Pardubice
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. PCE (6:1)

Do zápasu vstoupilo Znojmo přesilovou hrou. Ke střele se však dostávalo jen velmi těžko. Výraznější pokus o otevření skóre přišel až v páté minutě. Znojemský Havlík našel před brankou dobře najíždějícího Jarůška, ten ovšem puk nedokázal zpracovat. Svoji šanci měl i Podešva, jenž vybruslil zpoza branky a snažil se Landsmannovi propasírovat kotouč mezi betony. Gólman byl ale úspěšnější.

Pardubice hrozily mnohokrát od modré. Příležitosti k tomu měli Ladislav Havlík a Zavoral, avšak i Kacetl obstál. Ten se vyznamenal také o pár okamžiků později, když zlikvidoval únik Kapce. Pardubický útočník si však alespoň vykoledoval přesilovou hru pro své mužstvo. Početní výhoda se hostům vůbec nedařila. Stejně jako ta, která přišla o pár sekund později. V ní pardubická obrana dokonce dvakrát propadla a jednou z toho byla branka. Stehlík našel u červené čáry volného Davida Bartoše, jenž jel sám na branku, položil si Landsmanna a prostrčil mu puk mezi nohama – 1:0. vyrovnání však mohlo přijít hned vzápětí, když Zavoral nastřelil z levého kruhu horní konstrukci Kacetlovy svatyně.

Na začátku druhého dějství byli aktivnější hosté, ale ani Starý, ani Křečan nevyrovnali. Poté však převzalo kontrolu nad hrou Znojmo. Nejprve těsně minul odrytou klec Videlka a o necelou minutu později přišlo zvýšení stavu. Pláněk vypálil od modré, puk se odrazil od betonů Landsmanna, našel jej Lukáš Kovalský, proti kterému neměl ležící gólman sebemenší šanci – 2:0.

Orli mohli svůj náskok ještě pojistit, neboť po zákroku na jednoho z domácích hráčů bylo nařízeno trestné střílení. K exekuci se postavil Adam Havlík, avšak pardubického brankáře na bekhendovou kličku nenachytal. To potrestali hosté, když v jednatřicáté minutě snížili. Postaral se o to Jan Zdráhal střelou z mezikruží do prostoru nad Kacetlovou lapačkou – 2:1. Zbytek třetiny se odehrával ve stylu přesilovek, ovšem ani jeden z týmů tu svoji nevyužil.

Sice to vypadalo, že třetí třetina bude mít dramatický náboj, ale Orli během těchto dvaceti minut stihli vstřelit čtyři branky! Ve čtyřiačtyřicáté minutě sice domácí obrana zaspala a pustila přes sebe Noska, ten však neměl příliš času na zakončení, a tak se stav neměnil. Poté našel Jarůšek stojící za brankou dobře najíždějícího Lukáše Kovalského, který jednak zvýšil náskok svým barvám a taktéž si připsal druhou dnešní branku – 3:1.

O pár sekund později se skóre měnilo znovu. Tentokrát pardubickému brankáři procedil puk mezi betony Patrik Novák - 4:1. V následujících minutách se na hráčích již objevila únava, avšak znojemské brankové hody nekončily. Pět minut před koncem se u odraženého puku ocitl Dominik Piskoř – 5:1. Také o šestou branku se postaralo duo Piskoř – Podešva. Tentokrát však tím šťastným střelcem byl Jan Podešva, který zakončoval do odkryté branky – 6:1.

Znojemští junioři tak uhájili svoje vedení z první třetiny a připsali si další tři body do tabulky.