2:0, 1:1, 1:0
1/3
2/3

První zápas se Orlům nepovedl

<em>Třinec</em> - V rozmezí patnácti vteřin se v první třetině dostali třinečtí hokejisté do dvoubrankového vedení. Znojmu se na začátku druhé třetiny podařilo snížit na rozdíl jediné branky <b> Pavlem Selingrem</b>, který využil první přesilovou hru Orlů. Třinec si ale své vedení pohlídal, přidal ještě dva góly a ujal se vedení v sérii. Další utkání se hraje v pondělí od 17:30 hod.

Do prvního zápasu předkola play off nastoupilo Znojmo téměř v plné síle. Chyběli pouze Trvaj a Padělek, který teprve nabírá formu po zranění kolene.

Přestože byli Orli odhodláni na soupeře od začátku vlétnout, byli to naopak Oceláři, kteří v první třetině vládli na ledě. Bylo to hlavně díky pěti přesilovým hrám. Úvodní gól zápasu padl při vyloučení Erata, kdy se odražený puk dostal k nekrytému Moravcovi, jenž neměl problém trefit úplně odkrytou branku. Znojmo si nestačilo po gólu ani vydechnout a inkasovalo podruhé. Hned po patnácti vteřinách se ranou od modré zpoza obránce trefil Skořepa, kdy Kameš nic neviděl.

Ještě před koncem první části se Třinci naskytla možnost skóre zvýšit, když hráli více než minutu dvojnásobnou přesilovku. Orli se dokázali ubránit. Po zaznění sirény se na ledě z nevinné strkanice vyvinula docela slušná pranice. Všichni hlavní aktéři obdrželi větší tresty. Svoboda trest ve hře, Bičánek, Štefanka a Malec 5 minut a do konce utkání. Pro Svobodu to znamená automaticky stop v dalším zápase.

Ve druhé třetině se emoce zklidnily, Orli neobdrželi žádný trest a disciplína jim přinesla i zlepšenou hru. Poprvé byl vyloučen třinecký hráč a Znojmo jeho prohřešek potrestalo. Selingr přesně vymetl pravý horní růžek Vojtkovy branky. Naději na vyrovnání jim vzal šťastným gólem Polanský. Korhoňova rána orazítkovala levou tyč Kamešovy branky a puk se odrazil přímo před Polanského, který zakončoval do prázdné branky.

Aktivitu z druhé třetiny přenesli znojemští hokejisté i do závěrečné dvacetiminutovky. Jejich střelecká snaha často vyšla naprázdno, neboť pálili mimo nebo do připraveného Vojtka. Oceláři se zaměřili na pozornou obranu, čistili prostor před svým gólmanem a nedopustili Orlům korigovat výsledek. Naopak se jim podařilo minutu a půl před koncem podařilo přidat ještě jednou branku, když na trestné seděl Tesařík.

Jiří Juřík (Třinec): Nám vyšla velmi dobře první třetina. Dostali jsme se do vedení 2:0 a pak už jsme jen hlídali náš náskok. Za stavu 2:1 jsme měli i štěstí, ale zvýšili jsme znovu na rozdíl dvou gólů a pak hráli to, co potřebovali.

Václav Sýkora (Znojmo): Rozhodující byla první třetina. Stalo se to, co jsme vůbec nechtěli, a v první třetině jsme měli pět vyloučených, z toho čtyři zbytečně. Dvakrát jsme se dostali i do tří, a to posadilo soupeře na koně. Z přesilovky dal gól a pak hned druhý slepený. Od druhé třetiny jsme přejali iniciativu, dali i kontaktní gól, ale soupeř zase odskočil na 3:1. Celý zbytek zápasu jsme se snažili dostat zpátky, ale to už se nepodařilo.