2:0, 2:0, 3:1
1/3
2/3

Chomutov i napodruhé ovládl zápas

<em>Chomutov</em> - I ve druhém utkání čtvrtfinálové série play off nedali hráči KLH Chomutov znojemským hokejistům sebemenší šanci. Velký favorit střetnutí i série znovu od úvodních minut na ledě dominoval a postupně navyšoval svůj náskok. Skóre se tentokrát zastavilo na přijatelnější podobě než včera, Luboš Horčička a Michael Panec nestačili na sedm puků z holí chomutovských hráčů. Hattrick zaznamenal ex-slávistický úspěšný střelec David Hruška. O čestný úspěch Znojma se zasloužil ve třetí třetině Vladimír Říha.

Druhé čtvrtfinálové utkání mezi Chomutovem a Znojmem začalo ve stejném tempu, jako to první. Hned po pár minutách zakombinovala první pětka Chomutova a David Hruška zasunul puk za Horčičku. Tlak domácích neustával, jakoby byli nabuzeni včerejším zápasem. Na začátku 14. minuty se hned po vhazování dostal ke kotouči na modré čáře David Hájek, tvrdě vypálil a ačkoliv si Horčička na kotouč sáhl a dokázal ho zpomalit, úplně zastavit ne. Hosté však měli ještě dost času ke zvrácení utkání, ale když už se dostali do útočného pásma, špatně si nahráli a byl šanci konec.

Na začátku druhé části opět vlétli do hry domácí a v přesilové hře se opět prosadil David Hruška po přihrávkách parťáků Dudy a Krafta. Hned vzápětí mohli Krušonohorci náskok navýšit, dokonale vyšachovali hostující obranu i Horčičku, ale nakonec celou akci překombinovali. Tlak však neustával. Ač v oslabení, ujeli Hašek a Petr Jíra hostující obraně a druhý jmenovaný vyzrál na Horčičku a zasunul mu touš mezi lapačku a tyčku. Hosté však měli i za stavu 4:0 náznaky šancí, ale jejich přihrávky a střely byly hodně nepovedené. Pár vteřin před koncem se dostal ke střele Partner, promrzlý Chábera však byl připraven.

Ve třetí třetině se zdálo, že je zápas rozhodnut a nebylo tomu jinak. Nabuzení domácí si dělali z Orly co se jim zlíbilo. Lahůdkou byla další akce domácí elitní lajny. Kraft přihrál Dudovi, ten obkroužil útočné pásmo, zajel za Horčičkovu bránu a nabídl kotouč Davidu Hruškovi, který neměl problém vstřelit svojí třetí branku utkání. Po pátém gólu se tedy stejně jako v prvním zápase poroučel z ledu Luboš Horčička a v brance hostí ho nahradil Michael Panec. Zdálo se, že změna brankáře Orlům přecejenom trochu pomohla. V přesilové hře vyslal kotouč na Cháberu Vladimír Říha a domácí brankář marně šmátral lapačkou ve vzduchu. To byl však jediný gól hostů z Moravy. Hokejisté Chomutova, konkrétně kapitán Zdeněk Skořepa se při přesilové hře 4 proti 3 dokázal prosadit. Zápas spěl do klidného konce, ale Martin Trochta byl proti. Dělovou ranou z pravého kruhu prostřelil stojícího a překvapeného Pance a dal tak utkání konečnou podobu 7:1.

Radim Rulík (Chomutov): Do zápasu jsme dobře vstoupili a první třetinu jsme vyhráli 2:0a to bylo asi nejdůležitější. Pak jsme to již měli pod kontrolou a zaslouženě si připsali tři body.

Jan Neliba (Znojmo): Každý, kdo se na ten zápas dívá, tak vidí rozdíl mezi námi a Chomutovem. Chomutov má velice kvalitní mužstvo a zatím je nad naše síly. Uvidíme, co s tím uděláme na domácím ledě, ale zde se nám to nepovedlo.