Pardubice
1/3
2/3

Výhra za pět minut dvanáct

Z n o j m o - Až na čtvrtý pokus se Znojemským Orlům podařilo udolat celek Pardubic. Orli hráli už od začátku velmi aktivně a odměnou jim bylo rychlé dvoubrankové vedení, o které se postarali Mojžíš a Dopita. Hosté sice v polovině utkání v početní výhodě snížili, avšak poslední slovo si vzal na hokejku Tvrdík, jenž svým gólem upravil na konečných 3:1. Znojmo tak ve čtvrtfinálové sérii snížilo na 1:3 a v pondělí je čeká pátý zápas na ledě Moelleru.

Znojmo nastoupilo k dnešnímu utkání jako vyměněné. Po celou první třetinu bylo aktivnějším mužstvem a vypracovalo si několik dobrých šancí. Naopak Pardubice se téměř k ničemu nedostávaly a nevedlo se jim ani během přesilových her. Orli šli do vedení již po pěti minutách, když se v početní výhodě přesnou dorážkou prosadil Mojžíš. Vzápětí se v útočném pásmu uvolnil Růžička. Poslal kotouč na druhou stranu Dopitovi a ten zvýšil na 2:0 z pohledu domácích. Do dalších příležitostí se dostávali zejména Tvrdík a Padělek, na druhé straně zahrozil nejdříve Pucher, avšak tváří v tvář Trvajovi neuspěl, po něm pálil nebezpečně také Sýkora, ale další branka už v úvodní dvacetiminutovce nepadla.

Do druhého dějství vstoupily Pardubice o mnoho lépe než tomu bylo v tom prvním a vyrovnaly hru. Pucherova šance sice ještě za Trvajova záda neprošla, ale o chvíli později se už mohli pardubičtí příznivci radovat. V přesilovce se totiž prosadil Pivko, po jehož střele se musel domácí brankář trochu červenat. Oba týmy si vzápětí vyměnily několik příležitostí, ale za zmínku stála jen šance Selingra, jenž mohl zvýšit skóre po hrubé chybě hostujícího brankáře, který za brankou přihrál přesně na hůl protihráče. Orli šli do závěrečné části s jednogólovým náskokem, ale oslabeni o vyloučeného Tvrdíka. Pardubičtí tak mohli udeřit hned v úvodu třetí dvacetiminutovky.

Od prvních chvilek třetí části hry byla vidět velká snaha Pardubic o vyrovnání, do první příležitosti se dostal Pucher, ale za vyjetého Trvaje zaskočila v brankovišti pozorná znojemská obrana. Moeller se sice stále tlačil do útočného pásma, ale Orli si svůj náskok hlídali a nepouštěli pardubické útočníky do větších šancí. Když se neujaly ani dvě nebezpečné střely Píši, které zlikvidoval skvělými zákroky brankář Trvaj, udeřilo na druhé straně. Chladnou hlavu zachoval Selingr, který oklamal obránce a místo střely zvolil přihrávku na volného Tvrdíka, který tři minuty před koncem uzavřel skóre na konečných 3:1 pro domácí. Na tom, že se série ještě minimálně jednou přesune do Pardubic, nic nezměnila ani závěrečná power play hostů.

Jan Votruba (Znojmo): Zápas byl zbytečně nervózní, protože jsme měli v první třetině dostatek příležitostí na to, abychom rozhodli. Mohli jsme to dohrát daleko klidněji. Mužstvo si zaslouží obrovskou pochvalu za to, že ještě odvrátilo konec série. Bylo to hlavně zásluhou bojovnosti, odhodlání, vůle a jsme spokojeni.

Miloš Říha (Pardubice): Do zápasu jsme nenastoupili jako včera. První třetina byla z naší strany hodně laxní. Tam se zápas rozhodl a pak už jsme se snažili využít nějaké šance. Asi jsme hokejového boha urazili první třetinou a pak už jsme šance neproměňovali. Domácí vyhráli hlavně proto, že šli za vítězstvím daleko víc než my.