Pardubice
1/3
2/3

Marná snaha Orlů o zvrat

Z n o j m o - Ani ve třetím utkání čtvrtfinálové série play off se nepodařilo Orlům nad Pardubicemi zvítězit. Skóre se měnilo už po 4 minutách, kdy se hosté ujali vedení. Orli se snažili vyrovnat, avšak hosté na začátku druhé třetiny svůj náskok zvýšily. Do třetí třetiny vstupovalo Znojmo se snahou dát rychle kontaktní gól, avšak jejich snahu brzy utlumili „Perníkáři“ svým třetím gólem. Jihomoravané tak v sérii prohrávají už 0:3 a jen jediná prohra je dělí od vyřazení.

Do třetího utkání čtvrtfinálové série vstoupily oba celky velmi aktivně. Orlům byla nabídnuta přesilová hra, ale domácí s ní nenaložili příliš dobře a jedinou šanci zaznamenal Růžička. Výhodu jednoho hráče na ledové ploše měli hned poté i Pardubice a zásluhou svého kanonýra Sýkory se ujaly vedení. Znojemští se snažili co nejdříve odpovědět, ale obrana Moelleru byla pozorná. Další nebezpečí hrozilo hostům až po teči Hamana, avšak Lašák stihl včas zareagovat. Již během první třetiny začaly skřípat nervy, na ledě bylo k vidění několik ostrých zákroků a v závěru také hromadná potyčka v brankovišti Pardubic. Stav už se nezměnil a do další části vstupovali hráči hostujícího celku s jednobrankovým vedením.

Druhá dvacetiminutovka byla hodně podobná té úvodní, začala však nešťastně pro pardubického Rolínka, který se po nárazu na mantinel jen těžce zvedal z ledu. Pardubicím se hned na začátku naskytla další možnost zahrát si dvouminutovou přesilovku a zásluhou Blažka zvýšily stav na 2:0 ve svůj prospěch. Znojemským se nedařilo najít recept na dobře zformovanou obranu soupeře, a když už se dostali do šance, byl hostující brankář na svém místě. V prostředním dějství byly k vidění také dva osobní desetiminutové tresty, když neudrželi nervy na uzdě obránci Východočechů Píša a Snopek. Domácím se nedařilo využít ani přesilovky a před třetí třetinou byli o dvě branky pozadu.

Závěrečných dvacet minut přineslo několik zajímavých situací. Domácí se sice ještě chtěli pokusit se zápasem něco udělat, ale pardubická obrana si hlídala vedení a eliminovala veškeré pokusy Znojma. Že jsou úspěšnou zbraní Moelleru přesilovky, znovu ukázal Čech, který využil již třetí v tomto utkání. Konec střetnutí se nesl ve znamení tvrdých pěstí. První potyčku obstaralo duo Švrček – Hlinka a výsledkem byly zaplněné trestné lavice na obou stranách. Minutu před koncem utkání si vyřizoval účty i domácí Svoboda, který nejprve poslal hlavičkou k ledu Pivka a poté v bitce muže proti muži nedal šanci dalšímu odvážlivci Pardubic. Po porážce 0:3 a stejném stavu série budou mít Orli poslední možnost, jak vývoj čtvrtfinále ještě trochu zdramatizovat.

Miloslav Hořava (Znojmo): Zápasy play-off jsou pro naše mladé hráče obrovská zkušenost, hlavně, když hrajeme proti takovému mužstvu jako jsou Pardubice. Mladí hráči sbírají zkušenosti a je to pro ně nejlepší škola, kterou můžou mít. Pro nás to ještě není konec, končí se až po čtvrtém vyhraném zápase.

Miloš Říha (Pardubice): Nebudu hodnotit to, jakou domácí zvolili na nás taktiku. Musím říct, že naše mužstvo hrálo výborně do obrany a vlastně jsme Znojmo, kromě dvou šancí v první třetině, vůbec do ničeho nepustili. Hráli jsme zodpovědně, disciplinovaně, ukázněně. Zaslouženě jsme zvítězili.