Orli Znojmo Orli Znojmo
2. kolo
Noen Extraliga juniorů - út 11. 1. 2011
Ml. Boleslav
1:2
1:1, 0:0, 0:1
Znojmo

V dramatickém finiši udolali junioři Boleslav

Znojmo - Velmi vyrovnanou bitvu svedli znojemští junioři na ledě mladoboleslavského soupeře. Orli sice inkasovali úvodní gól, ovšem ještě v první třetině z hole Kúna srovnali stav utkání. Po bezbrankovém prostředním dějství se Znojmo dostalo ve třetí periodě pod tlak, který dokázalo zásluhou skvělého Kacetla ustát, a v závěrečné dvouminutovce zajistil tři body pro svůj tým Lukáš Kovalský.

Začátek utkání se obešel bez větších brankových příležitostí a jako první se musel zapotit hostující brankář ve vlastním oslabení. Boleslavské přesilovkové komando rozehrálo svůj pověstný kolotoč přihrávek a bylo jen otázkou času, kdy bude černý pryžový expres dopraven do gólové stanice. Roli strojvůdce na sebe převzal Vojtěch Mozík a v sedmé minutě otevřel skóre zápasu 1-0. Ihned vzápětí mohli hosté vyrovnat, avšak Šaurově střele z bezprostřední blízkosti vystavil stopku Willův bezchybný semafor.

Povzbuzení Orli postupem času převzali otěže utkání a dočkali se i zaslouženého vyrovnání. Zika si z obránců Boleslavi udělal dobrý den, nabruslil si až před Willa a poslal Vojtěchu Kúnovi gólovou navštívenku 1-1. Will byl zcela bezmocný, a protože Boleslavští nedokázali využít následnou přesilovku v závěru třetiny, do kabin se šlo za vyrovnaného stavu.

Také druhá pasáž vykazovala známky značné vyrovnanosti. Do poloviny utkání se hrál hokej v poklidném tempu, pak se začaly dít věci. Nejprve agilní Hyka ve vlastním oslabení nevyužil chybu hostujících obránců v rozehrávce a bekhendovým blafákem nechal vyniknout Kacetla. Domácí brankář Will se zahanbit nenechal, také předvedl ukázkový zákrok a Tichého samostatný nájezd s bravurou vychytal.

Boleslavští kontrovali vzápětí – nastřelený kotouč jen těsně minul zcela opuštěnou branku hostí. Domácí pokračovali v náporu a Kacetl odolával jen s vypětím všech sil. Poláček tvrdou střelou vyprášil Kacetlovu lapačku a ani Belay technickým zakončením kouzlo hostujícího brankáře neodčaroval. I Will byl pro znojemské naděje nepřekonatelnou překážkou a druhá třetina tak skončila opět nerozhodným výsledkem.

V úvodu třetího dějství Znojmo hrálo přesilovou hru, větší šance si ale nevypracovalo. Zato Boleslavští zahájili festival zahozených příležitostí – od 44. do 47. minuty si domácí hokejisté vypracovali snad čtyři gólové možnosti, které ale bohužel pro Boleslav skončily nevyužity. Když už Bruslaři dokázali hostujícího fantoma v brance překonat, kotouči v cestě za brankovou čáru zabránila tyč. Místo gólů na led padali znojemští hráči, obzvláště Jiránkův tvrdý direkt zaváněl zraněním.

Rozhodčího píšťalka však zůstala němá, otřesený Videlka se nakonec zvedl z ledu a kontroverzní situaci si ještě vyříkávali někteří diváci s hostujícím trenérem. Agilní Belay v závěru nechal opět vyniknout hrdinu utkání Kacetla a zdálo se, že zápas spěje do prodloužení. Lukáš Kovalský byl však proti a dvě minuty před koncem utkání rozhodl o tříbodovém vítězství znojemských Orlů 1-2.


Autor: Petra Matůšová

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 0 0
Tomáš Hejl 0 0 0 0 0
Ondřej Horváth 0 0 0 1 0
Richard Jarůšek 0 0 0 0 0
Tomáš Komínek 0 0 0 0 0
Lukáš Kovalský 1 0 1 1 0
Vojtěch Kún 1 0 1 1 2
Tomáš Latner 0 0 0 0 0
Filip Mikulášek 0 1 1 1 0
Patrik Novák 0 0 0 0 0
Daniel Opalek 0 0 0 1 0
Dominik Piskoř 0 0 0 0 0
Jan Podešva 0 0 0 0 0
Fran Srketič 0 0 0 1 0
Jakub Stehlík 0 0 0 0 6
Jakub Šaur 0 0 0 0 0
Michal Telesz 0 1 1 1 0
Jiří Tichý 0 0 0 1 0
David Videlka 0 1 1 1 0
Jakub Zika 0 1 1 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Ondřej Kacetl 60 0 1 38 97,44 0 0