Znojmo zabojuje o druhý bod na ledě Valachů

ČT 23. 3. 2023
Znojemští hokejisté vkročili do čtvrtfinálové sady s Valašským Meziříčím ve velkém stylu a soupeře rozebrali sedmi přesnými trefami. Odveta na ledě soupeře ale nebude jednoduchá a Orli musí znovu potvrdit svou roli aspiranta na cíle nejvyšší. Utkání startuje v pátek od 18:00.

Překvapivý čtvrtfinalista z Valašského Meziříčí dostal na úvod série od Orlů jasný signál, kdo je favoritem tohoto souboje. Jihomoravané suverénně vládli celému duelu, sebevědomě kráčeli za výhrou, kterou postupně přikrmovali dalšími gólovými trefami. Bobři naopak jen těžko hledali jakoukoliv odpověď. Výmluvné skóre 7:0 po šedesáti minutách hry tak bylo naprosto zasloužené. Znojemští navíc zvládli utkání i skvěle takticky, inkasovali pouze dva dvouminutové tresty. Naopak sami pak dokázali proměnit hned tři početní výhody.

Lukáš Plšek, lodivod Valašského Meziříčí, shrnul obraz hry středečního střetnutí do stručné věty: „Dneska byl vidět ten velký rozdíl mezi Znojmem a zbytkem ligy.“ Přesto nemohou Jihomoravané očekávat, že vše půjde tak lehce. Což potvrzují i další slova trenéra: „Doma zkusíme soupeře potrápit více a uvidíme, co potom přinese další zápas v neděli."

Naopak hlavní kouč Orlů Jiří Beroun měl důvod k radosti. Jeho hráči odváděli skvělou práci a nenechali se svést z cesty. „Nějaké chyby se v naší hře objevily, ale důležitý je pro nás dobrý vstup do série. Ve čtvrtek nás čeká lehký trénink, rozbruslení a připravíme se na odvetu u videa,“ prozradil další plány trenér. V sestavě týmu stále chybí obránce Vojtěch Kloz a útočník Robert Havlát.

Skvělý zápas ve středu odehrál znojemský útočník Jan Hruška, který zaznamenal hned šest bodů(!) za šest gólových asistencí. Po dvou brankách si připsali Tomáš Svoboda a Martin Šťovíček. Čisté konto je z dílny gólmana Dominika Groha. Orli tak momentálně v sérii hrané na tři vítězné zápasy vedou 1:0.

Další čtvrtfinálové série

Piráti Chomutov – HC Baník Příbram 1:0
HC Letci Letňany – HC Stadion Vrchlabí 1:0
Hokej Vyškov – AZ Havířov 1:0

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Václav Šutara, Alexandr Kapitanov
Čároví rozhodčí:Přemysl Bartek, Martin Voznička

Sestavy z posledních zápasů

HC Orli Znojmo:Groh – Stránský, Tejnor (A), Mareš, Sedláček, Jenáček, Zukal, Remta – Sklenář, Hruška (A), Köver, O. Svoboda, Kotrba, Beránek, Pigl, Adámek, Nižnikov, Špaček, Čermák, Šťovíček, T. Svoboda (C).
HC Bobři Valašské Meziříčí:Sachr (od 41. Ševců) – Holiš, Báchor (A), Sviták, Ďurkáč, Gabrhelík, Kamas, Liss – Kozubík, Finsterle, Martiník, Křivohlávek (C), Andris, Kuchařík, Vavřík, Martinec, Bachánek, Stodůlka.