0:0, 1:0, 1:0
1/3
2/3

Znojmo na Vysočině nedalo ani gól a potřetí prohrálo

<em>Jihlava</em> - Znojemští hokejisté v pátém čtvrtfinálovém zápase ani jednou neskórovali. Podobně jako na jihu Moravy se v Jihlavě hrál bojovný duel s minimem branek. Prosadila se ale pouze domácí Dukla, konkrétně její útočník Michal Jeslínek, který šťastnou tečí a zakončením rychlého brejku rozhodl o vítězství Jihlavy. Orli tak prohrávají 2:3 na zápasy a o prodloužení série budou bojovat v pondělí na domácím ledě.

V 5. utkání čtvrtfinálové série si chtěli domácí hokejisté napravit reputaci po dvou prohraných střetech ve městě okurek. Největším trnem v oku byla produktivita. Dukla nevstřelila na jihu Moravy ani branku.

Do zápasu vlétla Dukla aktivněji, než její jihomoravský soupeř. Tlačila, vypracovala si i pár příležitostí. Znojemský soupeř jihlavským hokejistům nestačil. V podstatě celá úvodní desetiminutovka probíhala v režii domácího celku. Jihlavským se nabízela i možnost početní výhody. Nabídkou ale pohrdli. Šance si však Dukla vypracovávala i ve hře 5 proti 5. Několikrát nebezpečně pálil Michal Jeslínek. Zejména útočné trio Zeman – Kucsera –Jeslínek soupeři značně zatápělo. V první dvacetiminutovce byla Dukla jednoznačně lepším týmem. Znojemští si nevypracovali ani jednu brankovou příležitost. Do kabin se tedy podcházelo za bezbrankového stavu.

V úvodních minutách druhého dějství byal na ledové ploše Horáckého zimního stadionu k vidění vyrovnaná parite. Více příležitostí si ale stále vytvářeli domácí. Ti pálili ze všech možných stran a úhlů. Beton Kacetla byl však proti. Ve 35. minutě se ve velké příležitosti ocitl Roman Maliník. Na gólmana hostí pelášil, pokusil se o blafák. Kotouč ale bohužel nedostatečně přizvedl. Jihlavští fanoušci si zakřičet gól přece jen mohli. V čase 35:07 propasíroval se štěstím puk za Kacetla Michal Jeslínek – 1:0. Duklu vstřelená branka probudila. Hrnula se dále do ofenzivy, leč bez gólového výsledku. Ve druhé třetině již začal mít hokej potřebné grády. Zkrátka se bylo na co koukat.

Hned na začátku třetí periody nebezpečně pálil Bakus. Svojí bombu ale namířil pouze do hrudi znojemského strážce svatyně. Probíhala 43. minuta a dopředu se vydal dnes velmi aktivní Michal Jeslínek. Druhé brance v síti Kacetla zabránila pouze pravá tyč. Hrozili ale i znojemští. Řehoř byl pozorný. Ve 45. minutě padla další branka do sítě hostí. Rozhodčí ji však velmi sporně anuloval. Stav byl tedy stále 1:0. Na ledě se také začalo značně přiostřovat. V 11. minutě při oslabení ujel Daniel Hodek, před kterým zel prázdný horní roh Kacetlovy branky. Pouze ale přestřelil.V čase 54:01 se přece jenom mohli jihlavští radovat. Lukáš Kucsera našel geniální přihrávkou Michala Jeslínka, který pohotově zavěsil pod víko – 2:0. Znojemští začali v závěrečných minutách také kousat. Gólově svou snahu ale nepodložili. Jihlavští tak zvítězili 2:0.

Jihlavští hokejisté tedy urvali 5. utkání ve svůj prospěch. K postupu stačí již pouze jedno vítězství. Příležitost k tomu budou mít v pondělí, kdy zajíždí na jih Moravy. V případě neúspěchu se série přesune zpět do krajského města Vysočiny k rozhodujícímu duelu.

Petr Vlk (Jihlava): Myslím si, že po celou dobu utkání jsme měli trošičku navrch. Měli jsme tam spoustu příležitostí, které po tom gólu vyloženě řvaly. Na druhou stranu je třeba uznat, že soupeř byl nebezpečný z rychlých protiútoků. Zápas to byl náročný. Ještě není konec série, takže bych nechtěl dělat nějaké velké závěry.

Karel Soudek (Znojmo): My jsme nepodali dobrý výkon. Bylo to ustrašené, nehráli jsme vůbec do těla, takže bylo od začátku zápasu víceméně jasné, jak to dopadne. Sice jsme sehráli víc zápasů než Dukla, ale není to ani tak o únavě. Nám uškodilo, že máme nějaké zraněné hráče. Dnes zkušený Jirka Beroun odešel v průběhu první třetiny. Máme tam vepředu Vláďu Říhu a jinak je to samej kluk devatenáct dvacet let. Jsou to mladí kluci, takže by se o to vítězství měli víc poprat. Bohužel dnes to bylo jasné utkání pro Duklu.