Sparta
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. SPA (4:6)

Obě mužstva vstoupila do utkání rázně a vůbec nebylo znát, že jen o pár hodin dříve hráči bojovali na ledě v pátečním prvním kole. Znojmo si nepohlídalo úvod střetnutí, Sparta se již ve dvacáté vteřině dostala do přečíslení a Frank Kučera po stahovačce a střele podél padajícího obránce otevřel skóre. Výkon Orlů měl s přibývajícími minutami vzestupnou tendenci a Pražané se záhy dostali pod velký tlak, který přinesl ve čtvrté minutě krásnou kombinaci a gól do prázdné brány v podání Lukáše Kovalského, o pět minut později pak pohotovou střelu Jana Podešvy okamžitě z buly, která se gólmanu Kocianovi překulila přes rameno za brankovou čáru.

Hrálo se nesmírně útočně, Sparta nechávala znojemským hráčům spoustu prostoru ve vlastním pásmu, Znojmo zase opakovaně propadalo po ztrátách kotouče a dovolovalo soupeři přecházet do rychlých brejků. Trojan, Pospíšil ani na druhé straně Žalčík však své vyložené příležitosti nevyužili, branku zaznamenal až v 15. minutě Miroslav Forman, jenž svůj přesný švih schoval za obránce. O chvíli později Sparta dokonala druhý obrat ve skóre, když Valera Kniazev prolétl jako blesk středem hřiště, na hokejce mu přistál odražený puk a útočník Pražanů pohotově zavěsil nad beton brankáře. Pět gólů v první třetině zdaleka nereflektovalo množství šancí, které si oba celky vytvořily, a na ukazateli skóre mohla svítit také čísla dvakrát vyšší.

Obraz hry se ve druhé části trochu změnil, i nadále hrály oba celky agresivně a ve vysokém tempu, vyšší počet vyloučených s sebou ale také paradoxně přinesl mírné uklidnění gólové přestřelky. Spartě se početní výhody v této fázi zápasu nedařily, ve 23. minutě dokonce při vlastním oslabení pohrdl vyrovnáním znojemský Piskoř, který v přečíslení trefil příklepem břevno odkryté brány. Více se Pražanům dařilo při hře pět na pět, což čtvrtou brankou z pravého kruhu s pomocí teče clonícího znojemského hráče dokumentoval v polovině utkání Valera Kniazev, přesto se sparťanská početní výhoda ještě měla ukázat jako rozhodující.

Znojmo mělo za stavu 2:4 velký problém s přechodem do útoku, situaci domácích navíc komplikovala častá oslabení. Zpět do zápasu je na konci druhé třetiny vrátil důraz Richarda Jarůška na brankovišti, kde vysoký útočník doklepl za brankovou čáru sražený kotouč. Povzbuzení Orli vyrovnali po přestávce během přesilové hry. Pospíšil na modré čáře ideálně trefil těžkou přihrávku, letící puk ještě na cestě do sítě tečoval Patrik Novák a náskok Sparťanů byl rázem pryč.

Klíčové chvíle zápasu přišly v následující desetiminutovce, kdy hosté odolali velkému tlaku a šancím Znojma, postupně vyrovnali hru a v 53. minutě si vynutili faul, který v následné převaze potrestal střelou pod břevno Tomáš Rubeš. K dalšímu vyrovnání už se domácí nedostali, a to ani v závěrečné power play, kdy naopak David Merta trefou do prázdné klece rozhodl o tom, že tři body z velmi kvalitního utkání veze domů Sparta Praha.

Martin Stloukal (Znojmo): Soupeř byl velmi kvalitní, je to jednoznačně aspirant na titul. Znovu se nám nepodařil začátek, první střídání bylo katastrofální. Včera jsme neinkasovali jen díky tomu, že brankář Kacetl šanci chytil. Otočili jsme na 2:1 a mysleli si, že to půjde samo, jenže po týmu jako Sparta musíte neustále jít a jakmile trochu polevíte, je zle. To jsme udělali, soupeř už nás do zápasu nechtěl pustit a nedovolil nám zvrátit výsledek.

Po hokejové stránce se mi z prvních dvou utkání více líbil tento zápas, navíc Sparta je určitě kvalitnější soupeř. Se Slavií to bylo zejména v první třetině hodně nervózní.