Orli Znojmo Orli Znojmo
49. kolo
Noen Extraliga juniorů - po 22. 2. 2010 - Werk aréna
Třinec
3:2
0:1, 1:0, 2:1
Znojmo

V Třinci nevybojovali junioři ani bod

Třinec - K dalšímu extraligovému utkání zavítali znojemští junioři do Třince. Hosté otevřeli skóre zápasu ve dvanácté minutě po přesné trefě Daniela Opalka a vedení jim vydrželo až do konce druhé třetiny, kdy domácí vyrovnali. To dodalo Ocelářům seběvědomí a na začátku třetího dějství utekli svému soupeři na rozdíl dvou branek. Šest minut před koncem si gólový zápis připsal znovu Opalek, ovšem Oceláři si již tři body nenechali vzít.

První dvacetiminutovka patřila jednoznačně domácím. Mladí Oceláři znojemské juniory nepustili téměř z obranného pásma. Na skvěle chytajícího Kacetla si nepřišel Marosz, Mičulka ani Špaček. Dokonce v oslabení nedali Třinečtí hostům žádnou šanci, ba naopak Bezuška z pravého kruhu nebezpečně vystřelil na znojemského brankáře. Druhou šanci si už hosté nenechali ujít a po vyloučení Pavlíka Michal Telesz dokázal vytěžit mnoho z mála, když druhou znojemskou střelou překonal z mezikruží překvapeného Bošku – 0:1. Hosté také nabídli domácím možnost přesilové hry, ale mladí Oceláři nedokázali využít žádnou ze svých šancí.

Ve druhém dějství dnešního zápasu jsme sledovali vyrovnaný hokej. Hrálo se od jedné hned k druhé bráně. Ale jak Latner s Kúnem nedokázali proměnit několik šancí na jedné straně, tak ani Měrkovi s Jakubem Tomanem štěstí nepřálo na straně druhé. Když Matěj Sikela dnes již potřetí usedl na lavici hanby, stačilo Svatopluku Měrkovi dvanáct vteřin na využití přesilové hry – 1:1. Do šatny se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Hned od začátku poslední dvacetiminutovky začali sudí vylučovat. Většího prostoru ve hře čtyři na čtyři dokázal využít Filip Pavlík a přihrávku Marosze poslal za Kacetlovy záda. O necelé dvě minuty později měli Třinečtí opět ruce nahoře, když Svatopluk Měrka zvýšil na 3:1. Hosté však nehodili flintu do žita a stále bojovali. Ve dvou po sobě jdoucích přesilových hrách se však nedokázal prosadit Stehlík ani Fára. Pět minut před závěrečnou sirénou při signalizovaném trestu po závaru před brankou se puk za Boškovy záda podařilo propasírovat Lukáši Kovalskému - 3:2. Hosté se neodhodlali k power – play, proto vítězné body zůstávají zaslouženě doma.


Autor: Lukáš Caha

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 1 0
Jakub Fára 0 0 0 -1 0
Lukáš Kovalský 1 0 1 0 0
Vojtěch Kún 0 0 0 0 0
Lukáš Kusák 0 0 0 -1 0
Tomáš Latner 0 0 0 1 0
Daniel Opalek 0 2 2 1 0
Aleš Pelikán 0 0 0 0 0
František Pospíšil 0 0 0 0 0
Matěj Síkela 0 1 1 1 14
Jakub Stehlík 0 0 0 0 2
Petr Süsser 0 1 1 0 0
Michal Telesz 1 0 1 0 2
Jiří Tichý 0 0 0 -1 0
Jakub Zika 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Ondřej Kacetl 60 0 3 41 93,18 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Juřík (Třinec): Dnešní tři body jsou pro nás důležité, ale hra nebyla dobrá, proto nemůžeme být spokojeni. Je vidět, že na kluky dosedla únava, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Určitá pravidla je třeba dodržovat v každém utkání.

Rudolf Cakl (Znojmo): Do Třince jsme přijeli ve velmi komplikované sestavě. Přijeli jsme vyloženě bránit, hrát nula nula, což se nám velmi dlouho dařilo. O dnešním utkání rozhodly přesilovky a větší zkušenost domácí mužstva.