2:1, 2:1, 2:2
1/3
2/3

Důstojná porážka na chomutovském horkém ledě

<em>Chomutov</em> - Již v deváté minutě se domácí Chomutov dostal do dvoubrankového náskoku, ovšem góly Radka Hamana a Jakuba Orsavy se Orlům podařilo vyrovnat. Tento stav však na světelné tabuli dlouho nesvítil a domácí opět odskočili o dvě branky. Ve třetí dvacetiminutovce mohli přítomní diváci vidět čtyři góly. Nejprve snížil znovu Orsava, avšak o dvě minuty později bylo vše již zase při starém. Znojmo se ale nevzdalo a díky Havlíkovi se ještě jednou dostalo na dosah vyrovnání. Pět minut před koncem uhasil naděje Orlů na prodloužení Pulpán.

Do branky Znojma se proti očekávání chomutovských fandů nepostavil Luboš Horčička, ale Ondřej Kacetl. A ten lovil puk ze své sítě už po necelých dvou minutách hry. Benda vystřelil od modré a Martin Davídek se v chumlu hráčů před znojemskou brankou zorientoval nejrychleji.

Další úder přišel na začátku šesté minuty – a opět z hokejky Martina Davídka, který dorážel Kacetlem špatně pokrytý puk. V tu chvíli se zdálo, že domácí publikum bude svědkem dalších brankových hodů. Znojmu se ale podařilo v jedenácté minutě snížit. Hylák nezkrotil puk a Haman dorážel nad vyrážečku.

Znojmo se i díky několika vyloučením chomutovských hráčů dostalo do hry a v jednadvacáté minutě jejich zvýšená aktivita slavila úspěch. V přesilové hře na 2:2 vyrovnával opět Jakub Orsava. Příliš najevo svou nelibost pak dával Pulpán, kterého za nesportovní chování potrestal deseti minutami hlavní rozhodčí.

V následujících minutách stálo při chomutovském gólmanovi i štěstí, když zneškodnil dvě velké šance Staňka – obě navíc během přesilové hry Chomutova. Do puntíku se pak navíc vyplnilo heslo „Nedáš, dostaneš“, když Filip Seman vrátil po sólu z půlky hřiště vedení na stranu Chomutova.

I přesto, že se obraz hry vyrovnal a Znojmo několikrát Hyláka ohrozilo, přibyl další gólový zářez opět na účtu Znojma a opět se o něj postaral Filip Seman, který po souhře se svým parťákem Sikorou obkroužil znojemské obránce a nedal Kacetlovi šanci – 4:2. Konec třetiny pak okořenila menší strkanice mezi Pulpánem a Pláškem, za kterou byli oba aktéři „odměněni“ menšími tresty za hrubost.

Znojmu se hned na začátku třetí dvacetiminutovky podařilo opět vstřelit kontaktní branku. Po přihrávce Hamana tak využil už druhou přesilovku Znojma v zápase Orsava - 4:3. Už o tři minuty později ale zvyšoval už na 5:3 pro Chomutov Jíra. Následoval velký tlak Chomutova ve dvou po sobě jdoucích přesilovkách, ale ani jednu z nich nedokázali chomutovští střelci využít.

O drama se sice ještě pokusil dalším kontaktním gólem Havlík, který Hyláka prostřelil po sólu od modré. Účet zápasu ale v 56. minutě uzavřel obránce Lukáš Pulpán a stanovil tak konečnou výhru Chomutova v poměru 6:4.

Jaroslav Liška (Chomutov): "Jsme rádi, že jsme zvítězili. Ten zápas jsme měli v našich otěžích. Měli jsme dobrý nástup a ty naše rychlé branky asi rozhodly o tom, jak to utkání nakonec dopadlo. Samozřejmě musíme dál pracovat na standardních věcech, kdy jsme inkasovali dvakrát v oslabení. Jinak jsme spokojení."

Milan Kastner (Znojmo): "Špatně jsme začali, dostali jsme dva góly. Ve chvíli, kdy jsme srovnali zápas, jsme pak měli dvě vyložené šance, které jsme nepromněnili a z vlastních chyb jsme pak dostali další góly. Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání, které jsme lehkovážně pustili. Mohli jsme tady uhrát dobrý výsledek a šest branek na ledě horkého favorita je i tak hodně."