Orli Znojmo Orli Znojmo
SF5
Tipsport Extraliga - čt 6. 4. 2006 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
1:6
0:2, 1:2, 0:2
Sparta

Orli získali bronz

Z n o j m o - S velkým nasazením nastoupili Orli do utkání, ve kterém jim šlo o další bytí či nebytí. Pohříchu jako v předchozích utkáních inkasovali v první třetině dvě branky. Ačkoliv snižoval Dopita na rozdíl jednoho gólu, nedokázalo Znojmo již vstřelit další branku. Za stavu 1:3 se jim naskytla dvouminutová dvojnásobná přesilovka, ale ani tu nevyužili, naopak v jejím závěru inkasovali a tím se jim rozplynul sen o finále. Přesto vybojovali pro Znojmo historický úspěch v podobě bronzových medailí na hrudi a získali pohár pro třetí nejlepší mužstvo ročníku 2005/06!
První třetinu zahájily oba týmy aktivně, ale zároveň opatrně, kdy ani jeden nechtěl udělat sebemenší chybičku, která by mohla rozhodnout celý zápas. Avšak jako tradičně první branku vsítili Sparťané. Ve 12. minutě se po nenápadné akci dostal k puku Ton a přes padajícího obránce trefil přesně mezi Trvajovy betony. I když Znojemští inkasovali, přidali na aktivitě a málem se dočkali vyrovnání. Po pár sekundách se v obrovské šanci ocitl Mikulík, ale trefil jen tyč. Vzápětí dokonce Orli dopravili puk do branky, avšak hlavní rozhodčí Minář po konzultaci s videorozhodčím gól neuznal. Znojmo se snažilo nadále útočit, ale jejich snahu zastavil další inkasovaný gól. Po hrubé chybě Štefanky se k puku dostal Hlinka a trefil přesně do horního rohu Trvajovy branky. Domácí však i nadále útočili. Dopita našel od mantinelu naprosto volného Ludvíka, ten ale ve stoprocentní šanci přestřelil. Při další šanci po kombinaci celého útoku střílel od modré Mojžíš, ale puk opět zazvonil jen o brankovou konstrukci. První třetina tak skočila dvoubrankovým vedením pražského týmu.

Do druhého dějství nastoupili Orli s odhodláním, dát co nejrychleji kontaktní gól a jejich cíl přinesl hned v úvodu ovace. Ve 22. minutě Erat zatáhl po levém křídle puk, poslal jej před branku, kde připravený Dopita nezaváhal. Domácí radost však neměla dlouhého trvání. V polovině utkání Straka zavezl puk do brankoviště, po závaru před Trvajem se nejlépe zorientoval Sivek a zvýšil opět na rozdíl dvou branek. Vzápětí se Orlům naskytla příležitost hrát 2 minuty dvojnásobnou přesilovku, ale během ní se dostali jen do jediné vážnější příležitosti. Dopita poslal do jasné šance Mikulíka, ten ale netrefil branku. Naopak Sparta v jejím závěru dokázala zásluhou Tona zvýšit už na 4:1. To už domácí brankář Trvaj psychicky nevydržel a nechal se vystřídat Suchanem. Holešovický tým si i přes pětiminutové vyloučení Pilaře, který krvavě narazil Berouna na hrazení, vedení do konce druhého dějství pohlídal a Orly do žádné vážnější šance nepustil.

Poslední dějství už bylo dohráváno pouze z povinnosti. Orli už nehýřili aktivitou jak na začátku a spíš už jen bránili výsledek. Zato Sparta dokázala ještě přidat dvě branky. Zasloužil se o to nejprve ve 47. minutě Marek, který v přesilovce nadvakrát překonal Suchana a v 53. minutě přidal šestý gól Sparty Hlinka. Od té chvíle už pohledy Orlů směřovaly mezi střídačky, kde byl připraven pohár a bronzové medaile za třetí místo v letošním ročníku Tipsport extraligy. Celá Hostan aréna posledních deset minut zápasu aplaudovala, proběhlo několik vln a až do konce utkání se ozývalo hlavně „Hoši děkujem“. Obdobně děkovali svým miláčkům i fanoušci Sparty, kteří se mohou těšit na městské derby ve finále extraligy, kde si to Sparta rozdá o titul se Slavií.


Autor: HoR, PeF

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jiří Beroun 0 0 0 -2 2
Radim Bičánek 0 0 0 -1 2
Jiří Dopita 1 0 1 -1 0
Roman Erat 0 1 1 -2 0
Radek Haman 0 0 0 -2 0
Marek Chvátal 0 0 0 0 0
Richard Jareš 0 0 0 -1 0
Jakub Kraus 0 0 0 0 0
David Ludvík 0 0 0 -1 0
Milan Mikulík 0 0 0 0 4
Milan Ministr 0 0 0 0 0
Pavel Mojžíš 0 0 0 0 4
Roman Němeček 0 0 0 -2 0
Angel Nikolov 0 0 0 -1 2
Zdeněk Ondřej 0 0 0 -1 0
Peter Pucher 0 0 0 -2 0
Filip Smejkal 0 0 0 0 0
Ondřej Šmach 0 0 0 -3 0
Juraj Štefanka 0 0 0 -1 0
Lubomír Vaškovič 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jaroslav Suchan 26 0 2 11 84,62 0 0
Jiří Trvaj 34 0 4 9 69,23 0 0

Ohlasy k utkání

Miloslav Hořava (Znojmo): Sparta nám během série dala lekci z produktivity. Má prostě zkušenější a lepší hráče. My jsme do toho dali hodně srdce a bojovnosti, ale to, jak se zdá, na finále nestačí. Absolutně to dnes nebyla věc kondice. Sparťanský gólman Petr Bříza byl famózní. Naše mužstvo zvládlo celou sezonu výborně a třetí místo doceníme až někdy za půl roku, nebo za rok. Teď jsem hodně zklamaný, protože v mužstvu byla taková euforie, že jsme ve finále věřili.

Marian Jelínek (Sparta): Jeli jsme do Znojma s tím, že máme tři utkání na to, abychom jednou vyhráli. Povedlo se nám to už dneska. Tyto zápasy už nejsou o tom, abychom se překvapili nějakou taktickou variantou. Je to hodně o štěstí, srdíčku, vůli a také o kondici. Myslím si, že to byl hlavní faktor, který dneska rozhodl, protože soupeř hraje celou sezonu na tři pětky. Na začátku vsadil na jednu kartu, chtěl nás překvapit a jít do vedení. Naštěstí pro nás se mu to nepodařilo a těžko se mu pak honil náskok, který jsme měli. Jsme velice rádi, že jsme ve finále a teď nás čeká poslední krok.

Fotogalerie

Související články

Fotoreportáž
pá 7. 4. 2006

Zasloužené medaile - foto 5.SF ZNO-SPA

Aktuální zprávy
čt 6. 4. 2006

Znojemští Orli — smutní králové venkova