1:1, 0:0, 1:1 - 0:1
1/3
2/3

Orli obrali Lvy až v prodloužení

<em>Ústí nad Labem</em> - Znojemští orli si vezou z ledu extraligového nováčka dva body za výhru v prodloužení, když hráli v oslabení. Na úvodní trefu Janků reagovalo Znojmo po minutě ranou Tesaříka od modré, do vedení ho pak poslal ve třetí třetině Haman. Vítězný zásah zaznamenal ve třetí minutě prodloužení po kombinaci s Dopitou <b>Lukáš Chmelíř</b>.

Již ve 3. minutě zápasu se do slibné šance dostal domácí Zápotočný, ale hostující obránce na poslední chvíli vložil do jeho střely hůl. Na druhé straně zahrozil nepříjemnou střelou Padělek. V 6. minutě vytvořili hosté před Přikrylem nepřehlednou situaci, ale domácí brankář z ní vyšel vítězně. Hosté se snažili střílet z téměř každé situace, naproti tomu domácí spíše obstřelovali Kamešovu svatyni. V 8. minutě těsná obrana Orlů nedovolila zakončit Neodrostovi a o několik okamžiků později si hosté poprvé vyzkoušeli přesilovku. Ve 13. minutě měli stejnou možnost i domácí Lvi a Pazourek s Janků předvedli, že se jim nesmí nechat ani milimetr prostoru - 1:0. Z vedení se ale domácí těšili pouze 68 vteřin. To se, také v přesilovce, trefil od modré Tesařík, když před brankou skvěle clonil "neodstrčitelný" Dopita. Brzy nato mohli jít hosté do vedení, ale Padělkovu nepříjemnou střelu Přikryl zkrotil. V 16. minutě vyrazil domácí brankář prudkou střelu jen k volnému Eratovi, před nímž zívala odkrytá branka, ale než zkrotil neposedný kotouč, stačil ho Přikryl zalehnout.

Ve 22. minutě měli domácí další přesilovku, ale nenaložili s ní vůbec dobře. Šanci měli až při hře s plným počtem hráčů ve 25. minutě, když Kameš předvedl výborný zákrok proti Šafferově nepříjemné dorážce. Ve 28. minutě domácí dotírali na Kameše, ale zrazovala je nepřesná koncovka. Vynutili si však faul, ale přesilovku odehráli s nulovou úspěšností. Hra ve druhé třetině upadala do průměru, hrálo se sice nahoru dolů, ale ani jeden tým si nedokázal vytvořit gólovou šanci. Až ve 37. minutě se zprava nebezpečně tlačil před Přikryla Čachotský, ale domácí brankář se překvapit nenechal.

Do první nebezpečné situace ve třetí třetině se ve 43. minutě dostal opět Čachotský, který prověřil pozornost domácího strážce svatyně. Poté se Orli na dlouhé minuty nastěhovali do obranného pásma Lvů a chvílemi jim zle zatápěli. Ve 47. minutě už mohli slavit úspěch. Do přečíslení 3 na 2 se vřítili Plášek, Čachotský a Haman, přičemž posledně jmenovaný našel skulinku mezi Přikrylovými betony - 1:2. Hosté dál hýřili aktivitou a o několik okamžiků později zazvonila tyč domácí branky. Domácí hokejisté se dál úporně bránili a zkoušeli vyrážet do brejků. V 53. minutě našel Janků rozjetého Antoše, ale ten netrefil dobře kotouč. O 2 minuty později se do brejku dostal Nedorost, ale zastavil ho pěkným zákrokem Kameš. Hokejisté Slovanu začali více vystrkovat drápky. V 56. minutě nejprve přestřelil Antoš, vzápětí se nejrychleji v nepřehledné situaci zorientoval Novotný a vystřelil domácím bod.

Do prodloužení vstoupili lépe domácí a při šanci Janků zatáhl Jareš za záchranou brzdu. Hosté sice hráli poté ve 3 proti 4, ale i přesto, po chybě domácí obrany na útočné modré, dokázali, i díky velkému přehledu Jiřího Dopity, který naservíroval Chmelířovi kotouč jak na zlatém podnosu, ze Zlatopramen arény vylovit druhý prémiový bod za výhru 3:2 v prodloužení.

Vladimír Evan (Ústí nad Labem): Splnili jsme cíl získat o víkendu čtyři body, což se nám vítězstvím na Kladně a dnes se Znojmem povedlo. V normální hrací době dnes hráči bojovností vydřeli bod, kdy soupeř byl aktivnější, ale v prodloužení jsme sahali po dvoubodové vítězství, neboť jsme měli početní převahu. Po ztrátě puku na modré čáře jsme ale inkasovali, když se projevila zkušenost znojemského kapitána Dopity.

Václav Sýkora (Znojmo): Z Ústí si odvážíme dva body, ale mohli jsme dosáhnout na tři. V první třetině hráči plnili záměry a na gól soupeře jsme ihned odpověděli a měli přidat další branky. Druhá třetina byla vyrovnaná s minimem šancí. Nejurputnější hokej se hrál ve třetí třetině, kdy se úroveň zvedla. O tom, že si neodvážíme tři body se rozhodlo za stavu 2:1 pro nás, kdy jsme nedokázali zužitkovat další šance a soupeř po naší chybě před koncem základní hrací doby vyrovnal. V prodloužení jsme byli šťastnější.