Plzeň
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. PLZ (6:0)

V sobotním utkání se znojemská juniorka střetla s týmem Plzně. Orli vstupovali do zápasu s dvěma prohranými zápasy v zádech, naopak hosté přijeli posilněni páteční výhrou v Brně.

Začátek první třetiny byl poznamenán sérií vyloučených znojemských hráčů. Krátce po sobě si šli odpočinout Telesz a Podešva. Plzeň se však během zápasu trápila při hře v početní výhodě. První velkou příležitost měl na své holi domácí Videlka, který si vylámal zuby na betonech plzeňského gólmana Šťastného. V následující přesilové hře opět zahrozili domácí, když Stehlíkova střela jen těsně minula plzeňskou klec. Do šancí se však dostávali i hosté, za zmínku stojí především Mainerova skrytá střela, která málem překvapila Kacetla.

Z gólu se ještě v úvodní třetině radovali Orli. Jan Podešva se dokázal nejrychleji zorientovat před soupeřovým gólmanem a svou střelou otevřel účet zápasu – 1:0.

Prostřední třetina přinesla asi nejméně zajímavý hokej plný chyb a nepřesností. Ani jednomu týmu se nedařila rozehrávka a zajímavé akce by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Plzeňští si nedokázali vytvořit tlak v nabídnutých přesilovkách a oba brankáři neměli příliš práce se střeleckými pokusy protihráčů. Za zmínku stojí až povedená kombinace Plzně z konce třetiny, při které Pašek tvrdou střelou vyklepal Kacetlovy betony. Několik vteřin před koncem předvedli ukázkovou spolupráci Mikulášek a David Videlka, jenž prostřelil podruhé v zápase hostujícího gólmana – 2:0.

Poslední část hry už patřila výhradně domácím hráčům. Znojmo ještě dalo Plzni příležitost k vyrovnání hry svým pozdním příchodem na led, za který inkasovalo dvouminutový trest, ale i touto příležitostí Západočeši pohrdli. Naopak sami Plzeňští darovali Orlům třetí gól, když chybou ve svém obranném pásmu doslova vybídli Richarda Jarůška ke skórování – 3:0. O pár minut později bylo hostům ještě hůře. Nejprve se v přesilové hře nemýlil Patrik Novák - 4:0 a o pár vteřin později rozesmutnil Šťastného v bráně Plzně Richard Jarůšek, který sám, nikým neatakován, neměl problém navýšit skóre zápasu – 5:0.

Hosté přestali stíhat a Znojmo se dostávalo do tlaku, ze kterého pramenilo i trestné střílení. Tentokrát ale Jarůšek nedokázal přelstít Šťastného, a připravil se tak o hattrick. Orli se ale přeci jen dočkali ještě jednoho přesného zásahu. Jeho autorem se stal Jan Trojan, jenž si hezky narazil s Latnerem, a podtrhl tak účet dnešního zápasu – 6:0.

V závěru utkání dostali ještě Plzeňští výhodu přesilové hry, kterou ale ani tentokrát nedokázali využít. Gólman Znojma Kacetl si tak z utkání odnesl vychytané čisté konto.

Martin Stloukal (Znojmo): Musím uznat, že soupeř přijel v hodně omlazené sestavě, takže výsledek není tak poctivý, jak by měl být. Na druhou stranu si vítězství vážím, protože jsme dole, přišla na nás krize a kluci se z ní pomalu drápou ven. Naše hra nebyla lepší než včera, ale páteční soupeř z Karlových Varů byl kvalitnější a nedělal chyby v činnostech, které třeba z tribuny nejsou tak vidět. Včerejší utkání bylo mnohem těžší.