Benátky n. J.
1/3
2/3

Orli vyrovnali sérii v prodloužení

<em>Znojmo</em> - Po čtyřiadvaceti hodinách se vrátili na led Hostan arény hokejisté Znojma a Benátek. Domácím se podařilo zlepšit svůj herní projev, avšak i přesto obrannou tvrz soupeře dobývali stěží. V polovině zápasu poslal své barvy do vedení Lukáš Krejčík. Orli nepolevili a o pět minut později odpověděli, konkrétně Karel Plášek. Během základní hrací doby se již diváci dalšího gólu nedočkali, a tak následovalo prodloužení. To ukončil po sedmapadesáti sekundách Jiří Beroun.

V honbě za vyrovnáním série se tentokrát domácí mužstvo už mohlo spolehnout na brankáře Luboše Horčičku, na druhé straně znovu dostal přednost hrdina prvního duelu Tomáš Vošvrda.

Úvodní třetina se nesla ve znamení vyloučení. Domácí tým putoval na lavici hanby hned čtyřikrát, hosté ale nedokázali ani jednu z nabídnutých výhod včetně krátké dvojnásobné převahy zužitkovat. Nejblíž byl až těsně před sirénou Krejčík, jeho švih z mezikruží ale pohotově zlikvidoval lapačkou Horčička.

Znojmo pokračovalo v útočném trápení ze středečního duelu. Proti výborně bruslící a zodpovědně pracující defenzivě Benátek jen těžko hledalo prostor k šancím a střelám, velkou překážkou byl navíc v dobře chytající Vošvrda. Hosté skvěle zvládali i oslabení, v nichž okamžitě přistupovali ke znojemským hráčům a nutili je k chybám.

Právě nepřesnosti a zaváhání tak byly hlavní příčinou šancí. Ve 26. minutě vybojoval aktivním napadáním kotouč Lattner, předložil jej Lvovi, ten ale trefil jen rameno vyjetého Vošvrdy. Jako první se tak po podobné situaci radovali hosté. Lukáš Krejčík velmi tvrdě odstavil u zadního mantinelu dvojici znojemských hráčů, připravil šanci Jonákovi a když Horčička jeho střelu vyrazil, pohotově doklepl kotouč za čáru.

Domácí v tu chvíli sevřela nervozita a kupili množství nepřesností. Zpět na nohy je postavila až kolmice Pospíšila a samostatný únik Karla Pláška zakončený mezi betony brankáře. Hned vzápětí svítilo červené světlo za Vošvrdou znovu, tentokrát však Jarůšek trefil jen tyč a hlavní sudí správně gól neuznal.

Orlům patřil také začátek třetí třetiny, kdy svírali soupeře před jeho brankou, nadále si však jen těžko připravovali šance. Když Vošvrda v 50. minutě zlikvidoval i příklep Hamana, zatáhly se oba týmy s postupujícím časem více do obrany a zápas dospěl až do prodloužení.

Znojemské barvy vysvobodil už v první minutě nastavení Jiří Beroun, jenž napálil z pravého křídla odražený puk přímo nad rameno Vošvrdy a pod břevno branky. Vítězná trefa srovnala stav série na 1:1, nyní se oba celky přesouvají do Benátek, kde v sobotu sehrají třetí duel.

Milan Kastner (Znojmo): Bylo to hodně těžké utkání. Z naší strany, řekl bych, takové urputnější. Hráli jsme velice dobře do těla a zodpovědně dozadu, takže si myslím, že nás bude čekat ještě dlouhá a těžká série. Pod tlakem jsme to dnes zvládli a jedeme do Benátek za stavu 1:1, což je pro nás otevřený stav této série.

Luděk Škaloud (Benátky nad Jizerou): Po včerejšku jsme to utkání chtěli zvládnout i dnes, ale domácí vstoupili do zápasu daleko agresivněji a byli střelecky aktivnější. V podstatě měli celé utkání navrch, i když my jsme také nějaké příležitosti měli. Od druhé třetiny jsme byli vylučovaní už jen my a tím jsme pustili soupeře do tlaku. Odolávali jsme, ale v prodloužení se trefil Jirka Beroun a rozhodl utkání.