Orli Znojmo Orli Znojmo
30. kolo
Tipsport Extraliga - pá 5. 12. 2003 - ČEZ Aréna Pardubice
Pardubice
6:2
2:0, 1:2, 3:0
Znojmo

Na ledě lídra Orli nebodovali

P a r d u b i c e - Znojmu se nepodařilo překonat třináct zápasů trvající pardubickou neporazitelnost. Dvoubrankové vedení Pardubic z první třetiny dokázal ve druhé části hry snížit Ludvík a i gól Pláška znamenal snížení na rozdíl jednoho gólu. Orli se drželi až do poloviny třetí třetiny, ale Dopitova branka v přesilové hře a hned vzápětí úspěšná Mikeskova střela, vzala Znojmu veškeré naděje na zisk bodů.
V den mikulášské nadílky se poprvé v letošní extraligové sezóně vrátil na led po zranění znojemský obránce Toman a po třízápasové pauze útočník Erat. Trenéři postavili do orlí brány Slávika a do první útočné řady nasadili k Pucherovi a Uramovi dalšího Slováka Pardavého.

Očekávaný úvodní tlak domácího týmu se nekonal. Pardubice začaly vlažně a šance byly více na holích znojemských hráčů, kdy nejvíce ohrožoval Svobodovu bránu první útok. Vyloučení Hradeckého pomohlo domácím hráčům ke skórování. Ležícího Slávika překonal v 11. minutě mladý pardubický útočník Kolář. Po třech minutách následovala znojemská přesilovka, ve které Orli dokázali domácímu týmu připravit horké chvilky, ale těsně před koncem početní výhody se podařilo ujet Mikeskovi s Kudrnou, který svou střelou nedal Slávikovi šanci. Druhý gól vlil Perníkářům novou krev do žil a stali se pány ledu.

Tlakem Pardubických začala i druhá třetina, ale Slávik dokázal nebezpečné střely likvidovat. Bylo to však Znojmo, kterému se podařilo v 26. minutě dát branku. Erat najel s pukem před Svobodovu klec a přihrál nikým nehlídanému Ludvíkovi, který zasunul do prázdné brány. Po gólu Orli ožili, jenže soupeř dokázal Podhradským opět zvýšit na rozdíl dvou branek. Přesto Znojmo s aktivní hrou nepolevilo. Po šanci Pardubic se dostali do protiútoku Barus a Plášek a po chybě pardubického gólmana, který Barusovu střelu vyrazil přesně na hůl najíždějícího Pláška, se v 36. minutě znovu Znojmo dostalo Pardubicím na dosah. Ke konci třetiny měl domácí tým 48 vteřin výhodu dvojnásobné přesilovky, ale proti Orlům nedokázal nic vymyslet.

Hned v úvodu poslední části hry měl na hokejce vyrovnání Ludvík, ale jeho střela jen zazvonila o horní tyč Svobodovy branky. Poté, během necelých sedmi minut, následovala tři vyloučení na straně Znojemských a třetí oslabení dokázal využít v 52. minutě Dopita a jen pouhých 18 vteřin stačilo Mikeskovi k dalšímu zvýšení skóre Pardubických a tím vzal definitivně vítr z plachet znojemského týmu a vyhnal Slávika z brány. Závěr utkání se už odehrál v režii domácího týmu a konečnou podobu skóre upravil v poslední minutě utkání Razingar.


Autor: HoR

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Miroslav Barus 0 1 1 0 0
Václav Benák 0 0 0 0 0
Jiří Beroun 0 0 0 0 0
Roman Erat 0 1 1 0 0
Radek Haman 0 0 0 -2 2
David Havíř 0 0 0 -1 0
Tomáš Hradecký 0 0 0 0 2
Aleš Křetínský 0 0 0 -2 0
David Ludvík 1 0 1 0 0
Jaroslav Mareš 0 0 0 -2 2
Pavel Mojžíš 0 0 0 0 0
Roman Němeček 0 0 0 -1 0
Ján Pardavý 0 0 0 0 0
Karel Plášek 1 0 1 0 0
Peter Pucher 0 0 0 0 2
Petr Punčochář 0 0 0 1 0
Jan Snopek 0 0 0 -2 2
Michal Straka 0 0 0 -2 0
Milan Toman 0 0 0 1 0
Marek Uram 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Duba 7 0 1 4 80,00 0 0
Robert Slávik 53 0 5 31 86,11 0 2

Ohlasy k utkání

Miloš Říha (Pardubice): Měli jsme štěstí v koncovce utkání, kdy jsme soupeře zlomili čtvrtým gólem a pak už se ta jejich obrana rozpadla. Hráli velmi aktivně, byli nebezpeční z rychlých protiútoků, o kterých jsme na poradě mluvili, a oba góly nám z nich také dali. My jsme v polovině utkání trochu polevili, ale je důležité, že jsme se z toho dostali. Není to jednoduché neustále vyhrávat. Není to jednoduché hrát s mužstvy, která přijedou hrát naprosto klidně, protože pokud tady vyhrají, je to obrovská senzace, a když prohrají, tak se nic neděje, protože Pardubice jsou dnes na čele.

Pavel Pazourek (Znojmo): Utkání mělo výbornou úroveň a jeho výsledek trochu zkreslují branky v jeho závěru. Za stavu 3:2 jsme měli dost šancí, kdybychom nějakou proměnili, mohlo to být zajímavější. Časté vylučování také přispělo k tomu, že jsme zápas nedotáhli k úspěšnému výsledku.

Související články