Zastaví Orli vítěznou sérii Litvínova?

SO 15. 11. 2008
Po čtrnácti dnech vyplněných z převážné většiny reprezentační přestávkou zavítá extraligový kolotoč znovu i na znojemský stadion. Domácí tým se po čtvrteční porážce ve Vítkovicích postaví podruhé v řadě aktuálně druhému celku tabulky, tentokrát to bude <b>HC Litvínov</b>. Severočeši mají na svém kontě šest vítězství v řadě, a na Znojmo tak čeká těžká úloha. Atraktivní utkání se silným soupeřem začíná v Hostan Areně v neděli tradičně v 17:30.

Litvínov v dosavadním průběhu letošní extraligy prožívá nejlepší sezonu za posledních několik let. Přestože do soutěže vstoupil dvěma porážkami, tým z tradičního hokejového města se postupně naladil na vítěznou vlnu a od desátého října poznal hořkost porážky v jediném utkání, a to ve Zlíně. Na mužstvo sestavené kolem kapitána Roberta Reichela nestačila Sparta, Plzeň, Vítkovice a v posledním kole ani vedoucí Slavia, jenž Chemikům v přímém souboji o vedení v lize podlehla 2:4.

foto
⇒  Robert Reichel, sportovní manažer a nejproduktivnější hráč Litvínova v jedné osobě

Úspěch proti pražskému rivalovi vynesl litvínovský celek na druhé místo tabulky jen o skóre za vedoucí Vítkovice. Naprosto unikátní je bilance Severočechů v utkáních venku, z jedenácti zápasů jich osm vyhráli, získali 20 bodů, více než kterýkoliv jiný tým. Jen pro srovnání, Zlín ve stejném počtu utkání vytěžil body čtyři.

Týmovou produktivitu vede s 21 body Robert Reichel, v těsném závěsu je Viktor Hübl. Právě tito dva hráči se zároveň s devíti přesnými zásahy dělí o pozici nejlepšího střelce týmu. V hodnocení pozitivní účasti na ledě je na tom nejlépe s devíti kladnými body nenápadný obránce Ivan Švarný, naopak bývalý reprezentant Jiří Šlégr patří v tomto ohledu s bilancí -4 k nejhorším. O post brankářské jedničky se dělí Jaroslav Hübl a Petr Franěk, prvně jmenovaný je s úspěšností zásahů 93,6% dokonce na druhém místě v hodnocení celé soutěže.

Znojemský tým v televizním utkání po boji neuspěl na ledě silných Vítkovic a před vlastními fanoušky bude chtít bodovat. Z Hostan Arény se znovu stává místo, kde se vyhrává jen velmi těžce, Orli zůstali bez bodu z domácího utkání naposledy 23. září s Karlovými Vary.

foto
⇒ Jiří Trvaj, nejvytíženější brankář soutěže, inkasoval v oslabení už 26 branek

Činnost, která znojemským trenérům zcela jistě dělá vrásky na čele, je hra v oslabení. I ve Vítkovicích inkasovali Znojemští v početní nevýhodě dvakrát, od začátku sezony odehráli jen šest utkání, ve kterých by soupeř nepotrestal jeden z jejich faulů. Celková úspěšnost při bránění v početní nevýhodě činí 79,8%, což je suverénně nejhorší číslo celé ligy, přitom Orli zdaleka nepatří k nejtrestanějším celkům.

Pozitivní zprávou je naopak postupné vyprazdňování marodky, po návratu Jana Švrčka a Jiřího Berouna bude v následujících utkáních chybět jen dlouhodobě zraněný Ivo Kotaška, otazník se vznáší také nad startem Jaroslava Svobody.

V prvním vzájemném souboji této sezony zvítězili na severu Čech domácí 4:2, když se Orli v polovině utkání sice dostali do vedení, ještě do konce druhé části hry však Litvínov skóre otočil a aktivní hrou s častou střelbou v poslední třetině nedal znojemskému týmu šanci. O gólové úspěchy Znojma se v tomto zápase postarali Radek Haman a z trestného střílení Roman Erat.

Prosadí se dva nejproduktivnější hráči Orlů i tentokrát? Přijďte v neděli v podvečer povzbudit domácí tým do Hostan Arény a pomozte Znojemským orlům k úspěchu.

Sestavy z posledních utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Tesařík, Bičánek, Štach, Mojžíš, J. Mrázek, Chvátal (41. Švrček) - Kucharczyk, Dopita, Selingr - Erat, Haman, Čachotský - M. Růžička (41. Plášek), Meidl, Demel

HC LITVÍNOV: Franěk - Šlégr, Kubát, Kroupa, Švarný, Walter, Punčochář, O. Poživil, Skuhrovec - Jánský, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Jenáček - J. Černý, Branda, Trávníček - Zíma, Heinisch, Bahenský.

Ostatní zápasy 23. kola

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary