Chomutov
1/3
2/3

Orlí hnízdo po dvou měsících dobyto

<em>Znojmo</em> - Orli sice začali aktivněji, nedokázali ovšem svoje šance využít a přišel trest. Chomutov se dostal do tříbrankového vedení. Znojmo sice snížilo gólem Rangla, ale hosté znovu odskočili. Ještě jednou se domácí radovali po nenápadné střele Podešvy, ale to bylo z jejich strany všechno. Severočeši navíc přidali pátou branku a po dvou měsících znovu dobyli znojemskou Hostan arénu.

Téměř celé dva měsíce trvala domácí neporazitelnost znojemských hokejistů. Naposledy ochutnala Hostan aréna porážku v polovině listopadu, kdy se zde představil Chomutov. A stejný soupeř přijel i tentokrát.

Začátek utkání patřil domácím hráčům. Do obrovské příležitosti se hned zkraje dostal Lubomír Štach, jeho dorážku však Hanuljak dokázal pokrýt. Následně divákům zatrnulo, na ledě zůstal ležet chomutovský Kraft. Nepříjemné tržné zranění na jeho tváři přerušilo na pár minut hru. Další velká šance se objevila opět na straně Znojma. Tentokrát se po individuálním průniku dostal až před chomutovského gólmana Jakub Lev, ale ani ten Hanuljaka nepřekonal.

Z gólu se tak jako první radoval Chomutov. Po nedorozumění ve znojemské obraně zachytil puk David Hruška, přihrál Tomáši Slovákovi, který tečoval puk za Kacetlova záda – 0:1. Znojmo se mohlo postarat o vyrovnání, ale v nařízeném trestném střílení Orsava nedokázal překonat skvělého Hanuljaka. O necelou minutu později se tak z dvoubrankového vedení radovali hosté. V přesilové hře si do mezikruží najel Zdeněk Skořepa a tvrdou ranou navýšil skóre – 0:2.

Úvod druhé třetiny přinesl dobrou příležitost pro Vladimíra Říhu, jenž se krásně dostal až před brankáře Chomutova, ale již nedokázal zavěsit. Dalšího gólu se tak opět dočkali hosté. Tomáš Slovák svou druhou brankou v utkání rozesmutnil domácí fanoušky – 0:3. Znojmo se dostávalo stále více do hry, gól na sebe nenechal dlouho čekat. O snížení stavu se postaral tvrdou ranou od modré čáry David Rangl - 1:3. Dvoubrankové vedení vrátil o pár minut později hostům František Bombic, který po vhazování prostřelil Kacetla – 1:4. Necelou minutu před odchodem do šaten vykřesal jiskřičku naděje pro Znojmo Martin Podešva, jenž po Lattnerově střele tečoval puk za Hanuljakova záda – 2:4.

Závěrečné dějství již přineslo jen jeden gól. Postarali se o něj opět chomutovští hráči, konkrétně Jaroslav Kůs, jehož teč završila gólový účet zápasu – 2:5. Orli se ještě pokoušeli dostat zpět do zápasu, několik slibných šancí měl Jiří Beroun, v závěru se o snížení pokoušel i Vladimír Říha, ale žádná ze střel se již neujala.

Karel Soudek (Znojmo): Nepodali jsme dobrý výkon. Byla tam velká nedisciplinovanost hráčů a těžko budeme přehrávat Chomutov ve čtyřech nebo ve třech. Častým vylučováním se z hokeje stala bramboračka. Ale nevím, co víc bych k tomu řekl. Možná to ani nesmím.

Milan Kašpárek (Chomutov): Znojmo hrálo dobře, ale nám se podařilo využít přesilovky, kterých jsme měli poměrně hodně. Hokej, který hraje Znojmo, je pro fanoušky jistě atraktivní, ale dnes si naštěstí odvážíme všechny body do Chomutova.