Zlín
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. ZLN (2:5)

První periodu jednoznačně opanovali domácí Orli, ač tomu vyrovnaný stav po dvaceti minutách neodpovídal. Hned v úvodní minutě promarnil svoji příležitost Komínek, když poslal puk na Kašíka z dobré pozice v levém kruhu pro vhazování. Znojmo si zahrálo i tři přesilovky, ve kterých svého soupeře sice tlačilo, ale branka nepadla. To se stalo až ve třinácté minutě, v níž František Pospíšil propálil od modré vše, co mu stálo v cestě – 1:0.

O bleskurychlou odpověď se ale postaral hostující Milan Merta, když se k puku dostal ve středním pásmu a upaloval s ním proti jedinému domácímu hráči na Kacetla. Jeho střela z hranice kruhu zapadla přímo k pravému rohu svatyně znojemského gólmana – 1:1. Zbytek třetiny se odehrával především v pásmu Zlína, avšak branka již nepadla.

Do druhého dějství vstoupili hosté přesilovkou, ale Znojmo vytvořilo před brankou nedobytný obranný val a svému soupeři nic nedovolilo. Naopak Orli se dokázali ve čtyřiadvacáté minutě prosadit, když skvělou individuální akci předvedl Richard Jarůšek. Ten na sebe strhl pozornost u levé tyče, objel branku a zasunul puk za čáru u pravé tyčky překvapeného Kašíka – 2:1. Hosté to však nevzdali a vzápětí opět vyrovnali. Když domácí hráči ztratili na modré puk, zmocnil se jej Pavel Sedláček, který překvapil Kacetla střelou mezi betony – 2:2.

Znojmo sice na svého soupeře tlačilo, avšak byl to zase Zlín, kdo využil svoji gólovou šanci. Lukáš Finsterle sebral puk na vhazování, vybruslil si mezi kruhy a vypálil na zacloněného Kacetla – 2:3

Ani třetí perioda se příliš nelišila od těch dvou předchozích. Domácí se stále snažili o pokoření zlínského obranného valu, avšak v cestě jim stál především vynikající gólman Kašík.

Branka tak padla na druhé straně díky Milanu Mertovi, který našel před znojemským gólmanem odražený kotouč a bez problémů zakončil nad rameno Kacetla – 2:4. Snížit mohl vzápětí Kovalský, ovšem rozezvučel jen boční tyčku branky. Poslední hřebík zpečetěné zlínské výhry zatloukl čtyři minuty před koncem Michal Vodný, jenž vymetl všechny pavučiny v rohu Kacetlovy klece – 2:5.

Martin Stloukal (Znojmo): My jsme dnes sice prohráli, ale byli jsme jednoznačně lepší. Ve výkonu to byl rozdíl třídy. Zlín přijel pouze bránit a my jsme útočili. Já nechápu, jak tady tento trenér může trénovat národní mužstvo (Jiří Šolc je trenérem české reprezentace do 18 let – pozn. redakce). To není prostě hokej. Ti kluci stojí kolem brány a čekají, až uděláme nějakou chybu. My jsme hráli padesát devět minut čistého času u nich v pásmu. Oni sem tam ujeli, plácli do toho a ono to padlo. My jsme útočili u brány a dávali tyčky. Skvěle jim zachytal gólman, to musím uznat, že mají dobrého brankáře, ale tady s touto hrou se nedivme, že český hokej je tam, kde je.

Jiří Šolc (Zlín): Je to určitě cenné vítězství. V prvních dvou třetinách byl soupeř lepší a my jsme se štěstím odolali. Kluci splnili záměr, který jsme si před zápasem řekli. Ve třetí třetině jsme dvěma brankami rozhodli o osudu utkání.