0:0, 4:2, 1:0
1/3
2/3

Znojmo podruhé padlo, doma musí zabrat

<em>Třinec</em> - Až ve druhé třetině začaly padat góly. Ocelářům stačily necelé dvě a půl minuty, aby vedli 3:0. Orly to ale ještě do kolen neposlalo, odpověděli dvěma brankami Kotašky a Procházky. Třinec, ač byl pod tlakem, přidal čtvrtý gól ve vlastním oslabení. Znojmo se až do konce snažilo s výsledkem něco udělat. Vůbec se mu však nedařilo v přesilovkách, kterých měli v zápase dost. Domácí přidali v závěrečné části ještě jednu branku a vítězstvím zvýšili vedení v sérii na 2:0. Ta se nyní přesouvá do Znojma. Ve středu musí Orli vyhrát, jinak jim končí sezóna.

Bez distancovaného Svobody pokračovala série s Třincem. Orli byli v první třetině aktivnějším týmem. Oceláři se k první střele dostali až v 5. minutě. Nasazení znojemských hokejistů ale vyšlo naprázdno. Selingr z mezikruží trefil jen Vojtkovu hruď. Vzápětí Demel doslova upadl, když mohl zakončit. U třineckého gólmana skončila i spolupráce Růžičky a Hamana.

Ve druhé třetině se spustila gólová kanonáda. Kdo zmeškal prvních pět minut, přišel o čtyři branky. Třineckým hokejistům stačila necelá půldruhá minuta, aby vedli o tři branky. Nejprve Martynek vybojoval před brankou puk, zadovkou našel Barinku, který v pohodě z bekhendu zavěsil za bezmocného Kameše. Druhý gól přidal Steber, když se uvolnil od mantinelu, najel si mezi kruhy a přesnou trefou zavěsil. A třetí ránu do orlího hnízda zasadil Moravec, jemuž se podařilo do brány dopravit nejen puk, ale i sebe, i znojemského gólmana.

Znojmo se ale nevzdalo. Plášek vybojoval puk za brankou, viděl Kotašku najíždějícího si středem útočného pásma a ten prudkou ránou zavěsil. Orli si šli dál za svým a potvrdili to gólem Procházky, který našel skulinu mezi levou tyčí a padajícím Vojtkem. Rozdíl jednoho gólu je ještě více nabudil. Svým tlakem si navíc vynutili čtyřminutovou přesilovku. Jenže ve chvíli, kdy sahali po vyrovnání, úplně zapomněli na Štefanku, který dostal ideální pas na útočnou modrou. Nerozpakoval se, napřáhl a Kameš na jeho střelu nestačil.

Od této chvíle již znojemští hráči bušili do zavřených vrat. Oceláři si pečlivě hlídali své vedení. Na obou stranách se vyskytlo několik slibných příležitostí, Orli byli i v poslední třetině aktivnější a svého soupeře přestříleli, stejně jako v předcházejících dvou dvacetiminutovkách. Třinec dokázal ale své šance lépe využít. Pátý gól padl po vzorové kombinaci Barinky s Peterkem, který jen včas nastavil hůl do přihrávky spoluhráče za padajícím Kamešem. Minutu před koncem předvedl znojemský brankář skvělý zákrok, když skočil po puku, který mířil z hole Skořepy do zívající brány.

Znojmo neuspělo ani v druhém zápase. Série pokračuje ve středu ve Znojmě a Orlům nezbývá než zapomenout na výlet na sever a využít výhody domácího prostředí stejně, jak to převedl jeho soupeř v úvodních dvou zápasech.

Jiří Juřík (Třinec): Začali jsme hodně opatrně. Chtěli jsme se ale vyvarovat chyb a to se nám podařilo. Do druhé třetiny jsme měli výborný vstup. Dali jsme rychle tři góly, ale za stavu 3:0 jsme to vypustili a to se nám mohlo stát osudným. Naštěstí jsme dokázali skórovat v oslabení a po čtvrtém gólu jsme se uklidnili. Potom už jsme měli lepší pohyb.

Pavel Hynek (Znojmo): Odehráli jsme dobrou první třetinu, bohužel bez gólového efektu. První zlom utkání byl v úvodu druhé třetiny, kdy jsme během dvou minut inkasovali tři góly. Po rychlých gólech na 3:2 jsme měli pocit, že se dostáváme do hry a že soupeři chybějí síly, ale fatální chyba v přesilovce, kdy dva hráči vystartovali po Moravcovi a Štefanka nám dal čtvrtý gól, byla rozhodující pro výsledek. Taková hrubka se nám v play-off nemůže stát.