Orli Znojmo Orli Znojmo
39. kolo
O2 Extraliga - ne 7. 1. 2007 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
1:0p
0:0, 0:0, 0:0 - 1:0
Karlovy Vary

Znojmo rozhodlo v poslední minutě prodloužení

Z n o j m o - Až na třetí pokus se Znojemští orli dočkali vítězství proti celku z Karlových Varů. Tým ze západu Čech byl vyrovnaným soupeřem, mnohokrát zahrozil nebezpečnými brejky, ale vždy narazil na výborného Trvaje, který za svá záda nepustil ani jeden puk a udržel tak svoji třetí nulu v sezóně. Jediný a zároveň vítězný gól vstřelil v poslední minutě prodloužení uzdravený Selingr, který ještě loni hostoval právě v Karlových Varech.

V úvodu zápasu byly aktivnější Karlovy Vary, konkrétně jejich první pětka zatápěla v obraném pásmu domácích. První ohrožení karlovarské branky přinesly střely Říhy, Selingra a Mojžíše. Znojemští od 5. minuty převzali otěže zápasu a největší problémy dělal hostům hlavně Dopitův útok. Po nevyužité přesilovce Orlů se dopředu tlačila opět první formace hostů, ale ani jejich úsilí k úvodní brance nevedlo. V závěru prvního dějství hýřila aktivitou Hamanova řada, ale i jejich snažení vyšlo naprázdno.

Druhá třetina začala v režii domácích, od modré čáry pálili Kotaška a po něm Němeček, Sáblíka však nepřekonali. Energie se prosazovala zejména v přesilových hrách, nejaktivnější bylo duo Skuhravý, Kumstát, ve skórování jim zabránil spolehlivý Trvaj. V polovině druhé části se pokoušel strhnout vedení na domácí stranu Svoboda, ten však také neuspěl. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale ani jeden z týmů neotevřel střeleckou listinu zápasu. V obou třetinách dominovaly obrany.

Na začátku třetí třetiny byli aktivnější hosté, hráli dvakrát přesilovou hru, ale s výhodou si ani v jednom případě dobře neporadili. Po faulu Procházky se z ledu těžce zvedal Mojžíš a do dalšího průběhu zápasu už nezasáhl. Přesilovku rozehrála první řada domácích, ale Sáblíka překonat nedokázaly. Závěr utkání mnoho šancí nepřinesl a oba týmy si pohlídaly svůj bod z tohoto zápasu.

Prodloužení odstartovala šance Selingra. Poté se ke střelám dostávali hlavně obránci, z karlovarské strany to byl Duben a za domácí Kotaška. Když už to vypadalo, že utkání budou muset rozuzlit samostatné nájezdy, našel Tvrdík volného Pavla Selingra a ten po návratu do sestavy vystřelil pro Orly druhý bod.


Autor: PeF, RoS

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jiří Beroun 0 0 0 0 0
Radim Bičánek 0 0 0 0 2
Jiří Dopita 0 0 0 0 2
Radek Haman 0 0 0 1 0
Marek Chvátal 0 0 0 0 0
Richard Jareš 0 0 0 0 0
Ivo Kotaška 0 0 0 1 2
Radim Kucharczyk 0 0 0 0 0
Pavel Mojžíš 0 0 0 0 2
David Nedorost 0 0 0 0 0
Roman Němeček 0 0 0 0 0
Martin Růžička 0 0 0 0 0
Vladimír Říha 0 0 0 0 2
Pavel Selingr 1 0 1 1 0
Jaroslav Svoboda 0 0 0 0 0
Vladimír Škoda 0 0 0 0 0
Michal Tvrdík 0 1 1 1 0
Lubomír Vaškovič 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jiří Trvaj 65 30 0 30 100,00 0 0

Ohlasy k utkání

Jan Votruba (Znojmo): Utkání jsme rozehráli dobře. V první třetině jsme si vytvořili několik šancí, bohužel jsme v některých ani netrefili bránu. Od druhé třetiny jsme se dostávali pod obrovský tlak, protože Vary velice dobře brání, mají velice dobře propracovanou obranu. Z té vycházely do velmi nebezpečných protiútoků, tam jsme začali faulovat a opět jsme se dostávali pod tlak. Samozřejmě nám docházely i fyzické síly, protože hrajeme s málo hráči. Podařilo se nám to ale uhrát do remízy. Závěr kluci velice dobře sehráli hned po buly a rozhodli.

Zdeněk Venera (Karlovy Vary): V našich zápasech padá pravidelně málo gólů. Většinou, kdo dá gól, vyhraje. Utkání bylo kvalitní. Jsem s naším výkonem spokojen, ale v koncovce jsme byli jaloví. Na obou stranách bylo poměrně dost šancí, ale také vynikající gólmani.

Fotogalerie

Související články

Aktuální zprávy
ne 7. 1. 2007

Pavel Selingr se na zápas těšil