Orli Znojmo Orli Znojmo
42. kolo
Noen Extraliga juniorů - so 8. 1. 2011
Znojmo
4:2
1:1, 2:1, 1:0
Opava

Znojemští junioři pokořili i Opavu!

Znojmo - Druhý zápas během dvou dnů zvádli znojemští junioři na jedničku. Do domácího utkání s mužstvem Opavy nevstoupili Orli nejlépe, již od dvanácté minuty prohrávali, zásluhou Nováka a Ziky však otočili skóre. Ani Opavané nechtěli prodat svou kůži lacino, nadále bojovali a dokázali srovnat. Ještě ve druhé třetině šli do vedení znovu Znojemští, kterým se podařilo ustát i závěrečný tlak hostů, a v závěrečné minutě Jarůšek pojistil vítězství gólem do prázdné brány.

V sobotní pravé poledne se ve zdech znojemské Hostan arény odehrálo utkání mezi domácími Orly a hosty z Opavy. Minulé střetnutí těchto dvou soupeřů skončilo kontumační výhrou Slezanů, domácí tedy měli o důvod více uspět.

Několik úvodních minut patřilo domácím borcům. Dnes velmi aktivní Jarůšek se hned ve svém prvním střídání ocitl ve slibné šanci před Trenčanem, hostující gólman však patřil k nejlepším hráčům svého týmu. Ani v následné přesilovce nedokázali Orli překonat pozorně chytajícího opavského brankáře, a když svou tutovou šanci nevyužil ani domácí Bartoš, hosté trestali. Skóre zápasu otevřel Jakub Vítek, který při signalizovaném vyloučení šikovně tečoval puk za Kacetlova záda – 0:1.

O pár vteřin později mohla jít Opava do vedení, ale Baďura tentokrát na Kacetla nevyzrál. Do šancí se začali zase dostávat domácí hráči. Nejdříve střelou z levého kruhu vystrašil Trenčana Komínek, o pár minut později již hostující gólman lovil puk ze své sítě. Podešvovo nahození skončilo na holi Patrika Nováka, který zakončoval do poloodkryté brány – 1:1.

Po smírné první třetině vstoupili do prostředního dějství lépe hosté. Džemlova střela i následná Žídkova příležitost nechaly vyniknout brankářskému umění Kacetla. S nezáživnou pasáží se rozhodl zatočit Hejl, který přihrál do přečíslení hned trojici domácích borců. Jakub Zika se rozhodl sám zakončit a udělal dobře – 2:1. V dalších minutách nám hra přinesla dobré šance na obou stranách. V té znojemské se ocitla dvojice Jarůšek – Komínek, ale ani jeden z útočníků nedokázal prostřelit Trenčana. Ještě větší smůlu si vybral opavský Vitásek, který jen o pár centimetrů minul Kacetlovu bránu.

Přesto jsme se ve druhé periodě dočkali ještě dvou gólů. Nejdříve se o vyrovnání skóre zasloužil hostující Radim Spusta, jenž od modré čáry prostřelil Kacetla - 2:2. O několik minut později se z vedení opět radovali domácí. V přesilové hře překonal ranou od modré čáry Trenčana Jan Podešva - 3:2.

Poslední dějství přineslo úpornou obrannou hru na obou stranách. Žádné z mužstev se nehnalo do útoku. Za zmínku přesto stojí dvě akce, především souhra dua Verlič – Vítek nechala znovu vyniknout gólmana Kacetla. Na druhé straně zahrozil Podešva, ale ani jemu střela nesedla úplně ideálně. Opavské již začal tlačit čas, a tak přistoupili ke hře bez brankáře. Ani sázka na jednu kartu Slezanům nevyšla, do prázdné brány zakončoval Richard Jarůšek, který se tak podepsal pod konečný účet zápasu - 4:2.


Autor: Petra Matůšová

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 1 0
Tomáš Hejl 0 1 1 0 0
Richard Jarůšek 1 0 1 1 0
Tomáš Komínek 0 1 1 1 0
Lukáš Kovalský 0 0 0 -1 2
Vojtěch Kún 0 0 0 1 0
Tomáš Latner 0 0 0 0 0
Filip Mikulášek 0 0 0 1 0
Patrik Novák 1 0 1 0 0
Daniel Opalek 0 1 1 0 0
Dominik Piskoř 0 0 0 0 0
Jan Podešva 1 1 2 0 2
František Pospíšil 0 0 0 1 2
Fran Srketič 0 0 0 0 0
Jakub Stehlík 0 0 0 1 2
Jakub Šaur 0 0 0 0 0
Michal Telesz 0 0 0 -1 2
Jiří Tichý 0 0 0 0 0
David Videlka 0 0 0 -1 0
Jakub Zika 1 0 1 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Ondřej Kacetl 60 0 2 21 91,30 0 0

Ohlasy k utkání

Martin Stloukal (Znojmo) - Hráli jsme proti mančaftu, který přijede bránit a hraje na brejky. Klasický brejkový tým, který hraje o záchranu. Pokud bychom se měli přizpůsobit jejich hře, tak si stoupneme na naši půlku, oni na jejich, a není o co hrát. Je to takový zápas o nervy. Zápas jsme mohli stejně tak vyhrát, jako prohrát. Bylo to úplně jiné utkání než to včerejší ve Vítkovicích.