Orli Znojmo Orli Znojmo
20. kolo
1. liga - so 20. 11. 2010
Tábor
5:4
0:1, 3:2, 2:1
Znojmo

Ani čtyři góly na body nestačily

Tábor - Znojemská série proher se natáhla už na šest utkání, přestože duel v Táboře se pro orlí tým dlouho vyvíjel nadějně. Brzké vedení po trefě Dreslera domácí zlikvidovali ve druhé třetině, góly Berouna a Rachůnka vrátily Znojmu těsný náskok, ale obratům nebyl konec. Tábor svými brankami orámoval druhou přestávku a po vyrovnání Havlíka našel sedm minut před koncem síly i na vítěznou trefu z hole Ivana Padělka.

Znojemský tým přijel na jih Čech posílen o Jana Dreslera, defenzivní výpomoc z extraligové Plzně, a vstup do utkání mu vyšel ideálně. Už po necelých čtyřech minutách zakončil útočnou kombinaci přesnou trefou z levého kruhu právě Jan Dresler a otevřel skóre utkání. První třetina s sebou přinesla hned osm menších trestů, ani jednomu ze soupeřů ale na začátku utkání početní výhody příliš nevycházely. Domácí se snažili o vyrovnání, brzdily je ale vlastní nepřesnosti nebo připravená znojemská defenziva.

Těsný náskok drželi Orli až do poloviny utkání. Poté se Táboru konečně podařilo využít jednu z nabídnutých přesilovek, když na modré čáře napřáhl Martin Havran a nedal Horčičkovi šanci. To však nebylo vše, za pouhých 21 vteřin si mezi kruhy našel prostor Vojtěch Mrkvička, zamířil přesně a domácí už vedli. O chvíli později byl navíc v úniku faulován Kostourek, své trestné střílení však nasměroval jen do levé tyče znojemské svatyně.

Zápas pokračoval jako na houpačce a za necelou minutu od Kostourkova nájezdu už znovu vedli hosté. Nejprve využil prostoru ve středu kluziště rozjetý Jiří Beroun a individuální akci přetavil ve vyrovnání, vzápětí připravil Haman střeleckou pozici pro Tomáše Rachůnka, a ten z první propálil Čecha.

Bohužel pro Orly to nebyl poslední obrat v utkání. Domácí Kohouti stihli ještě do přestávky srovnat krok díky druhé využité přesilovce, v níž dvacet vteřin před sirénou mířil přesně nad Horčičkovu lapačku Ivan Padělek, a třetí zvrat ve skóre byl dokonán ve 44. minutě, kdy si spravil svou střeleckou chuť Milan Kostourek.

Radost mu ale nevydržela dlouho. O dvacet šest vteřin později totiž další akci znojemského prvního útoku zakončil brankou Adam Havlík a předchozí vývoj zápasu dával v tu chvíli větší šanci na konečný úspěch Orlům. Ti ale nevyužili následnou přesilovku a sedm minut před koncem inkasovali další gól z hole Ivana Padělka. Táborský forvard mířil z velkého úhlu přesně a zaznamenal trefu, která se později ukázala vítěznou. Znojmu už k vyrovnání nepomohla ani power play v poslední minutě, prohrálo pošesté v řadě, domácí naopak sérii špatných výsledků přerušili a z přestřelky ve druhé polovině střetnutí vyšli vítězně.


Autor: Lukáš Peroutka

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jiří Beroun 1 0 1 -1 0
Jiří David 0 0 0 -1 4
Jan Dresler 1 0 1 1 2
Radek Haman 0 2 2 1 0
Adam Havlík 1 0 1 0 0
Tomáš Hradecký 0 0 0 -1 0
Jakub Kania 0 0 0 0 2
Tomáš Kolafa 0 0 0 2 0
Jan Lattner 0 0 0 -1 0
Lukáš Mičulka 0 0 0 -1 0
Martin Pláněk 0 0 0 0 0
Karel Plášek 0 1 1 1 0
Martin Podešva 0 1 1 1 0
Tomáš Rachůnek 1 0 1 1 2
David Rangl 0 0 0 0 0
Vladimír Říha 0 1 1 1 0
Aleš Staněk 0 0 0 1 4
Lubomír Štach 0 1 1 1 0
Tomáš Vrba 0 1 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Luboš Horčička 59 0 5 34 87,18 0 0

Související články