Kladno
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. KLA (4:1)

Po pátečním podvečerním vítězství 2:0 nad Ústím nad Labem vstoupili znojemští junioři do utkání proti celku ze samého chvostu soutěžní tabulky s jednoznačným cílem v podobě tříbodového vítězství. Duel s Kladnem se přesto pro domácí hokejisty ukázal být možná o něco těžší, než sami čekali. První polovina utkání totiž s sebou přinesla především bojovný hokej plný osobních soubojů ve středním pásmu a nepřesností v kombinační hře.

Znojmo často ztrácelo puk ve středním pásmu nebo při vlastní rozehrávce, kladenští hráči přesto nedokázali zaváhání svého soupeře výrazněji potrestat a ohrozit jistého Kacetla v domácí brance. Nebezpeční nebyli ani při přesilovkách, a tak se ve své první početní výhodě prosadili Orli. David Videlka stál na správném místě mezi kruhy a těžko mohl Pospíšilovo nahození tečovat lépe – puk zapadl přesně do pravého horního růžku branky.

Středočeši se při vstupu do druhé třetiny snažili ještě zvýšit svoji aktivitu a pohyb na hřišti a tato pasáž utkání byla z jejich strany nejlepší. Ve 29. minutě se Orli v přesilové bránili velkému tlaku spojenému s množstvím střel, po návratu vyloučeného Trojana ale zasadili soupeři tvrdý direkt, když tvrdou střelu znojemského kapitána vrátil do sítě mimo dosah natahujícího se brankáře Tomáš Komínek. Gól z brejku na okamžik zchladil kladenské odhodlání, o minutu později ale Patrik Jupa nachytal Kacetla střelou mezi betony a náskok domácích se znovu ztenčil na jediný gól.

Tempo hry i nasazení se od této chvíle zvýšily a spolu s tím přišly i šance: Komínek v dalším brejku orazítkoval levou tyč, na druhé straně vychytal osamoceného Šrámka u pravé tyče Kacetl. Po čtyřiceti minutách bylo vše otevřené, domácí hájili těsný náskok, bojující soupeř se ale stále držel na dostřel.

Rozhodnutí přinesla první desetiminutovka třetí části hry. Znojmo do ní vstoupilo nejlepším možným způsobem, dostalo soupeře pod tlak a vytěžilo z něj také branky. V 45. minutě dorazil Podešvovu střelu do odkryté branky Patrik Novák a o pět minut později pro změnu Komínkovu akci dotáhl do gólového konce přesnou dorážkou Richard Jarůšek.

Třígólové manko deset minut před koncem bylo pro Kladno vzhledem k předchozímu průběhu hry příliš velké, a tak se o jediné vzrušení ve zbývajícím průběhu zápasu postarali Piskoř a Mnatsyan, kteří po tvrdém osobním souboji shodili rukavice a předvedli divákům krátký pěstní souboj. V něm byl sice úspěšnější kladenský obránce, tři body do tabulky si ale připisují znojemští junioři.