Benátky n. J.
1/3
2/3

Orli nenašli recept na benáteckou tvrz

<em>Znojmo</em> - Znojemští hokejisté v prvním zápase play off zklamali a střetnutí s Benátkami nad Jizerou nezvládli. V první třetině poznamenané mnoha vyloučeními se sice zásluhou Jana Lattnera dostali do vedení, hosté ale díky gólům Pabišky a Skořepy v přesilových hrách otočili vývoj duelu a dobrým pohybem v obranné fázi nepouštěli Orly do šancí. Ve druhé třetině zvýšil na rozdíl dvou branek Pavlů, a dal tak razítko na benátecké vítězství v úvodu série.

Hostan aréna dnes sledovala zápas bohatý na tresty. Celkem sedmnáctkrát poslal sudí Zubzanda hráče za nedovolené zákroky na nechtěný odpočinek, jen v první dvacetiminutovce si své prohřešky odpykalo devět hráčů.

Do zápasu vstoupili aktivněji hosté, během první minuty stihli na bránu vyslat čtyři střely. Avšak nakonec to byli Orli, kdo se radoval z gólu. Už v čase 1:41 otevřel skóre Jan Lattner, který z mezikruží přesně trefil mezírku Vošvrdových betonů, 1:0. Radost z vedoucí branky netrvala dlouho. Odpověď přišla během necelých dvou minut z hole Marka Pabišky, který střelou z levého kruhu využil početní výhody, 1:1. Celky hrozily i ve vlastním oslabení. Nejprve se do přečíslení dostali Skořepa s Pabiškem, následně na druhou stranu uháněli Kolafa s Pláškem, ani jeden pokus však nebyl úspěšný.

Díky rychlému přístupu si domácí vysloužili další nedovolený zákrok a v přesilové hře drželi téměř polovinu času svého soupeře v jeho obranném pásmu. Avšak žádnou větší šanci z toho nevytěžili. Následovala série nedovolených zákroků, které rozhodčí nekompromisně trestal. Takřka deset minut v kuse byly trestné lavice na obou stranách obsazeny. A opět to byli Severočeši, kdo využívá převahu jednoho muže v poli navíc. V 17. minutě stál na konci dobré kombinace Josef Skořepa, který zakončoval do prázdné klece, 1:2.

Hned v úvodu prostředního dějství uzamkli Orli soupeře v jeho pásmu. A velmi aktivně ostřelovali benáteckou svatyni. Beroun, Kolafa i Komínek zkusili své štěstí, v cestě jim ale stála Vošvrdova lapačka. Nepřesné přihrávky a rychlý přístup soupeře kazily domácím přechod do útočného pásma. Střely vyslané na brány byly povětšinou zastaveny bránícími hráči nebo mířily mimo tyče. Jen zřídka se dostaly až do brankoviště, kde je gólmani zlikvidovali.

Třetí a poslední gól padl několik sekund po konci přesilové hry Benátek. Zaváhání obrany využil Michal Pavlů, který obelstil znojemského brankáře a zakončil do prázdné klece, 1:3. Následně mohl další zásah přidat Kica, který pálil z bezprostřední blízkosti. Jeho pokus skončil po Kacetlově zákroku v rohu kluziště. Početní výhody nedokázali svěřenci trenéra Soudka využít.

Závěrečné dějství nenabídlo příliš pohledný hokej. Hra se přesouvala z jednoho konce kluziště na druhý. Vážnější situaci diváci viděli až v 50. minutě, kdy se snažili zmatku před bránou využít Beroun s Lattnerem. Puk ovšem skončil jen v nachystané lapačce. Kontaktní gól nepřineslo ani vyloučení Pabišky. I přestože Znojmo drželo útočné pásmo, nic závratného se nestalo. Hosté dobře bránili a většinu střel zblokovali. V závěru ještě domácí zkusili hru bez brankáře, na výsledek zápasu to však vliv nemělo. Bezchybný Vošvrda kotouč za svá záda nepustil, a vychytal tak svému týmu vítězství.

Karel Soudek (Znojmo): Propadli jsme. Ten úvodní zápas jsme nezvládli. Chyběl nám pohyb i důraz, nedali jsme si přesnou přihrávku. Soupeř hrál dobře, bruslil a nedal nám klid. Teď jsme měli takové období, kdy jsme hráli v klidu, ale play off je o něčem jiném.

Milan Černý (Benátky nad Jizerou): Začali jsme špatně a dostali laciný gól, ale dobře jsme pracovali a nahodilo nás to zpátky do zápasu. Byli jsme kompaktní, po delší době máme kompletní obranu. Zápas jsme zvládli dobrou hrou odzadu. Dvě třetiny jsme byli aktivnější, měli jsme více střel a k tomu ještě řadu příležitostí, které mohly skončil gólem. V neposlední řadě jsme měli jistého gólmana.