Orli Znojmo Orli Znojmo
27. kolo
Tipsport Extraliga - pá 28. 11. 2003 - Hostan Aréna Znojmo
Znojmo
5:2
1:0, 4:1, 0:1
Litvínov

Rozhodla druhá třetina

Z n o j m o - Na skvělý výkon proti Spartě navázali Orli dalším vítězstvím nad Chemopetrolem Litvínov, ke kterému přispěla zejména dobrá hra obránců a brankáře Duby, proměňování příležitostí a dobře sehrané přesilovky i oslabení. Do střelecké listiny Znojma se dvěma góly zapsal obránce Snopek, po delší době se trefili Plášek a Pucher, první branku v dresu Orlů zaznamenal Michal Straka. Letos se však domácím ještě nepodařilo vstřelit v zápase více jak pět branek, i když měli spoustu šancí, poslední třetinu navíc prohráli 0:1, uspokojeni výsledkem.
V první třetině měli jednoznačně více ze hry domácí Orli. První šanci měl Haman, na druhé straně stihl Krstevovu bombu od modré zastavit Duba svými betony a o chvíli později promarnil šanci Plášek. Ujala se až Snopkova střela přes zmatek před Maříkovou brankou ze 6. minuty. Poté byla hra poněkud rozháraná a přelévala se z jedné strany kluziště na druhou. Tlak si dokázala vytvořit čtvrtá a první pětka Orlů, Uramovu střelu pohotově zachytil Mařík lapačkou. Znojmo postupně svoji snahu ještě vystupňovalo, příležitosti Pláška, posléze dvě střely Němečka v přesilové hře a nahození Křetínského likvidoval opět brankář hostí.

V úvodu druhé části se Znojmo ubránilo oslabení, vzápětí Duba chytil Trávníčkovu střelu. Hned ve 25. minutě, se dokázal po akci celého útoku prosadit Plášek a Znojmo rozehrálo svou exhibici. Při vyloučení Benáka nedalo hostům vůbec šanci něco podniknout, naopak Pucher se dvakrát dostal do útočného pásma a ohrozil Maříka. Jeho chvíle však přišla až v 30. minutě při vyloučení Trávníčka, když si najel do typické pozice svého spoluhráče Urama k levé tyči a nekompromisně zavěsil pod víko. Hned v další přesilové hře měl šanci Haman, trefil se však až Straka, jenž v pádu zasunul do prázdné klece. Následně na druhé straně vychytal Duba zblízka Proroka, Snopkova střela do chumlu ze 33. minuty vyhnala Maříka z branky. Litvínov se přesto nepoložil a dokázal snížit Gombárem. Vzápětí jeli hosté ve čtyřech na jednoho Znojemského, natřikrát však Dubu nedokázali překonat.

Chemopetrol ve své hře pokračoval i po pauze, když ve 42. minutě po kombinaci snížil bývalý znojemský hráč Klobouček. Znojmo ale s jistotou hlídalo svůj tříbodový výsledek a snažilo se i o zvýšení skóre. Šance měli Benák, Barus, nebo Plášek s Procházkou, Jarina však byl v každé situaci pozorný. Individuální akci ve 49. minutě nevyužil Straka, podobně se nedařilo také Uramovi o chvíli později. Stejný hráč nepřekonal Jarinu ani z bezprostřední blízkosti a bylo vidět, že oba týmy již zápas dohrávají. Těsně před závěrem ještě rozhodčí vyloučil po jednom hráči na každé straně, nikdo už se však do útoku nehnal.


Autor: BaM

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Miroslav Barus 0 1 1 1 0
Václav Benák 0 1 1 0 2
Jiří Beroun 0 1 1 0 0
Radek Haman 0 0 0 0 0
David Havíř 0 0 0 1 2
Tomáš Hradecký 0 0 0 0 0
Aleš Křetínský 0 0 0 0 0
David Ludvík 0 1 1 0 2
Jaroslav Mareš 0 1 1 0 0
Pavel Mojžíš 0 0 0 -1 0
Roman Němeček 0 0 0 1 0
Ján Pardavý 0 1 1 0 0
Karel Plášek 1 0 1 0 0
Milan Procházka 0 1 1 0 0
Peter Pucher 1 1 2 1 0
Petr Punčochář 0 0 0 0 0
Jan Snopek 2 0 2 1 12
Michal Straka 1 0 1 0 0
Marek Uram 0 2 2 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Duba 60 0 2 29 93,55 0 0

Ohlasy k utkání

Milan Skrbek (Znojmo): V minulých zápasech s Litvínovem vždycky padalo málo gólů a zápasy končily buď nerozhodně, nebo jen těsným vítězstvím. My jsme to prolomili tím, že jsme dali pět gólů. Druhá třetina z naší strany byla výborná až na poslední tři minuty. Dařily se nám dnes i přesilovky.

Jaroslav Hübl (Litvínov): Zaslouženě jsme prohráli, Znojmo bylo ve všem lepší. My jsme hráli dobře maximálně začátek první třetiny, kdy jsme i měli nějaké šance. Pak jsme dostali trošku nešťastný gól a od té doby už jsme nebyli vidět a byli jsme podstatně horší.

Související články

Naši soupeři
čt 27. 11. 2003

Čeká Orly další vyrovnaný zápas?

Fotoreportáž
ne 30. 11. 2003

Fotografie z utkání proti Litvínovu