Orli Znojmo Orli Znojmo
41. kolo
O2 Extraliga - út 16. 1. 2007
Kladno
4:5
0:1, 2:1, 2:3
Znojmo

V kladenské přestřelce měli Orli lepší nervy

K l a d n o - Čtyřikrát Znojmo vedlo, čtyřikrát o vedení záhy přišlo. Rabat celý zápas jenom dotahoval jednobrankový náskok soupeře. Vše ukončil až vítězný gól Aleše Padělka v poslední vteřině zápasu. Na ten už Kladno odpovědět nemohlo. Padělek si v zápase připsal celkem tři body za dva góly a jednu asistenci.

Trenér Znojma Miloslav Hořava sice před zápasem prohlašoval, že jedou na Kladno bránit co nejdéle výsledek 0:0, skutečnost tomu ale nenapovídala. Orli na svého soupeře vletěli hned od začátku s chutí a již po půl minutě se ujala Selingrova dorážka Dopitovy teče. Kladno sice přidalo na tempu a důrazu, v čemž mu napomohly i přesilovky, jedna dokonce více něž minutu dvojnásobná. Byli to ale Orli, kteří mohli udeřit podruhé, ovšem za brankářem Orctem zachraňoval po Hamanově střele Hájek.

Další skvělý tah se povedl znojemským trenérům s nasazením brankáře Kameše, který kladenské prostředí i hráče velmi důvěrně zná. Svými zákroky často nutil renomované střelce Rabatu k nechápavému kroucení hlavou. Na jeho výstroji si postupně vylámali zuby Procházka, Diviš, Kalla a Horna. Teprve v polovině utkání se začalo měnit skóre, a to hned třikrát v průběhu dvou minut. První puk za Kamešovými zády musel potvrdit až videorozhodčí a nebylo to jeho poslední slovo v zápase. Po minutě zase jásali Orli, když se od modré trefil Tvrdík, ale vyrovnání přišlo hned o minutu později po průniku Bílka. Následovaly ještě dvě šance Hamana, na druhé straně Kuchlera a Patery, všechny bez efektu.

Třetí část začalo Kladno tlakem, přehrávalo Orly ve všech směrech, ale do vedení šli opět Znojemští. Po chybě na modré čáře se dostal do brejku Tvrdík a skóroval podruhé. Kladno ještě přidalo na aktivitě a vyplatilo se mu to. Jako blesk z nebe přišla od modré rána Štěpánka, která prošla až do brány. Tři minuty před koncem znovu Znojmo vedlo, když gól Padělka musel opět potvrdit videorozhodčí. Kladno se znovu vzepjalo a vrhlo se do útoku s cílem co nejrychleji vyrovnat. Podařilo se to duu Patera - Procházka již po patnácti vteřinách hry. Rozhodnout mohl v zápětí Ševc, ale jen těsně minul. Tak přišlo na řadu trumfové eso, které měl v rukávu schované Padělek. Aby nebylo o vítězi pochyb, schoval si svou vítěznou ránu na poslední okamžik zápasu.


Autor: GaZ

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jiří Beroun 0 0 0 -1 0
Radim Bičánek 0 0 0 1 0
Jiří Dopita 0 2 2 1 0
Radek Haman 0 1 1 3 0
Marek Chvátal 0 0 0 -1 0
Richard Jareš 0 0 0 1 4
Ivo Kotaška 0 0 0 -1 0
Ondřej Kříž 0 1 1 1 0
Radim Kucharczyk 0 0 0 -1 0
Václav Meidl 0 0 0 -1 0
David Nedorost 0 0 0 -1 2
Roman Němeček 0 0 0 1 0
Aleš Padělek 2 1 3 3 0
Martin Růžička 0 0 0 0 0
Vladimír Říha 0 0 0 -1 0
Pavel Selingr 1 0 1 1 2
Jaroslav Svoboda 0 0 0 -1 0
Michal Tvrdík 2 0 2 2 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jaroslav Kameš 60 37 4 33 89,19 0 2

Ohlasy k utkání

Zdeněk Müller (Kladno): Začali jsme špatně, inkasovali jsme v první minutě gól a první třetina byla z naší strany hodně špatná. Pak jsme se zvedli, měli jsme šance a tlak, ale nevyužili jsme přesilovky. Dotahovali jsme náskok Znojma, ale udělali jsme několik hrubých chyb v obraně. Dostat gól v poslední vteřině, to by se stávat nemělo.

Miloslav Hořava (Znojmo): Hokej je někdy takhle paradoxní. Minulý zápas se Spartou jsme hráli velmi dobře, neuznali nám regulérní gól a prohráli jsme 1:3. Dneska jsme nehráli tak dobře a měli jsme obrovské štěstí, že jsme získali tři body. Kladno bylo 40 nebo 50 minut lepší, neproměnilo šance a my jsme vytěžili z minima maximum.

Fotogalerie

Související články

Naši soupeři
po 15. 1. 2007

Po přestávce na Kladno