Orli Znojmo Orli Znojmo
54. kolo
Noen Extraliga juniorů - so 6. 3. 2010
Znojmo
1:2sn
1:0, 0:1, 0:0 - 0:0
Třinec

Juniorka po nájezdech podlehla Třinci

Znojmo - Znojemští junioři uzavřeli základní část na domácím ledě porážkou po samostatných nájezdech s Třincem. Rychlý a bojovný zápas, který nabídl dobré výkony brankářů, ale také spoustu nepřesností na obou stranách, začali lépe domácí, když v 8. minutě využil přesilovou hru Jan Lattner. Třinec odpověděl stejnou mincí, rovněž v početní výhodě skóroval Palička, a když se střelci ani na jedné straně více neprosadili, rozhodovaly o vítězi samostatné nájezdy. Ty vyšly mnohem lépe hostům, obránci Pavlík a Roupec své pokusy proměnili a Oceláři tak odjíždějí ze Znojma se dvěma body. O soupeři Znojma pro první kolo play off rozhodnou další výsledky dnešních utkání.

Poslední utkání dlouhodobé části juniorské extraligy začali lépe domácí, dobrým pohybem a přesnými kombinacemi přecházeli střední pásmo a dostávali se na dostřel třinecké svatyně. Z jejich aktivity vyplynul po několika minutách také faul Bajtka, který byl záhy potrestán. První formace Znojma zavřela soupeře v pásmu, Jarůšek od pravého mantinelu našel přesnou přihrávkou na modré Jana Lattnera a ten tvrdou ranou příklepem propálil brankáře Bošku.

Vedení Orly uklidnilo, i nadále měli na ledě mírnou optickou převahu a hrálo se především na třinecké polovině. Hosté ale bránili pozorně, k velkému výkonu se postupně rozchytal brankář Boška, a tak další příležitosti znojemských útočníků zůstávaly nevyužity, v největší možnosti neproměnil samostatný únik Havlík. Oceláři se zatím soustředili na nebezpečné brejky do otevřené obrany, kterými zaměstnávali domácí obranu i brankáře Kacetla.

Do druhé třetiny už hosté vstoupili aktivněji a s lepším pohybem, obraz hry se tak postupně měnil v jejich prospěch. Ve 30. minutě ještě návrat z trestné lavice a následný samostatný únik Michala Tomana brankou neskončil, o chvíli později ale Třinečtí dostali možnost zahrát si přesilovku po faulu Pospíšila a Filip Palička zakončil rychlý útok střelou z mezikruží namířenou přesně pod břevno a nad lapačku gólmana. Stejný hráč mohl za několik okamžiků dokonce strhnout vedení na stranu Třince, sám před Kacetlem ale v tomto případě selhal.

Zápas pokračoval v rychlém tempu, obrana středního pásma prakticky neexistovala a útoky se střídaly na obou stranách. Jenže Znojmo i Třinec postrádaly před brankami finální přihrávku, jejich akce brzdily časté nepřesnosti. Přesto ve vzduchu viselo rozhodnutí, v 55. minutě orazítkoval Havlík bekhendem z mezikruží vnitřní stranu břevna, od níž se kotouč odrazil dolů k ledu před brankovou čáru, před domácí svatyní to zase hořelo v samotném závěru, kdy Měrku a Rapáče vychytal reflexivními zásahy Kacetl.

Zasloužená remíza po 60 minutách zajistila oběma celkům bod, k tomu druhému měli v prodloužení blíže Orli, především během dvou minut přesilové hry, kdy Bartoš netrefil po kombinaci na jeden dotek téměř prázdnou bránu a o pár vteřin později zastavil Jarůškovu střelu excelentním zásahem Boška. Nevyužité příležitosti nakonec mohly Znojmo mrzet, samostatné nájezdy se totiž proměnily v představení třineckých obránců – Pavlík i Roupec překonali Ondřeje Kacetla, a když na domácí straně Süsser ani Havlík neuspěli, zvítězil Třinec v Hostan aréně po samostatných nájezdech 2:1.


Autor: Lukáš Peroutka

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 0 0
Jakub Fára 0 0 0 0 0
Adam Havlík 0 0 0 0 0
Richard Jarůšek 0 1 1 0 0
Lukáš Kovalský 0 0 0 0 0
Lukáš Kusák 0 0 0 0 0
Tomáš Latner 0 0 0 0 0
Jan Lattner 1 0 1 0 0
Filip Mikulášek 0 0 0 0 0
Daniel Opalek 0 0 0 0 0
Dominik Piskoř 0 0 0 0 2
Martin Pláněk 0 1 1 0 2
František Pospíšil 0 0 0 0 2
Matěj Síkela 0 0 0 0 0
Jakub Stehlík 0 0 0 0 0
Petr Süsser 0 0 0 0 0
Michal Telesz 0 0 0 0 0
Jiří Tichý 0 0 0 0 0
Jan Trojan 0 0 0 0 0
Jakub Zika 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Ondřej Kacetl 65 0 2 35 94,59 0 0