Č. Budějovice
1/3
2/3

Lídr nedovolil Orlům jediný gól

<em>Znojmo</em> - Po prohraném utkání na Kladně neuspěli Orli ani doma proti Českým Budějovicím. Gólový účet otevřeli hosté již ve 3. minutě utkání. Znojmo se pak téměř celý zbytek zápasu snažilo vyrovnat, dokud nepřišla 49. minuta, kdy soupeř skóroval podruhé a o necelých deset minut později rozhodl o tom, že tři body poputují do jižních Čech.

Orli nastoupili již s uzdraveným obráncem Radimem Bičánkem, ovšem ani on nedokázal gólu na začátku zápasu zabránit. Ve 3. minutě v přesilovce vyslal na Trvaje tvrdou ránu Bolf a puk skončil až v domácí svatyni. To byla pro Znojmo studená sprcha, avšak pokusili se ihned odpovědět. Po dobré kombinaci Hamana s Pláškem se dostal ke střele Svoboda, mířil však jen do Turka. Hosté mohli svůj náskok zvýšit. Hřebejk přihrával do dobré pozice Procházkovi a znojemský gólman na poslední chvíli zakročil. Na druhé straně střílel z voleje Padělek, ale strážce budějovické svatyně reflexivně zakročil. Když pak neuspěli na domácí straně Jareš, Růžička a Beroun a na straně hostů Gulaš, odcházelo se do kabin za stavu 1:0 pro Mountfield.

Ve druhé třetině se domácí osmělili dřív. Střely Erata a Bičánka však ke gólu nevedly. Českým Budějovicím se poté naskytla možnost přesilové hry a málem ji využily. Nejdříve pálil Vydarený, Trvaj vyrazil hokejkou a chvíli na to minul puk po střele Nováka jen těsně levou tyč domácí branky. Krátce po skončení početní převahy se do znojemské obrany řítili dva na jednoho, ovšem Hudec ve stoprocentní šanci přestřelil. Orli si začali vytvářet šance až po polovině zápasu. Nejprve pálil z otočky Erat, po něm to dvakrát zkoušel Růžička, ale ani jeden pokus se neujal. V závěru druhé části ještě v dobré pozici pálil Demel, ovšem těsně nad.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstupovali Jihomoravané s cílem vstřelit rychle uklidňující gól. Nejdříve se o to pokoušel Růžička a za dvě minuty ve vlastním oslabení Svoboda s Pláškem. Ani jeden pokus se neujal. Za HC Mountfield to zkoušel dvakrát Hübl, ale ani on neuspěl. Ve 49. minutě přišel pro domácí šok. V době, kdy si vytvořili mírnou převahu, inkasovali z hole Hudce druhý gól. Avšak ani tentokrát se nechtěli vzdát. Ve stoprocentní šanci se objevil Erat, jenž jel sám na Turka, ale střílel jen do něj. O chvíli později zkoušel štěstí Plášek, ale střílel těsně nad. O tom, že si Jihočeši odvezou z jižní Moravy všechny body, rozhodla 58. minuta. Šimánek se před znojemským brankářem dostal k volnému puku a nekompromisně zavěsil pod víko.

Pavel Hynek (Znojmo): Měli jsme špatný vstup zápasu, ve druhé minutě jsme udělali hrubku, následovalo vyloučení, které bylo hned potrestané gólem. Pak jsme se celý zápas tlačili dopředu, snažili jsme se hrát aktivně, ale naráželi jsme na dobře organizovanou obranu, jištěnou výborným Turkem. Dřeli jsme, bojovali, bylo to urputné utkání, z naší strany trochu křečovité. Během zápasu jsme si vypracovali dobré střelecké příležitosti i šance, ale opět jsme to nedokázali vyjádřit brankově. Pak nám soupeř ujel do přečíslení a bylo po zápase. Nemůžu klukům upřít snahu, ale na Budějovice to dnes bylo málo.

Milan Černý (Č. Budějovice): Z našeho pohledu nám velmi pomohl první gól, který jsme dali z přesilovky. Druhým klíčovým momentem bylo ubránění spousty oslabení a výborný výkon našeho brankáře. Góly na 2:0 a 3:0 vyplynuly z toho, že to Znojmo malinko otevřelo.