Orli Znojmo Orli Znojmo

Zkušená posila do obrany! Přichází Jakub Grof

Zkušená posila do obrany! Přichází Jakub Grof

Orli Znojmo intenzivně pracují na posílení kádru pro příští sezónu. Další novou tváří v orlím hnízdě je třiatřicetiletý obránce Jakub Grof. Juniorský mistr světa z roku 2001 podepsal ve Znojmě roční kontrakt.
Jakub Grof v dresu Chomutova

Jakub Grof je rodákem a odchovancem Karlových Varů, kde prošel mládežnickými týmy a v devatenácti letech zde poprvé nakoukl do české extraligy. Na přelomu let 2000 a 2001 vybojoval s českou juniorskou reprezentací titul na mistrovství světa.

V následujících letech působil střídavě v extralize a první lize, kde vystřídal mnoho klubů. Znojemští fanoušci si produktivního obránce mohou pamatovat z období mezi lety 2010 a 2012, kdy nastupoval proti tehdy prvoligovým Orlům v dresu Chomutova.

Poslední dvě sezóny strávil v zahraničí, nejprve v německém Landshutu a loni v italské Cortině, kde byl s 8 góly a 24 asistencemi nejproduktivnějším obráncem týmu.

"Jakub je výborný ofenzivní obránce s vynikající střelou," komentuje příchod nové tváře sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal. "Máme přehled o jeho působení v Itálii a moc se nám v loňské sezóně líbil. Počítáme s tím, že by nám měl pomoci v přesilových hrách," dodává.

» Jakub Grof na Eurohockey.com

2x FOTO: hokejkv.cz