Znojmo se na góly nadře

Aktuální zprávy
NE 16. 10. 2005
Z n o j m o - V posledních třech zápasech vstřelili Orli pouze čtyři branky, a proto si připsali jen tři body do tabulky. Přesto setrvávají na velice sympatickém druhém místě. Vytvářejí si sice mnoho brankových příležítostí, na soupeřova gólmana vyšlou dostatek střel, ale do branky jich projde minimum. Stejné to bylo i vzápase s karlovarskou Energií. „Zápas měl dnes dobré tempo. I když skončil 1:1, měli jsme určitě víc šancí a měli jsme asi vyhrát. Bohužel se trápíme s koncovkou už delší čas,“ svěřuje se znojemský kapitán <b>Peter Pucher</b>, který svojí dorážkou ve druhé třetině srovnal jednobrankový náskok Karlových Varů a tím zajistil bod pro Znojmo.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Orli častěji zaměstnávali soupeřova brankáře Mensatora, koncovka však vázla: „Na každý gól se hrozně moc nadřeme a ke konci, když už si přestaneme věřit, že gól dáme, tak se hlavně snažíme, abychom gól nedostali,“ popisuje Pucher trable se zakončením.

Karlovy Vary se pohybují v současné době v dolních patrech tabulky, a proto přizpůsobují taktiku své hry zisku bodů i za cenu, že předvádějí hokej založený na defenzívě. Útočně laděnému Znojmu tak v takové situaci nezbývá než oplácet stejnou mincí. Pro diváky to nebyla atraktivní podívaná, přesto znojemský kapitán chválí předvedenou hru: „Byl to dobrý zápas, hráli jsme dobře dozadu. Urputně se bránilo na obou stranách.“

Utkáním proti Energii skončila Orlům desetizápasová šňůra bez porážky. Pucher v tom nevidí nějakou tragédii: „Žádnou sérii nevnímám. Je dobře, když vyhráváme. Každá série vždycky jednou skončí. Je v podstatě začátek sezóny, teprve jsme začali druhou čtvrtinu. Je pořád o co hrát.“