



První domácí prohra se nakonec nekonala
Teprve ve druhé třetině se spustil brankostroj, a to na straně hostí, když ve 22. minutě zužitkoval Kollárovu přihrávku Čárský. Znojemští vzápětí dokázali odpovědět Ludvíkem, avšak v 25. minutě nachytal Adamce Višňovský střelou pod víko. O minutu později vyrazil brankář Orlů střelu pouze před sebe a dojíždějící Kocák už měl poměrně jednoduchou úlohu. Znojmo neproměňovalo šance; Barusovi nevyšel ani jeho blafák. Posléze hostům nabídlo půldruhé minuty dvojnásobné početní výhody, kterou již po necelé minutě využil Jarolín.
Přeskládání jednotlivých formací na straně Orlů vneslo do jejich hry v posledním dějství značné oživení. Hned v úvodu propálil Snopek Kučeru od modré, a Znojemští tak zužitkovali přesilovou hru. To se jim však nepodařilo o chvíli později, kdy se nechal na dvě plus dvě minuty vyloučit hostující Procházka. Následně se na domácí branku řítili osamocení Kollár s Višňovským, Adamec však zkušeně zasáhl. Znojmo toužilo po vyrovnání, o které se postarali Procházka s Ludvíkem dvěma góly v rozmezí dvou minut. V 55. minutě se znovu zaskvěl Adamec a v závěrečných minutách si poradil i se snahou Skalických vstřelit rozhodující branku.
Ohlasy trenérů
Pavel Pazourek (Znojmo): Kluci to vzali hodně přátelsky. V první třetině jsme si sice vytvořili hodně šancí, ale nic jsme nedali. Ve druhé třetině jsme v oslabení dostali góly, nebylo tam patřičné nasazení. Tak se hokej opravdu hrát nedá. Vyzdvihl bych třetí třetinu a hlavně lajnu Ludvík-Procházka-Erat, že to strhli a dokázali otočit z jedna čtyři a s tímhletím mužstvem zremizovat. To beru jako to pozitivní. Dneska jsme dali příležitost úplně všem i stabilní lajny jsme rozházeli, takže se v podstatě dalo čekat, že ten výsledek nebude bůhvíjaký. Trochu mě mrzelo, že jsem si myslel, že někteří hráči do toho dají víc síly, víc srdíčka.SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Adamec a Kudělka jsou spokojeni
Z n o j m o - Důvěru od trenérů střežit bránu Orlů po celý zápas proti Skalici dostal teprve sedmnáctiletý junior <b>David Adamec</b>. Odvedl spolehlivý výkon a sám vyjadřuje spokojenost: „Bylo to supr. Jsem spokojenej s první a třetí třetinou, ta druhá nám trošku utekla, padaly tam góly. Nějaký chyby jsem určitě udělal, ale byla to první zkušenost a příště to bude určitě lepší.“

Znojmo odehraje přípravný zápas se Skalicou
Z n o j m o - Po vítězství nad Trenčínem se Znojemští orli utkají v pátek 5. září na domácím ledě v dalším přátelském utkání opět se slovenským soupeřem, týmem HK 36 Skalica. Bude se jednat o odvetu zápasu, který Orli vyhráli na protivníkově ledě 4:3, když ještě v polovině poslední třetiny vedli 4:0.
Fotogalerie
Žádné fotky.