Jihlava
1/3
2/3

Znojmo vymazalo Jihlavu i podruhé!

<em>Znojmo</em> - Hokejisté Orlů ze Znojma dokázali ve čtvrtém čtvrtfinálovém utkání proti Jihlavě znovu udržet čisté konto, a vyrovnat tak stav série na 2:2! Dvacetiletý brankář Ondřej Kacetl stejně jako v úterý nepustil za svá záda jediný puk a stal se hlavním hrdinou duelu, který rozhodla výstavní přesilovková trefa Richarda Jarůška z druhé třetiny. Orli tak naplno využili domácí prostředí a v sobotu budou v Jihlavě bojovat o důležité třetí vítězství.

Velmi vyhrocený zápas, nejen na ledě ale i mezi fanoušky, sledovala ve středu v podvečer slušně zaplněná Hostan aréna. Čtvrtý čtvrtfinálový duel dopadl lépe pro Orly, kteří dokázali i podruhé uhájit těsné vítězství a využít výhody domácího prostředí.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté, už ve druhé minutě jim Znojmo nabídlo přesilovou hru, když si nedovoleně počínal Lattner. Ovšem díky zodpovědnému výkonu a vynikajícím zákrokům znojemské jedničky Kacetla se červené světlo za brankou nerozsvítilo. Velké šance nedokázal využít Čachotský, který se ocitl před prázdnou klecí.

Na druhé straně si Řehoř poradil s bekhendem Lva i Lattnerovou tvrdou ránou od modré. V průběhu hry se začali Orli dostávat do tempa, což Dukle dělalo problémy. Nedovolené zákroky je dostaly do tří. Neujala se však ani střela Bořuty, ani akce Jarůška, který obkroužil klec a snažil se puk protlačit za záda gólmana.

Následně do tří poslal sudí Wagner i domácí, za sporný faul si na trestné lavici poseděli Lev a Bořuta. Tento počet hráčů na ledě však nevydržel dlouho. Krvavý šrám si ze souboje na obranné modré vysloužil Štach, a tak se zbytek první dvacetiminutovky dohrával v netradičním složení tři na čtyři.

Na začátku druhé periody si ještě hokejisté odpykávali zbývající resty. Ani tato část hry nebyla ušetřena četných vyloučení. V přesilové hře zahrozil Bořuta, který trefil jen dobře připraveného Řehoře. Na druhé straně se vynikajícím zákrokem blýskl Kacetl, když rychlým pohybem nepustil střelu Jeslínka do své klece.

I přestože se Orli na hodnou dobu usadili v útočném pásmu, honili kotouč po rozích kluziště a ke střele se dostávali málokdy. Neuspěli Komínek ani Pláněk. Až v čase 31:28 se diváci dočkali puku v síti. První a zároveň jedinou branku utkání měl na svědomí Richard Jarůšek, který přesnou střelou překonal Řehoře.

Na druhé straně se Padělek pokusil překvapit znojemského brankáře, ovšem marně. Následně měli hosté šanci stav srovnat při početních výhodách. Dobrá obranná hra jim ale nedovolila Kacetla nijak ohrozit. Střely jihlavských hráčů domácí dobře blokovali a gólman nemusel zasahovat ani jednou.

O vyrovnání se svěřenci trenéra Vlka snažili i v závěrečném dějství. Nepřesné přihrávky a špatná koncovka jim však tento úkol znemožňovaly. Naopak domácí měli možnost hned dvakrát zvýšit svůj těsný náskok. Prázdnou bránu však netrefil Říha a ani Jarůškova akce se tentokrát nesetkala s úspěchem.

Dvě minuty před třetí sirénou si Jihlava ještě vyžádala oddechový čas a po krátké poradě se hosté objevili na ledě se šesti hráči v poli. Další výhodu daroval soupeři Štach, který se nechal vyloučit za podražení. Kacetl se však nenechal vyvést z rovnováhy a poradil si s dotěrnou dorážkou Čachotského, jenž se snažil využít zmatku před bránou. Orli i ve čtyřech dokázali těsný náskok ubránit, a vyrovnali tak stav série na 2:2.

Milan Kastner (Znojmo): Bylo to vyrovnané utkání jak na střely, tak na šance. Této sérii chybí jediná věc, a to je více gólů. Prostor na to je, protože se hraje hodně přesilovek. My jsme rádi, že jsem ti šťastnější. Dali jsme gól a sérii srovnali. Teď je všechno otevřené.

Petr Vlk (Jihlava): Já to musím říct úplně stejně jako včera. Předvedená hra nebyla úplně špatná, ale jestliže za sto dvacet minut nedáme gól, tak nemůžeme vyhrát. Dostat dvě branky venku, a ještě k tomu v oslabení není špatné, ale naše produktivita je bohužel taková, jaká je.