Přípravné zápasy - čt 17. 8. 2017
tur.
Slavia
2:1sn
0:1, 1:0, 0:0 – 0:0
Znojmo
1/3
2/3

V těsném souboji se Slavií Orli podlehli na nájezdy

ZUBR Cup v Přerově zakončili Orli těsnou porážkou proti Slavii. V utkání zásluhou Račukovy trefy vedli, ale Pražané ve druhé třetině vyrovnali a o jejich výhře rozhodl v samostatných nájezdech Krejčík. Znojmo tak obsadí v tabulce turnaje druhou nebo třetí pozici.

Při absenci Pavla Skrbka vstoupili Orli do posledního utkání ZUBR Cupu se šesti obránci a Tomášem Halászem v brance. Utkání začalo svižně, Čípova teč se mezi tři tyče nevešla, na druhé straně Halász zlikvidoval Nedvídkovu akci. V sedmé minutě se Orli ujali vedení, poté co střela Marka Račuka byla tečována za záda brankáře Frodla. V první části hry bylo Znojmo obecně nebezpečnější, Yellow Horn a Němec už ale své šance nevyužili.

Ve druhé třetině měl dvě velké šance Radek Číp, který si nejprve položil brankáře, ale nedostal se k zakončení. Následně dokonce v úniku trefil tyč. Skórovali však slávisté, když se až před branku dostal Ondřej Kopta a nadvakrát se prosadil. Ve 34. minutě mohl vedení na stranu Orlů strhnout zpět Yellow Horn, poté co byl faulován v úniku, nařízené trestné střílení ale střelou mezi betony nevyužil. V permanenci byl i Tomáš Halász, který výbornými zásahy zlikvidoval možnosti Baráka i Tejrala.

I závěrečná třetina nabídla zajímavé možnosti, ale Lattner na jedné straně ani ex-znojemský Kubica na druhé se v dobrých šancích neprosadili. Dvě minuty před koncem inkasoval pětiminutový trest Hanousek a Slavia měla k dispozici dlouhou přesilovku, ve druhé minutě prodloužení navíc znásobenou menším trestem Pohla. Orli se ale v těžké situaci obětavě ubránili, i díky výbornému Halászovi. O vítězi tak musely rozhodnout až nájezdy, ve kterých byl jediným úspěšným střelcem Lukáš Krejčík. Na znojemské straně neuspěli Špaček, Matuš ani Lattner, a tak se z vítězství radovali Pražané.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Fotogalerie

Žádné fotky.

NEWSLETTER