Třinec
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. TRI (4:3)

Začátek utkání byl poměrně vlažný. Znojmo přečkalo oslabení, avšak svoji přesilovku v desáté minutě dokázalo zužitkovat. Patrik Novák stojící za brankou, našel volného Daniela Opalka v prostoru mezi kruhy. Domácí obránce bez rozmýšlení vypálil a nízkou střelou otevřel vývoj zápasu – 1:0. Oceláři mohli o pár minut později vyrovnat, avšak Burzala trefil jen tyčku Kacetlovy branky. V sedmnácté minutě se Orlům nabídla další početní výhoda a opět během ní padl gól. František Pospíšil obdržel puk na modrou a propálil vše, co mu stálo v cestě. Gólman Sklenář téměř nic neviděl – 2:0. Ve zbytku třetiny se snažili hosté alespoň snížit, avšak znojemská jednička byla na všechny střelecké pokusy připravená.

V dalších dvaceti minutách se hrál poměrně rychlý hokej. Šance byly k vidění na obou stranách, a tu první využili opět domácí během přesilovky. Pohlednou souhru předvedlo trio Stehlík – Bartoš – Pospíšil. Na konci přihrávkové šňůry stál Jakub Stehlík, jenž našel skulinku mezi betony třineckého brankáře – 3:0. O čtyři minuty později udeřil i Martin Pláněk od modré a čtyřbrankový náskok byl na světě – 4:0.

Netrvalo to však dlouho a Oceláři začali postupně snižovat. Nejprve v jednatřicáté minutě ukončil Kacetlovu neprůstřelnost Filip Bajtek z přečíslení dva na jednoho – 4:1. Rachůnek sice mohl odpovědět, když se dostal do brejku, avšak jeho střela byla příliš viditelná. Pár sekund před koncem vyslal puk od modré čáry Filip Pavlík, před brankou ho ve vzduchu tečoval René Kajaba, a za brankovou čárou se octl další puk – 4:2.

Do třetí třetiny vstoupili Oceláři početní výhodou. Orli se dostali do dvou přečíslení, ovšem ani Rachůnek, ani Komínek, nedokázali překonat Sklenáře. Pět minut před koncem se postaral o zdramatizování souboje Filip Pavlík, který z protiútoku propálil znojemského gólmana od modré čáry – 4:3. Následovala série vyloučení na obou stranách a týmy se stáhly spíše do obrany.

V poslední minutě odvolali hosté gólmana a zkoušeli to v šesti. Potrestat hrubku Orlů mohl Řezač, avšak znojemská jednička podržela svůj tým pohotovým zákrokem. Čtvrtý gól se již Ocelářům vsítit nepodařilo, a tak si Znojmo třemi získanými body pojistilo postup mezi elitní šestku.

Martin Stloukal (Znojmo): Určitě to nebyl jednoduchý zápas. Soupeř byl velice kvalitní a já osobně ho velmi uznávám. Hokej byl rychlý, tvrdý a přímočarý, takže to vítězství považuji za úspěch. Tento zápas nás definitivně posunul do té první šestky, což znamená, že teď můžeme v klidu zapojit kluky z našeho dorostu, byť to pro ně bude obrovský skok z ligy dorostu do extraligy juniorů. Já osobně z toho mám obavy, co to s nimi udělá. Pomalu se také začneme chystat na play off.