Orli Znojmo Orli Znojmo
16. kolo
O2 Extraliga - pá 20. 10. 2006 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
4:1
1:0, 1:1, 2:0
Třinec

Série proher přerušena

Z n o j m o - Po třech neúspěšných zápasech si Orli mohli opět objet vítězné kolečko. Domácí otevřeli skóre díky Pucherově dorážce, na kterou již brankář Vojtek nedosáhl. Třinci se podařilo vyrovnat v druhé části, ale Znojmo za necelou minutu odpovědělo brankou Hamana a získalo vedení opět na svoji stranu. Těsný náskok Orli uhájili i v dvojnásobném oslabení na počátku poslední třetiny a o pár minut později zvýšil brankový náskok útočník Svoboda. Účet uzavíral svojí druhou brankou Haman po pěkné akci s Pláškem.
Utkání proti týmu ze středu tabulky začali domácí pozvolna, stejně tak i Třinec. První střelu na Vojtka obstaral Růžička, jenž zajel do pravého kruhu, zpoza obránce vystřelil a Vojtek jeho střelu vyrážečkou vyrazil. Na druhé straně se dvakrát k zakončení dostal Korhoň. Nejdříve mu střelu zblokoval Kotaška, po druhé ztroskotal na domácím brankáři. V polovině úvodní části zahrozili znovu domácí. Po vhazování pálil Plášek a chvíli po něm i Haman, Vojtek obě dvě střely vykryl. O chvíli později už tak úspěšný nebyl. Růžička vystřelil z bezprostřední blízkosti a Vojtek měl obrovské problémy puk v brankovišti zkrotit. V momeňtě, kdy si myslel, že ho má pod svým betonem, vřítil se do brankoviště Pucher a nekrytý puk bez problému doklepl za čáru. Hosté se snažili rychle odpovědět. Říha objel znojemskou branku a snažil se před ní najít své spoluhráče. Ti ale byli pokrytí domácími obránci. Pět minut před koncem se ve vlastním oslabení vyřítil Plášek, přihrával ještě před brankou volnému Hamanovi, ovšem třinečtí obránci jeho přihrávku vystihli a zabránili tak zvýšení stavu. V poslední šanci třetiny se ocitl ocelář Jan Daneček. Najel si před znojemského brankáře pro volný puk a snažil se ho propasírovat Trvajovi mezi betony. Ten je včas sklapl.

Na začátku druhé třetiny měl blízko k vyrovnání třinecký Polanský. Trefil pouze břevno. Ve 26. minutě ve vlastním oslabení měli obrovskou šanci ke zvýšení skóre Plášek spolu s Pucherem. Prvně jmenovaný vystihl chybnou rozehrávku Severomoravského brankáře, přihrál před odkrytou branku Pucherovi, ale ten z voleje pálil jen do nohy třineckého obránce. Heslo nedáš, dostaneš se zde vyplnilo. Z protiakce pálil tvrdě Výtisk, Trvaj střelu vyrazil a než ji stihl ukrýt do bezpečí, dorazil ji za jeho záda Kolusz.

Rychlá odpověď domácích na sebe nenechala dlouho čekat. O necelou minutu později přihrával od zadního hrazení před branku Dopita dobře postavenému Hamanovi, který nedal Vojtkovi šanci. Ve 33. minutě mohli Orli zvýšit na rozdíl dvou gólu. Po velké hrubce v třinecké obraně se ke kotouči dostal Erat, přihrával před branku osamocenému Dopitovi, jenž ale Vojtka nepřekonal. Čtyři minuty před koncem prostřední části se v obrovské šanci ocitl třinecký Tomas. Z bezprostřední blízkosti před Trvajem vystřelil, ovšem jeho rána šla těsně kolem tyčky. V poslední akci druhého dějství vyslal tvrdou ránu na Vojtka Haman, ten ji vyrazil ramenem a k dorážce se dostával ještě Beroun, jenže tomu puk v rozhodující chvíli přeskočil hokejku.

