O<sub>2</sub> Extraliga - ne 22. 10. 2006
17. kolo
Plzeň
5:1
2:0, 2:1, 1:0
Znojmo
1/3
2/3

Z Plzně naprázdno

Z n o j m o - I když odehráli hokejisté Lasselsbergeru ve dvou dnech dva zápasy, neodrazilo se to nikterak na jejich výkonu. Domácí se ujali vedení již ve třetí minutě po dorážce Divíška, další zásah v úvodní části do Trvajovy svatyně přidal ještě Adamský. Orli snížili v polovině utkání díky brance <b>Jiřího Dopity</b> na rozdíl jediného gólu, avšak o vítězi rozhodla poslední minuta druhé třetiny. Nejprve zaskočil znojemského brankáře Důras, o 46 vteřin později jej napodobil Cartelli, který si připsal i poslední branku.

Do utkání sice vstoupilo o něco aktivněji Znojmo, ale první se radovala z gólu Plzeň už ve třetí minutě utkání. Zelenka si objel kolečko okolo Trvajovy branky, nahrál na modrou Cartellimu. Plzeňský obránce napřáhl, vystřelil a s přispěním lehké teče Tomáše Divíška lovil Trvaj puk ze své branky. O čtyři minuty později, když hráli Orli v plzeňské třetině, se dostal k puku po chybě Bičánka Martin Adamský. Když přejel modrou čáru, vystřelil a překvapil Trvaje.

V polovině první třetiny měli hosté blízko ke vstřelení kontaktní branky. Svoboda objel plzeňskou svatyni, obehrál i Málka, ale puk do odkryté branky nezasunul. Při vyloučení hostujícího Hamana hráli plzeňští hráči přesilovou hru se vší chutí. Nejvíce byl vidět Zelenka, který spálil dvě velké šance. Nejprve se dostal před Trvaje, ale byl příliš blízko, než aby stačil něco kloudného vymyslet. Hned po dalším vhazování se mu nabídla ještě lepší střelecká pozice. Po přihrávce okamžitě vypálil, mířil mezi Trvajovy betony, ale znojemský brankář je včas sklepnul k sobě. Když hrála Plzeň přesilovku po vyloučení Mojžíše, do šance se dostalo právě oslabené Znojmo. Peter Pucher vyrazil do protiútoku, vystřelil přes obránce, aby měl Málek co nejvíce zakrytý výhled. Střela chytrá, leč malinko nepřesná. Puk minul tyčku jen o kousek.

Plzeň nemá druhé třetiny dobré, čehož si patrně byli vědomi hosté, kteří k dalšímu dějství přišli jak vyměněni. V obrovské šanci byl Němeček po přihrávce od Puchera. Snažil se Málka překvapit střelou mezi betony, ale nepovedlo se mu. O pár vteřin později Pucher nastřelil pravou tyčku Málkovy branky. I přes tyto nevyužité šance se Orli radovali z úspěšného zásahu. Znojmo hrálo přesilovou hru pět na tři po dobu 105 sekund. Jen co naskočili oba dva domácí hráči na led, Jiří Dopita se protáhl od zadního mantinelu před Málka a rychlou kličkou oklamal plzeňského brankáře.

Kontaktní gól neubral Plzni na chuti do hry, vzápětí si vypracovala vyloženou šanci. Důras postupoval proti znojemskému obránci, naznačil střelu, obešel obránce a dostal se až k Trvajovi, na kterého se pokoušel vyzrát blafákem. Znojemský gólman jeho pokus vykryl, ale mohl být rád, že se dojíždějící Divíšek nedostal včas k dorážce.

Na konci druhé třetiny se Plzeň usadila v útočném pásmu. Po svižném obkroužení znojemské branky, dostal puk do sítě Michal Důras. Gól do šatny je pro mužstvo vždy povzbuzením. Plzni se však podařily vstřelit hned dvě branky. Čtyři sekundy před druhou sirénou dostal přihrávku na modrou Mario Cartelli, už ve spěchu poslal puk na znojemskou bránu. Jeho svižná střela překvapila Trvaje a Plzeň se radovala ze čtvrtého zásahu.

