Přípravné zápasy - út 13. 8. 2019
tur.
Vladivostok
4:1
3:1, 0:0, 1:0
Znojmo
7'
11'
18'
1/3
2/3
54'
20'

Orli na účastníka KHL nestačili. Vladivostoku dali jednu branku

Znojemští hokejisté vstoupili do Memoriálu Zbyňka Kusého v Pardubicích prohrou 1:4 s ruským Vladivostokem. Jedinou branku Jihomoravanů vsítil Radim Matuš.

Znojmo odcestovalo do Pardubic bez hlavního trenéra Miroslava Fryčera, gólmana Teema Lassily, obránce Kevina Tanseyho a útočník Petra Beránka, kteří plní povinnosti v rámci Mediálního dne EBEL ligy v Salzburgu, a k týmu se připojí večer.

Úvodní minuty zápasu se Orlům nepovedly dle představ. Dominik Groh inkasoval v prvních deseti minutách hned dvakrát. Nejprve jej prostřelil Martin Bakoš, slovenský útočník ve službách Admiralu, a o chvíli později uspěl z dorážky i Kirill Voronin. Jenže tím to neskončilo. Během přesilové hry se prosadil Alexandr Ugolnikov a účastník ruské KHL vedl v osmnácté minutě již 3:0. V samotném závěru první dvacetiminutovky předvedli pohlednou útočnou akci Ondřej Mikliš s Radimem Matušem, kdy druhý jmenovaný převzal ve středním pásmu puk a z hranice pravého kruhu snížil na rozdíl dvou branek.

Na začátku druhé třetiny se Jihomoravanům nepovedlo využít výhodu jednoho muže v poli a posléze zastavil gólman Groh dvě nebezpečné akce Vladivostoku. Nejprve vychytal samostatný únik Almquista a o pár minut později zastavil nebezpečnou skrumáž ve vlastním brankovišti. Na druhé straně spálil velkou šanci Gago.

Třetí dějství již nebylo na gólové šance tolik bohaté. Ani jeden z týmů nezužitkoval své početní výhody. Ve čtyřiapadesáté minutě však pečetil výhru Vladivostoku Markus Ljungh a ruský celek si připsal do turnajové tabulky první body.

Jihomoravané mohli získat alespoň bonusový bod ze samostatných nájezdů, avšak jediným úspěšným exekutorem se stal Oleg Lonakov.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Fotogalerie

Žádné fotky.

NEWSLETTER