Noen Extraliga juniorů - po 21. 9. 2009
Třinec

Report ze zápasu ZNO vs. TRI (2:1)

Třinečtí junioři přijeli do Znojma s cílem zastavit velmi produktivní ofenzívu domácích a díky dobrému pohybu spojenému s bezchybnou obrannou fází se jim to po většinu utkání dařilo. Na ledě se tak v první třetině odehrávala velmi vyrovnaná partie s minimem šancí na obou stranách, a když už se některý z týmů dostal do střelecké pozice, úřadovali spolehliví brankáři – znojemský Kacetl a třinecký Raszka. Jedinou gólovou příležitost měli Orli při dvojnásobné přesilovce v 11. minutě, kdy Fára dorážel po střele od modré do odkryté brány, na poslední chvíli ale puk odpálil z brankové čáry jeden z obránců a přestože se domácí radovali, rozhodčí Skoupý rezolutně rozpažil.

Ve druhé třetině se vytáhl Raszka v brance Ocelářů, když v 26. minutě zlikvidoval samostatný nájezd Piskoře. Oba celky předváděly rychlý hokej s velkým nasazením, góly ale začaly padat až ve druhé části třetiny. Nejprve ve 33. minutě předvedl šikovné ruce Dominik Hegyi a tečoval Tomanovo nahození od modré přesně mezi betony Kacetla. O chvíli později však udeřilo i na druhé straně, když Peter Schneider individuální akci po pravém křídle zakončil přesnou střelou ke vzdálenější tyči. Ještě před koncem třetiny strhli Orli vedení na svou stranu, v rychlém protiútoku předložil Jarůšek skvělou přihrávku před branku Peteru Schneiderovi, a ten z první zavěsil pod břevno.

Snahu Ocelářů o vyrovnání zbrzdilo hned na začátku třetí části hry vyloučení Paličky, Znojmo si však výraznější šanci nepřipravilo. Ani v pěti však Třinečtí nedokázali vyvinout větší tlak a nepomohla jim ani dvojnásobná početní výhoda v 54. minutě. Při ní se naopak Jarůšek dostal do dvou rychlých brejků, první z nich zlikvidoval výborným zákrokem Raszka, při druhém si hostující beci pomohli faulem. Jedinou možnost k vyrovnání si třinecký tým vypracoval dvě minuty před koncem, kdy Potoček těsně nedosáhl na křižnou přihrávku před branku. Oddechový čas a hra bez brankáře v poslední minutě už větší vzrušení nepřinesla, a znojemští junioři tak mohou slavit v pořadí už páté vítězství.

Ohlasy trenérů

Milan Kastner (Znojmo): Třinec přijel dobře připravený, dobře bránil. Nám dělal problémy pohyb. Nechápu proč, když jsme měli o den volna navíc. Našli jsme ale sílu zápas otočit a vyhrát. To je hrozně důležité a já můžu být jen spokojený se třemi body.

Jiří Juřík (Třinec): Myslím, že to bylo pohledné utkání z obou stran. Chtěli jsme se zaměřit na pokrytí útoků Znojma. To nám ale nevyšlo, Znojmu se povedly ve druhé třetině dva brejky, a to rozhodlo.