Třetí třetina začala dvojnásobnou přesilovkou ze strany hostů avšak Znojmo se důrazným napadáním a obětavou hrou dokázalo ubránit a zabránit tak vyrovnání. Naopak svůj náskok ještě zvýšilo. V početní výhodě zachytil přihrávku od Puchera Svoboda, najel si až před branku a nekompromisně zavěsil. Hosté se nevzdávali ani po třetím inkasovaném gólu. O chvíli později se snažil sklepnout puk ze vzduchu Šmach, přihrál ale přesně na hokejku Polanskému, který okamžitě vystřelil a jeho rána prosvištěla kolem levé tyčky.

Deset minut před koncem vsítili Jihomoravané čtvrtý gól. Podél hrazení se přes celé kluziště prodral Plášek, jenž dobře viděl mezi kruhy volného Hamana, kterému adresoval přesnou přihrávku a Znojemský útočník vstřelil svůj druhý gól v zápase. Za chvíli mohli Orli vstřelit dokonce bůra. V obranném pásmu Třince se k puku dostal Erat, bekhendem vystřelil, ale jeho střela byla pokryta. Zbytek třetiny se dále nesl ve znamení, kdy se ani jeden tým nehrnul zbrkle do útoku. Za zmínku stojí poslední nebezpečí před Trvajem, kdy po nahození Třince poskakoval puk vedle domácího brankáře, který chvíli nevěděl kde kotouč je, ale zavčas ho vykryl.


Autor: PeF, VeŠ

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jiří Beroun 0 0 0 1 0
Radim Bičánek 0 0 0 0 0
Martin Čakajík 0 0 0 0 0
Jiří Dopita 0 1 1 1 2
Roman Erat 0 0 0 1 2
Radek Haman 2 0 2 2 2
Christoph Harand 0 0 0 0 0
Marek Chvátal 0 0 0 0 0
Richard Jareš 0 0 0 0 0
Ivo Kotaška 0 0 0 2 0
Pavel Mojžíš 0 0 0 0 2
Roman Němeček 0 0 0 0 0
Karel Plášek 0 1 1 1 2
Peter Pucher 1 1 2 0 0
Martin Růžička 0 1 1 0 4
Vladimír Říha 0 0 0 2 0
Pavel Selingr 0 0 0 0 0
Jaroslav Svoboda 1 0 1 0 4
Ondřej Šmach 0 0 0 2 2
Lubomír Vaškovič 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jiří Trvaj 60 29 1 28 96,55 0 0

Ohlasy k utkání

Jan Daněček st. (Třinec): Nehodnotí se mi utkání lehce, i když si myslím, že alespoň první dvě třetiny jsme byli domácím dost vyrovnaným soupeřem. O výsledku zápasu rozhodla naše přesilovka pět na tři, kterou jsme sehráli mizerně. Mohli jsme vyrovnat a Znojmo nás potrestalo hned z následné přesilovky. Nezbývá mi než poblahopřát domácím k vítězství.

Jan Votruba (Znojmo): Já si myslím, že Třinec nebyl rovnocenným soupeřem, naopak první třetinu byl lepší, byl pohyblivější, vytvářel si šance, beci dobře stříleli od modré a v těch chvílích nás podržel vynikající Jirka Trvaj. Připadalo mi, že na nás leží ještě deka z předešlého utkání z Kladna. Postupem času jsme se do utkání dostali a přežité oslabení na začátku poslední části nám hodně pomohlo. Dnes nám vyšly dvě přesilovky a protože jich dneska nebylo tolik, tak procento úspěšnosti bylo určitě dobré. Dobře zahrála dnes i třetí lajna, hlavně Radek Haman. Doufám, že se nám vrací forma a že to potvrdíme v dalších zápasech.

Fotogalerie

Související články

Naši soupeři
čt 19. 10. 2006

Na pevnou ocel ostrými drápy!

Aktuální zprávy
so 21. 10. 2006

Hamanovi hlídá hokej hlava