1:1, 0:0, 2:0
1/3
2/3

Třetí třetina připravila Orly o vyrovnání série

<em>Znojmo</em> - Podstatně aktivněji si znojemští hokejisté vedli ve druhém souboji čtvrtfinále play-off na ledě jihlavské Dukly. I přes raketový nástup domácích, kteří se dostali do vedení již v první minutě, dokázali Orli s Duklou držet téměř po celý zápas krok. O vyrovnání skóre se postaral nováček v orlí sestavě Antonín Bořuta, víc gólů však Jihomoravanům souzeno nebylo, a tak ve třetí třetině udeřila Jihlava, která pro sebe zásluhou Bakuse a Zemana ukořistila i druhý zápas série.

Do utkání vlétla Dukla jako blesk z čistého nebe. Hned z první vážnější šance zápasu padla branka. V čase 0:36 Tomáš Čachotský hbitě přejel střední pásmo, zavezl kotouč k bráně hostí. Před ní chytře nalezl zcela osamoceného Daniela Hodka, který neměl s proměněním šance žádnou práci – 1:0. Dukla byla opět lepším týmem. V 5. minutě zahrozili postupně Padělek a Krupka. Ani jeden z pokusů se však neujal. Poté se hrálo spíše ve středním pásmu. Jihlavští hokejisté měli možnost přesilové hry. Výhodou se ovšem ukázala být spíše pro hráče hostí. V čase 10:55 ujel Antonín Bořuta, vypálil a střelou mezi betony Řehoře propálil – 1:1. Na ledě se v následujících minutách začalo přiostřovat. Ve 13. minutě najel zcela nesmyslně Vladimír Říha do domácího gólmana. Trestných minut bylo skutečně požehnaně. V podstatě celých závěrečných 10 minut první třetiny se hrálo v početním deficitu. Ani to na stavu 1:1 po první třetině nic nezměnilo.

Úvod druhé dvacetiminutovky by si mohl podat ruku s koncem té první. Opět vyloučení. Nepřineslo ale žádnou vážnější situaci. Ve 24. minutě si vypracoval obrovskou příležitost Tomáš Čachotský. Nepodařilo se mu však dostatečně přizvednout kotouč. Dukla byla stále lepším týmem. Snahu ale mařila špatná finální fáze. Za co ale musí být jihlavští pochváleni, jsou rozhodně oslabení. V nich si počínají velmi dobře. Hostující hráči také několikrát zahrozili. Ve 33. minutě vypálil od modré do břevna Říha. Druhá třetina skutečně příliš hokejové krásy nepřinesla. Ve 39. minutě zahrozil sám před Kacetlovou bránou Michal Jeslínek. Skulinu ovšem žádnou nenašel. 40. minuta a opět pokus dnes velmi aktivního Čachotského. Mířil nad bránu hostujícího mága.

Třetí dějství nepřineslo výraznou změnu obrazu hry. Ani další početní výhoda Dukly nepřinesla branku. Ve 46. minutě měl možnost Peter Sojčík. Kacetl ale neměl pro snahu jihlavského forvarda pochopení. Na ledové ploše Horáckého zimního stadionu se objevovala jedna nepřesnost za druhou. Hosté s přibývajícími minutami začínali stále více zlobit. Milan Řehoř byl však zatím nezdolný. Na světelné tabuli svítil čas 50:40, hosté chybovali, a Oldřich Bakus se řítil sám na bránu hostí. Se situací si mazácky poradil a nedal Kacetlovi sebemenší šanci – 2:1. Neuběhly ani dvě minuty a skóre se měnilo znovu. Miroslav Škumát geniálně našel rozjetého Adama Zemana. Ten si položil hostujícího brankáře a s přehledem zavěsil – 3:1. Dvě slepené branky Duklu skutečně nakoply. Hra začala být ze strany znojemských více otevřená. Hosté se místo tlaku na bránu zbytečně sami oslabovali. V přesilových hrách Jihlavští Znojmo svírali, ale do kolonky vstřelených branek se to přenést nepodařilo. Domácí si již konec zápasu s přehledem pohlídali a zvítězili 3:1.

Červenožlutí hokejisté tak zvládli i druhé domácí klání čtvrtfinálové série. Do Znojma tak odjíždějí se slibným vedením 2:0 na zápasy, které budou chtít jistě ještě navýšit. Pokud zopakují třetí třetinu sobotního klání, tak by se jim to mohlo zcela povést. Skutečnost ukáží dva zápasy, které se hrají v úterý a ve středu.

Milan Kastner (asistent trenéra Znojma): Začali jsme úplně jinak, než včera, měli jsme větší pohyb. Zápas celý byl vyrovnaný, v první třetině jsme měli více šancí. Závěr rozhodl odskočený puk, nájezd, a my jsme už neměli sílu na to, co se nám povedlo včera. Z naší strany bych to hodnotil, jako lepší utkání, než včera.

Patrik Augusta (asistent trenéra Jihlavy): Viděli jsme další těžké utkání, taková utkání v play off bývají. Myslím si, že jsme byli lepší a díky tomu jsme vyhráli.