Pardubice
1/3
2/3

Znojmo otočilo zápas a připsalo si první body

<em>Znojmo</em> - První tři body za vítězství si do tabulky připsali Znojemští orli. Skóre se pro ně ze začátku nevyvíjelo vůbec dobře, neboť po první třetině prohrávali už 0:2. Na začátku druhé části sice snížil Růžička na rozdíl jednoho gólu, ovšem Pardubice dokázaly znovu získat zpět dvoubrankové vedení. Avšak ani tato situace domácí hráče nesrazila k zemi. Ještě před koncem prostřední dvacetiminutovky skóroval Jareš a v závěrečné třetině otočili Jihomoravané stav ve svůj prospěch zásluhou Berouna a Dopity.

Úvodní dvacetiminutovka přinesla útočný hokej a nasazení obou soupeřů odpovídalo extraligovému zápasu. Z obou mužstev vynikaly především první formace, které si vypracovaly několik pohledných příležitostí. První branku utkání zaznamenal Rolinek, který po ukázkové přesilovkové kombinaci poslal Pardubice do vedení. Orli chtěli rychle odpovědět, ovšem Beroun trefil jen tyč Koutského branky. Rolinek se podílel i na druhé brance Východočechů, když poslal do úniku Sýkoru a pardubický rychlík se proti Trvajovi prosadil blafákem do bekhendu. V závěru třetiny mohl snížit Dopita, ale před odkrytou brankou se nedokázal přesně trefit do prudké Demelovy přihrávky.

Hráči obou týmů pokračovali i ve druhé části hry ve velmi kvalitním hokeji. Znojmo začalo aktivně a to se jim okamžitě vyplatilo. Po závaru před brankou se k volnému kotouči dostal Růžička a pohodlně přehodil ležícího brankáře Koutského. Poté přišly na řadu emoce, když si hráči mezi sebou vyřizovali účty několika tvrdými zákroky. V jedné z přesilovek Pardubic se od modré čáry znovu zapsal mezi střelce Sýkora, jenž tvrdou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě. Znojmo dokázalo hned odpovědět, když se po necelé půlminutce trefil Jareš. O vyrovnání se mohl postarat Růžička, ovšem v ideální příležitosti netrefil branku.

Do závěrečného dějství vlétli opět lépe Orli. Po čtyřech minutách se při přečíslení tři na dva dokázal nadvakrát trefit Beroun. Pardubice se mohli vrátit do vedení, když tvrdě vypálil Sýkora, ovšem tentokrát si na jeho ránu Trvaj počkal a zneškodnil ji. Ke slovu se tak v polovině třetiny dostali znovu domácí. Jareš oklamal dva obránce a na stříbrném podnose předložil přihrávku u tyčky číhajícímu Dopitovi, který doklepl za Koutského záda čtvrtou a rozhodující branku. Hosté si v závěru mohli zahrát ještě přesilovku, ale vlastní nedisciplinovaností se o ni připravili. Ve velmi kvalitním utkání se tak z první výhry v sezóně radovalo Znojmo.

Pavel Hynek (Znojmo) – Pardubice nás v první třetině zmrazily rychlým gólem z první přesilovky a brejkem Sýkory. Musím mužstvo pochválit za to, že za stavu 0:2 se dokázalo vrátit do zápasu. Totéž za stavu 1:3. Pro nás bylo strašně důležité, že jsme skoro okamžitě snížili na 2:3 a pořád jsme v zápase byli. Budeme si muset dávat více pozor anebo se více zaměřit na hru v oslabení, protože už jsme ve druhém zápase po sobě inkasovali dva góly v oslabení. Čeká nás zápas ve Zlíně a ty mají přesilovky velmi dobré.

Pavel Rohlík (Pardubice) - Přijeli jsme sem s cílem bodovat. Začátek utkání jsme hráli velice dobře, dostali jsme se do vedení 2:0. Bohužel jsme ve druhé třetině od své hry trochu ustoupili a pustili jsme Znojmo do tlaku. Ten jsme sice přežili a i když soupeř snížil na 2:1, dokázali jsme ještě zvýšit. Hned vzápětí jsme ale inkasovali na 3:2, což byl asi rozhodující moment zápasu. Mrzí nás třetí třetina ve které jsme chtěli vedení udržet, ale dvakrát jsme inkasovali. Byly to góly ze standardní situace po buly což se nám stalo i v minulém zápase. Budeme se na to muset zaměřit, asi nám to dělá problémy. Zápas jsme měli ve své moci, je jen škoda, že jsme jej nedotáhli do vítězství.