Orli Znojmo Orli Znojmo
2. kolo
Noen Extraliga juniorů - so 29. 1. 2011
Třinec
3:1
1:0, 0:1, 2:0
Znojmo

Juniorka přišla o body v Třinci v závěru

Třinec - Značně oslabení znojemští junioři prohráli i ve svém druhém utkání nadstavbové části extraligy. Na ledě Třince nastoupili s mnoha hráči dorosteneckého věku, přesto proti domácím dlouho drželi krok a ještě šest minut před koncem svítil na ukazateli skóre vyrovnaný stav. Pak ale Oceláři dvěma slepenými brankami rozhodli o svém vítězství. Jediný gól Orlů zaznamenal ve druhé třetině Dominik Piskoř.

Domácí vlétli do utkání po hlavě, odměnou jim za to byla velmi rychlá branka. O tu se postaral Danko Deveri, který se po krásné akci Petra Řezáče dostal do snadné role, tudíž zasunout puk do odkryté branky. Úvodní branka nakopla Oceláře k ještě většímu tempu. Obrana hostů často nevěděla, kam dřív skočit. Od další pohromy je zachraňoval jen brankář Kuchař. Ale také domácí gólman Sklenář musel předvést pár dobrých a těžkých zákroků. Nejvíc se asi zapotil, když mu kotouč po střele jednoho z hostujících útočníků vypadl z rukavice. Naštěstí pro něj i celý domácí tým poblíž nestál žádný z hráčů Znojma, který by doklepl volně se potulující puk do branky.

Druhá třetina byla ve znamení hokeje ve středním pásmu. Ani jednomu z celků se nedařil přechod přes útočnou modrou, ojedinělé výpady hasili brankáři obou soupeřů. Ale přeci jen se jedna šance ujala. Nenápadná střela Dominika Piskoře propadla jinak výbornému Sklenářovi a zastavit ji dokázala až síť domácí branky. Od poloviny druhé periody tedy platil nerozhodný stav, který nezměnil ani Herman, ani Tichý. Oba celky tedy do poslední části nastupovaly za nerozhodného stavu.

Závěrečná část se nesla ve znamení častého vylučování na obou stranách. Převážně se hrálo ve čtyřech, naksytly se ale také početní výhody. Žádný z celků ale nebyl schopen využít nabídnuté početní výhody, a tak se na rozuzlení zápasu muselo čekat až do závěrečných minut této dvacetiminutovky. Po jedné z mnoha šarvátek byli současně vyloučeni Řezáč a Novák. Domácím tato situace očividně prospěla, jelikož z ní dokázali vytěžit hned dvě branky. Nejprve to byl Peter Bezuška, který dorazil střelu Filipa Bajtka. Za další půlminutu jej napodobil Jakub Toman, který završil krásnou souhru na jeden dotek se svým kolegou Jakubem Hermanem. Do konce utkání ještě rozhodčí několikrát vylučovali, na skóre to ale neměl žádný vliv.


Autor: LuP

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Hejl 0 0 0 -1 4
Ondřej Horváth 0 0 0 0 0
Tomáš Latner 0 0 0 0 4
Filip Mikulášek 0 0 0 0 0
Lukáš Nováček 0 0 0 -1 2
Patrik Novák 0 0 0 0 2
Daniel Opalek 0 0 0 1 0
Aleš Pelikán 0 0 0 0 0
Dominik Piskoř 1 0 1 1 0
Fran Srketič 0 0 0 0 0
Jakub Šaur 0 0 0 0 2
Marek Špaček 0 0 0 0 0
Michal Telesz 0 0 0 -1 0
Jiří Tichý 0 0 0 0 0
Jakub Zika 0 1 1 1 25

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Michal Kuchař 60 0 3 14 82,35 0 0