Zlín
1/3
2/3

Orli doma opět zvítězili

<em>Znojmo</em> - Velmi pěkný hokej přinesl zápas Znojemských orlů proti Zlínu. Skóre otevřel ve 14. minutě Dopita a stejný hráč pak o dvě minuty později zajistil svým barvám dvoubrankový náskok. Když ve druhé třetině zvýšili náskok na rozdíl čtyř gólů Haman s Eratem, bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. V závěrečné části stihli hosté už jen upravit na konečných 4:1.

Do utkání vstoupili lépe hokejisté Zlína a již po čtrnácti sekundách udělali velký zmatek před Trvajem, ovšem v největší šanci selhal Balaštík. Postupem času začali přebírat iniciativu domácí, ale nedařilo se jim vytvořit ideální pozici pro skórování. Úvodní branky se diváci dočkali ve čtrnácté minutě, když si Dopita v přesilové hře obhodil brankáře Čecha a kotouči ještě pomohl do branky Zlínský obránce. To však nebylo ze strany Znojma vše a Dopita si o dvě minuty později připsal ještě kurióznější gól, když ještě tečoval střelu Selingra a brankář hostů vyrazil touš nad sebe a poté si nevědomky srazil bruslí puk do branky.

Druhá dvacetiminutovka byla jasně v režii domácích. Zlínští nestíhali tempo domácích a pomáhali si pouze za cenu nedovolených zákroků. Těsně po polovině utkání se do šance dva proti jednomu řítili Plášek s Padělkem, který sice ještě Čecha nepřekonal, ovšem hodně vyjetého brankáře si šikovně obhodil Haman a pohodlně zavěsil pod horní tyčku. Orli dokázali přidat i čtvrtou branku, když v přesilové hře šikovně tečoval Jarešovu střelu Erat. Hosté dopláceli především na pasivitu a nedisciplinovanost a před poslední třetinou se odcházelo do kabin za stavu 4:0 z pohledu domácích.

Znojmo vstoupilo do závěrečného dějství s jasným cílem, nekomplikovat si situaci a nedopustit, aby se Zlín dostal zpět do hry. Celých deset minut se jim to dařilo a Trvaj byl prakticky bez práce. Deset minut před koncem se do úniku prodral Balaštík a v zakončení mu zabránil znojemský obránce pouze za cenu faulu. Rozhodčí nařídil trestné střílení, které sám postižený proměnil. Po snížení se hosté ještě pokusili s utkáním něco udělat, ale vše co se dostalo za domácí obranu pochytal brankář Trvaj. Orli tak mohli slavit druhé domácí vítězství za sebou.

Václav Sýkora: Výsledek je pro nás příjemný, ale tak jednoduché utkání to nebylo. V prvním střídání dvakrát spadl Švrčkovi puk z hokejky a byla z toho obrovská šance. To byl moment, kdy se k nám trošku štěstí přiklonilo, což v některých jiných zápasech bylo proti nám. Dostávali jsme smolné branky. Týká se to i prvních dvou branek, které jsme vstřelili. Pomohly nám dostat se do vedení, což nebylo v předchozích zápasech tak častým jevem. Samozřejmě jsme mužstvo nabádali, aby hrálo aktivně, nepřenechávalo iniciativu soupeřům a nesnažilo se jen bránit náskok. Druhá třetina definitivně rozhodla, odskočili jsme o další dva góly. Hráli jsme zodpovědně, abychom si to zbytečně nezkomplikovali. Jsem rád, že mužstvo po porážce v Pardubicích bylo až překvapivě nažhavený. Tíha domácího zápasu na nás nedolehla. Chtěl bych mužstvu poděkovat za velice bojovný a zodpovědný výkon.

Jaroslav Stuchlík: Vstup do utkání jsme neměli špatný. Hned v prvním střídání jsme měli vyloženou gólovou šanci a nastřelili jsme tyč. V první třetině jsme byli více než vyrovnaným soupeřem, ale dostali jsme dva smolné góly, oba byly vlastenci. Tím jsme pomohli Znojmu, že se uklidnilo a mohlo hrát víc dozadu. Dá se říct, že kromě Balaštíkovy akce, po které následovalo trestné střílení nás soupeř nepustil do přečíslení ani do žádné gólové šance. Pozornou obranou si hlídali vedení. Mužstvu nemůžu upřít snahu, ale chyběl moment překvapení.