Definitivní ránou do vazu Znojemských byl pátý gól domácích na počátku posledního dějství. Divíšek kličkoval v rohu kluziště a čekal, až mu někdo vhodně najede. Mario Cartelli vycítil tu možnost, sjel si mezi kruhy a vypálil. Puk přelétl Trvajův chránič a skončil v síti. Další branku mohl přidat Radek Matějovský, když ujel úplně sám na Trvaje. Znojemský gólman však jeho pokus o blafák vytušil.

Šest minut před koncem se dostal do šance Dopita. Když Málek přikryl puk, snažil se jej znojemský centr vydolovat šťouchnutím do Málkovy lapačky. To se nelíbilo Dernerovi, který Dopitu lehce odstrčil od Málka. Znojemskému obrovi se však nelíbilo, jak k němu plzeňský obránce přistoupil a udeřil ho svižnou pravačkou do obličeje. V 58. minutě zajížděl Trvaj za branku pro puk. Tam se však srazil s dotírajícím Matějovským. To se nelíbilo Bičánkovi, který se hned pustil do plzeňského útočníka. Na změnu skóre už to však nemělo vliv a Plzeň mohla slavit vítězství.

Ohlasy trenérů

Jiří Kučera (Plzeň): Chleba se v dnešním utkání lámal za stavu 2:1, kdy rozhodly dva naše góly v poslední minutě druhé třetiny. V hokeji je sice možné všechno, kluci to ale už dotáhli k výhře. Bylo vidět, že kluci byli zdravě naštvaní z toho, že nebodovali ve Vítkovicích. Nechci snižovat výkon Znojma, hrálo tu dobře. Kluci ale ukázali obrovskou vůli po výhře.

Jan Votruba (Znojmo): Utkání jsme nezačali dobře, v 6. minutě to bylo 0:2, v první třetině jsme soupeře vůbec neohrozili, hráli jsme příliš bázlivě. Ve druhé třetině jsme se ale zlepšili, za stavu 1:2 jsme hráli dobře a mohli vyrovnat. Dvě taktické chyby z poslední minuty druhé třetiny však prakticky rozhodly zápas. Na nějaký obrat jsme už nemohli pomýšlet, venku bohužel hrajeme v poslední době dost ustrašeně. Jediný, komu se dnes dařilo, byl Jiří Dopita, nikdo jiný se k němu nepřidal. Budeme se muset nad tím zamyslet. To, že jde plzeňský hráč do Jiřího Trvaje za brankou, se nám opravdu nelíbí. Dominantní je na ledě dnes rozhodčí, ne hráči.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

STATISTIKY HRÁČŮ

ČÍSLO JMÉNO G a STŘ b +/- tm
20 Jiří Dopita 1 0 0 1 -1 2
18 Jiří Beroun 0 0 0 0 1 0
32 Radim Bičánek 0 0 0 0 -2 4
2 Martin Čakajík 0 0 0 0 0 0
9 Roman Erat 0 0 0 0 -2 2
17 Radek Haman 0 0 0 0 0 2
16 Christoph Harand 0 0 0 0 -2 0
24 Marek Chvátal 0 0 0 0 0 0
45 Richard Jareš 0 0 0 0 -1 4
6 Ivo Kotaška 0 0 0 0 -1 2
53 Pavel Mojžíš 0 0 0 0 -1 2
80 Roman Němeček 0 0 0 0 -2 0
40 Karel Plášek 0 0 0 0 0 0
33 Peter Pucher 0 0 0 0 -2 0
23 Martin Růžička 0 0 0 0 -3 0
1 Vladimír Říha 0 0 0 0 0 0
11 Pavel Selingr 0 0 0 0 -2 2
26 Jaroslav Svoboda 0 0 0 0 -1 6
61 Ondřej Šmach 0 0 0 0 -1 0
56 Lubomír Vaškovič 0 1 0 1 0 0

STATISTIKY BRANKÁŘŮ

ČÍSLO JMÉNO MIN STŘ INK ZÁS ÚSP a tm
35 Jiří Trvaj 60 43 5 38 88.4 0 0
CELKOVÉ STATISTIKY
NEWSLETTER