Orli Znojmo Orli Znojmo
ČF2
Tipsport Extraliga - st 15. 3. 2006 - Palác kultury a sportu Ostrava
Vítkovice
3:1
2:0, 0:1, 1:0
Znojmo

Napodruhé byla vítkovická ocel příliš tvrdá

O s t r a v a - Odvetné utkání na ledě Vítkovic začalo pro Znojemské jako ve zlém snu. Už v jedenácté minutě prohrávali o dvě branky a do první sirény nestihli najít odpověď. Také brzy po pauze se připravili o možnost snížit skóre svou nedisciplinovaností, kdy téměř celou polovinu druhé třetiny strávili ve třech hráčích v poli. Severomoravané však nabídnutou sérii výhod pohříchu nevyužili, zato Orlům, konkrétně Peteru Pucherovi, se v přesilovce zadařilo. To však bylo ze strany Znojma vše, domácí si útlé vedení ve třetím dějství dobře pohlídali a při závěrečné power play pečetili své vítězství do opuštěné Trvajovy branky.
Vítkovičtí vstoupili do zápasu mnohem lépe a v první třetině hosty nepustili prakticky k ničemu. Ve třetí minutě byl vyloučen Karel Plášek a po šanci Dopity už to vypadalo, že se hosté ubrání, ale o minutu později Irgl přihrál Stanislavu Jasečkovi a ten zamířil přesně do levého horního rohu. Hned nato se dostal do příležitosti Roman Erat, ale od té doby už úřadovali jen domácí. V deváté minutě nabil na levém křídle Tomáš Káňa, brankář Orlů Jiří Trvaj byl však na místě. Tento mladý útočník odstartoval další sérii střelby v podání domácích hokejistů. Roman Šimíček a Vladimír Vůjtek se ještě neprosadili, ale Zbyněk Irgl už ano. Útočník s číslem 24 se prosadil střelou mezi betony po akci Burgera s Uramem. Znojemští se dostali do několika šancí v následné přesilovce, ale Jiří Dopita zblízka ani v závěru Radim Bičánek se svojí střelou od modré neuspěli. V patnácté minutě to znovu zkoušel aktivní Zbyněk Irgl a v závěru po zadovce Burgera také ex-znojemský Marek Uram, jenže skóre už zůstalo beze změny.

Hned na začátku druhé části putoval na trestnou lavici Radek Philip a při návratu na led se nečekaně dostal do šance, Trvaj situaci se štěstím ustál. O minutu později zkoušel tvrdě vystřelit Bedřich Köhler, ale trefil pouze tělo brankáře. Juraj Štefanka odstartoval ve 25. minutě sérii vyloučených znojemských hráčů. Při nich se Vítkovice dostaly do dvou a půl minutové přesilovky 5 na 3, jenže nikdo z aktérů nedokázal trefit branku a ostatní situace vyřešili znojemští hokejisté v čele s brankářem Trvajem na jedničku. A tak příležitost dostali Orli. Branky se dočkal ve 35. minutě kapitán hostů Peter Pucher, když dorážkou rány Radima Bičánka snížil skóre na rozdíl jedné branky. Ve zbytku třetiny napřahovali domácí hráči hokejkami hodně vysoko. Tvrdé příklepy domácích útočníků Hubáčka a Šebesty ale Trvaj vyrazil. Roman Erat se zase snažil operovat přímo před Pincem, jenže bez úspěchu.

Závěrečná část příliš šancí nepřinesla. Hra se odbývala zejména ve středním pásmu a u mantinelů. O výraznější moment se zasloužil až ve 46. minutě David Ludvík pálící z mezikruží. Na druhé straně nahrál zleva Vůjtek Jiřímu Burgerovi, který dal do rány také hodně síly. O pět minut nahazoval kotouč na branku Petr Jurečka, Trvaj efektně vyrážel bruslí do rohu. Pět minut před koncem třetí třetiny se objevil před Pincem Jiří Dopita, jehož dorážku ale brankář domácích zneškodnil. Následovaly pokusy Nikolova od modré a na druhé straně bekhend Tomáše Káni, ale čas se pro hosty neúprosně krátil. Minutu a půl před koncem odvolali Znojemští svého gólmana a hráli v šesti. Jenže power play se vůbec nepovedla podle jejich představ, právě naopak. V 59. minutě rozhodl o vítězství 3:1 střelou do prázdné branky Vladimír Vůjtek. Série se tak za nerozhodného stavu stěhuje na jih Moravy.


Autor: Jan Hrbáček, BaM

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jiří Beroun 0 0 0 0 0
Radim Bičánek 0 1 1 -1 2
Martin Čakajík 0 0 0 0 0
Jiří Dopita 0 0 0 -1 2
Roman Erat 0 0 0 -1 0
Radek Haman 0 0 0 -1 0
Richard Jareš 0 0 0 0 0
Jakub Kraus 0 0 0 0 0
David Ludvík 0 0 0 0 0
Milan Mikulík 0 0 0 0 0
Milan Ministr 0 0 0 -1 0
Pavel Mojžíš 0 0 0 -1 4
Roman Němeček 0 0 0 0 0
Angel Nikolov 0 0 0 -1 2
Zdeněk Ondřej 0 0 0 -2 0
Karel Plášek 0 0 0 0 2
Peter Pucher 1 0 1 -1 0
Juraj Štefanka 0 0 0 -1 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jiří Trvaj 59 0 2 35 94,59 0 0

Ohlasy k utkání

Miloslav Hořava (Znojmo): "Dneska jsme bohužel špatně začali. Domácí dali v první třetině dva rychlé góly. To bylo pro další vývoj důležité. Ve druhé třetině jsme se trochu zlepšili, ale nakonec jsme nedokázali dostat zápas jako včera do prodloužení."

Miloš Holaň (Vítkovice): "Včera se nám utkání nepovedlo. Dneska jsme vstoupili dobře, gólů dnes mohlo padnout víc, jenže nevyužili sme nabízené přesilovky. Místo toho jsme nechali Znojmo snížit. Ve třetí třetině jsme stáhli hru na tři pětky, protože jsme si potřebovali pohlídat některé hráče soupeře."

Fotogalerie

Související články

Fotoreportáž
čt 16. 3. 2006

Vítkovice vyrovnaly - foto 2. ČF VIT-ZNO