Orli Znojmo Orli Znojmo
5. kolo
Tipsport Extraliga - ne 21. 9. 2003 - Hostan Aréna Znojmo
Znojmo
2:0
1:0, 0:0, 1:0
Slavia

Uram sestřelil Slavii

Střelecká potence Marka Urama na začátku sezóny nezná mezí. Slovenský útočník zařídil obě branky duelu s loňským mistrem a jelikož Tomáš Duba neinkasoval ani jednou, vyhráli Orli dvoubrankovým rozdílem. Slavia je letos stále bez vítězství, oba týmy stále hledají jiskru ve své hře.
Do první třetiny nastoupily oba týmy opatrně, v první šanci se ocitl ve 2. minutě Plášek, vzápětí neuspěli před Dubou Beránek a Antoš. Znojemský obránce Němeček se v 9. minutě vydal do útoku, Málek však spustil svoji sérii skvělých zákroků lapačkou. V polovině třetiny ohrožovali znojemskou branku Tomica a Fadrný, Duba likvidoval i několik nájezdů kapitána Beránka. Hra se pak přelila opět před Málka, na kterém ztroskotala Pucherova řada. V 15. minutě po chybě slávistické obrany propálil Uram betony hostujícího brankáře. Orli ožili, avšak na kvalitě hry se podepsal výkon rozhodčích, kteří dvakrát nepískli zakázané uvolnění Slavie.

V druhé části začali lépe hosté a donutili Orly k faulu. Ze závaru před Dubovou klecí však nic nevytěžili. To znojemské hráče povzbudilo a jejich pokusy trestali Slávisté nečistými zákroky. Při vyloučení Kuntoše a Graňáka v polovině utkání hráli Orli 39 vteřin v pěti proti třem, stejnou početní výhodu získali vzápětí znovu při faulu Supa. Šance Urama, Soudka či Rataje však zlikvidoval skvělý Málek. Ve 38. minutě ohrozil Dubu Dlouhý, na druhé straně zůstala nevyužita kombinace Ratajovy formace.

Poslední dvacetiminutovka začala opět zvolna. Ve 44. minutě se dostali do brejku Uram s Pucherem a dlouhovlasý útočník volil namísto přihrávky kapitánovi střelu, kterou Málek vykryl. Po chvíli se do střelecké pozice dostal Havíř, při vyloučení Soudka se před Dubou marně snažili změnit skóre Čermák se Supem. Deset minut před koncem zápasu Slavia začala tlačit a znojemský brankář musel předvést své zákroky i proti Novákovi a Beránkovi. V 51. minutě Znojmo oslabil opět Soudek, jeho spoluhráčům se však dařilo dobře bránit. Naopak při vyloučení Kolaříka se odražený puk dostal k Uramovi, který dal svůj druhý gól v zápase, čímž stanovil konečnou podobu skóre. Slavia se ještě ke konci křečovitě snažila o korekci výsledku. Do šancí se ještě dostali Erat s Pláškem, kteří ale ležícího Málka nepřekonali.

Foto: Radek Holiš


Autor: BaM, Michal Berg

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Miroslav Barus 0 0 0 1 0
Václav Benák 0 0 0 1 0
Roman Erat 0 0 0 0 0
Radek Haman 0 0 0 0 0
David Havíř 0 1 1 1 0
Tomáš Hradecký 0 0 0 0 0
Aleš Křetínský 0 0 0 1 0
David Kudělka 0 0 0 0 2
David Ludvík 0 0 0 0 0
Jaroslav Mareš 0 0 0 0 0
Milan Mikulík 0 0 0 0 0
Roman Němeček 0 0 0 0 0
Ján Pardavý 0 0 0 0 0
Karel Plášek 0 0 0 0 0
Peter Pucher 0 1 1 2 0
Igor Rataj 0 0 0 0 0
Karel Soudek 0 0 0 1 6
Marek Uram 2 0 2 2 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Duba 60 0 0 31 100,00 0 0

Ohlasy k utkání

Milan Kastner (Znojmo): "V duchu prvního domácího nepovedeného utkání jsme se trochu trápili. První třetina vypadala hodně rozháraně, do tlaku jsme se dostali až ve druhé části při dvou přesilovkách pět na tři, ale nevyužili jsme je. Naštěstí jsme zvládli závěr utkání a Marek Uram druhou brankou šest minut před koncem rozhodl."

Jiří Kalous (Slavia Praha): "Mně se těžko hodnotí. Charakteristickým rysem pro nás je v posledních utkáních křeč v koncovce. To se potvrdilo i dnes. Ani dnes se nám nepodařilo prolomit smůlu. Snahu a bojovnost nemůžeme hráčům upřít, ale nedáváme góly, takže nemůžeme ani bodovat."

Související články

Naši soupeři
pá 19. 9. 2003

V neděli přijede mistrovská Slavia