Zlepší se výkony Orlů na ledě soupeřů?

SO 25. 11. 2006
Z n o j m o - Druhou polovinu O<sub>2</sub> extraligy otevře Znojmo s týmem pražské Sparty. Orli ve dvou předešlých venkovních utkáních nedokázali jedinkrát pokořit branku soupeře a o nápravu se budou snažit právě v Holešovicích. Zdejší tým však body příliš nerozdává, protivníci si odvezli pouze osm bodů. Velké „S“ na své hrudi nosí i vedoucí hráč kanadského bodování Jaroslav Hlinka. Úvodní buly bude vhozeno úderem 17. hodiny v T-mobile aréně.

Druhé vzájemné utkání - Sparta opět úspěšnější

I druhé střetnutí v letošním ročníku otvírali Pražané, tentokrát vystřídal Netíka Štrba. Znojmo, které bylo výrazně aktivnější, dokázalo díky Bičánkově přesné střele srovnat. Obě mužstva přidala ještě po brance, a tak následovalo prodloužení. Orli dostali možnost přesilové hry, avšak Ondřej Kratěna vypíchl na modré puk, nahrál do brejku Jiřímu Vykoukalovi a zkušený matador již věděl, co dělat. “Poradil mi gólman Petr Přikryl. Říkal, že gólmani špatně reagují, když se před nimi zabrzdí.“

Mimo T-mobile arénu nepříliš úspěšně

Čtyři venkovní zápasy, nula bodů a skóre 8:17. Taková byla bilance Sparty po 19. kole. Jejich výkony připomínaly houpačku. Hra v oslabení činila jejím hráčů nemalé problémy, celkem deset branek inkasovali při nižším počtu hráčů na ledě. Před domácími ochozy chtěli hokejisté tuto sérii přerušit a pomoci jim v tom měli Vítkovice. „Museli jsme se na tenhle zápas hodně koncentrovat, museli jsme ho totiž zvládnout. Motivace tedy byla jasná,“ zdůrazňoval důležitost Jaroslav Hlinka. I když si Sparta svoji situaci trochu ztížila a dovolila Moravanům snížit na rozdíl jediné branky, povedlo se jí nakonec dotáhnout střetnutí do šťastného konce.

foto/
≡ Nastoupí v bráně Salfický,
anebo bývalý Orel Duba?

Duba poprvé ve sparťanské brance

Vedení uvolnilo na hostování do Ústí nad Labem brankáře Petra Přikryla a na jeho místo angažovalo Tomáše Dubu. Ten si na svoji šanci v mateřském klubu musel počkat pět a půl roku, během kterých působil mimo jiné i ve Znojmě. Premiéru si odbyl proti Českým Budějovicím, když vystřídal Dušana Salfického. „Byl jsem trochu překvapený. Za stavu 3:3 není střídání brankářů tak obvyklé. Měl jsem přinést nový impulz hráčům,“ objasnil výměnu Duba. Ačkoliv inkasoval hned po padesáti vteřinách, jeho spoluhráči dokázali vývoj otočit a to díky třem využitým přesilovkám v závěrečné třetině.

Výhra díky uzdravenému Netíkovi

V utkání 26. kola tři body Sparta proti Třinci vydřela. Třikrát vedla, ale Ocelářům, kteří měli po většinu zápasu herně navrch, se podařilo vždy vyrovnat. O vítězi nakonec sedm minut před koncem rozhodl svým druhým gólem ve hře útočník Tomáš Netík, jenž během reprezentační přestávky onemocněl salmonelózou, ale svým výkonem dokázal, že se už cítí lépe. Trenér Jelínek přílišnou chválou neoplýval. „Můžeme být spokojeni pouze s body. Herní projev z naší strany nebyl dobrý. Při vší úctě k soupeři jsme dnes dali sedm gólů, nikoliv čtyři. Na druhé straně i krizové situace, které se zvládnou, dokážou mužstvo posílit. My jsme závěr zvládli.“

Sestava Sparty z posledního zápasu: Duba - Vykoukal, Jan Hanzlík, Ptáček, Stehlík, Černošek, Tabaček, Benýšek - P. Ton, Štrba, O. Kratěna - Sivek, J. Hlinka, Hlaváč - Dragoun, Langhammer, Netík - Hromas, Podlešák, Dušátko.

Trenéři: Marián Jelínek, František Výborný