Litvínov
1/3
2/3

Orli rozhodli v poslední desetiminutovce

<em>Znojmo</em> - Jedenáct utkání čekali Znojemští orli na plný bodový zisk. Ten přišel v zápase proti Litvínovu. Soupeř sice dokázal na konci druhé třetiny jako první skórovat a držet těsný výsledek hodně dlouho, ale v polovině závěrečné části vyrovnal Dopita a pět minut po něm následovaly zásahy Jareše a Růžičky. Znojmo si tak po dlouhé době připsalo plný počet bodů a Martin Růžička tři kanadské body.

V první třetině utkání mezi Znojmem a Litvínovem byl k vidění upracovaný hokej s minimálním počtem brankových příležitostí. Oba týmy bojovaly o každý metr ledu a většina útočných pokusů končila na pozorných obranách. Největší šanci hostů spálil Kubinčák, který orazítkoval horní tyčku Trvajovy svatyně. Na druhé straně byl nejblíže úvodní brance Selingr, ale odraženou střelu Bičánka nedokázal nasměrovat do odkryté poloviny branky. Přesné trefy se diváci nedočkali ani v přesilových hrách, které nabídl rozhodčí po dvou na každé straně.

Celou druhou třetinu se domácí snažili dostat do vedení a hrnuli na branku Chemopetrolu jeden útok za druhým, ovšem jejich snaha končila již tradičně na bezzubé koncovce. Velkou šanci Litvínova měl Bednařík, ovšem jeho střela orazítkovala pouze tyč. V největší příležitosti Orlů se ocitl Dopita, kterému tváří v tvář sebral úvodní branku utkání skvělým zákrokem lapačkou Franěk. Hosté si počkali na svoji šanci a po několika neproměněných pokusech Znojma jim rozhodčí dopřál přesilovku pěti proti třem, kterou sice Severočeši využít nestihli, ale hned po návratu jednoho z provinilců zajistil Lukeš pro svůj tým vedení 1:0.

Závěrečnou dvacetiminutovku hosté nezvládli a doplatili na přehnanou pasivitu. Znojemští orli začali hned bušit do soupeře, ovšem jejich tlak na chvíli zbrzdilo čtyřminutové vyloučení Erata. Kýženého vyrovnání se domácí dočkali osm minut před koncem, když se po přihrávce Růžičky trefil Dopita. Orly tento moment vyloženě nabudil a o pár minut později se po další nahrávce Růžičky prosadil od modré čáry Jareš. Svůj den podtrhl Růžička zhruba dvě minuty před koncem, když přidal třetí znojemský gól po úniku s Dopitou. Konečné vítězství 3:1 mohl ještě třičtvrtě minuty před koncem podtrhnout Dopita, ale sám před Fraňkem neuspěl.

Pavel Hynek (Znojmo): Zhodnotím to jednou větou. Chtěl bych hráčům poděkovat za vydřené tři body a po dlouhé době tříbodové vítězství.

Jaroslav Hübl (Litvínov): Bohužel jsme zápas nedohráli do konce, jak jsme chtěli. Dvě třetiny jsme hráli docela dobře a plnili jsme taktické úkoly, ale poslední třetinu, přestože jsme měli přesilovky, jsme nezvládli. Konec se nám už vůbec nepovedl, dostali jsme se pod tlak, nedokázali jsme vyhodit puk a po našich chybách jsme dostali góly. Venku hrajeme bohužel jinak než doma a dnes jsme to zopakovali.