Z pohodového zápasu bylo nakonec drama

Aktuální zprávy
PO 24. 11. 2008
<em>Znojmo</em> - S očekáváním těžkého a dramatického zápasu přicházeli fanoušci do Hostan arény před duelem Znojemských orlů s libereckými Bílými Tygry. Úvod tomu také nasvědčoval. Opatrná hra na obou stranách, několik nevyužitých šancí a až do poloviny utkání bezbrankový stav. Šťastná Mojžíšova trefa však odstartovala pohodovou druhou polovinu, a když domácí už vedli 4:1, nikdo se neobával toho, že by se snad ještě něco zajímavého mohlo dít. A dělo! V době, kdy celý stadion vyvolával „Dejte jim búra!“ a hledištěm obíhala mexická vlna, udeřilo. Během sedmnácti vteřin propadly za Trvajovy záda dva puky a drama bylo na světě.

„To bylo na léčebnu,“ kroutil po zápase nechápavě hlavou znojemský brankář a s úsměvem pokračoval v komentáři poslední minuty zápasu: „Ale opravdu! Takhle si zkomplikovat vyhraný zápas, to už bylo na hlavu. Druhý gól byl nešťastný, to beru, to se stane. Odrazilo se to od nohy. Ale pak už jsme si to měli pohlídat a ne tam nechat samotnýho hráče a takhle to zdramatizovat. Úplně zbytečně!“

⇒  Jiří Trvaj je jistotou v brance ZNOJEMSKÝCH ORLŮ

Podobně odlehčeně popisoval Jiří Trvaj první liberecký gól: „Po buly to šlo hned na obránce. Viděl jsem, že vystřelil, celou dobu jsem puk hledal a našel jsem ho až za zády v brance.“ Hned ale vysvětlil, jak to má brankář v takové situaci těžké: „Když se buly čistě prohraje na obránce, je to pro gólmana špatné. Spoluhráči se při buly snaží clonit, blokovat protihráče a to je pro nás hodně nepříjemné, moc toho nevidíme. Když se to trefí kolem hráčů a trefí se branka, tak je velká šance, že to tam spadne.“

Hned v zápětí byl v úplně stejné situaci liberecký Hnilička. Meidl ideálně vyhrál buly pro Jaroslava Svobodu a ten z první nezaváhal. Asi to nebyla náhoda, jak po zápase přiznal střelec gólu: „Před buly jsme si řekli, ať mi to zkusí vyhrát na hokejku. Vystřelil jsem, ani nevím, kam to šlo. Určitě přes hráče, kolem nohy a gólman nemohl vůbec nic vidět.“ Stalo se tak osmnáct vteřin po té, co podobně inkasovalo Znojmo a Svoboda si pochvaloval, že jim to tak vyšlo: „Vždycky je dobré vstřelit hned kontaktní gól a soupeře dostat zpátky dolů.“

Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen Martin Růžička, asi nejen proto, že vstřelil dva góly, ale určitě i proto, že odváděl na ledě dobrou práci. „Jsem rád, že mi to tam padlo. Ty góly byly důležité. Bylo to dobře sehrané, ale bylo to víc štěstí. Pavel Selingr mi to tam krásně dal, nikdo kolem mě nebyl. Myslím, že jsem to dobře trefil,“ popisuje svoji druhou přesnou trefu. Před časem se nemohl vejít do základní sestavy, a tak byl na toto utkání patřičně nažhavený. „Hrozně moc jsem se těšil na zápas. Díky Bohu jsem si mezitím mohl zahrát i v Olomouci a tím pádem jsem z rytmu nevypadl.“ Je vidět, že mu zápasová pauza prospěla a taky to veřejně přiznal: „Tady nejde o pocity! Trenér to udělal pro tým! Začalo se dařit, takže to asi udělal dobře. Byl to dobrý tah trenéra.“

Martin Růžička se zaskvěl dvěma góly

V době, kdy Orli již hráli v pohodě, stalo se několikrát, že spoluhráči předkládali i v dobré střelecké situaci puk právě Růžičkovi, aby střílel. Nabízela se tak asociace, že ho tím škodolibí kamarádi chtěli vyprovokovat ke vstřelení hattricku. „No, oni to opravdu dělali schválně, protože chtěli, abych něco přidal do klubové pokladny,“ přiznává se smíchem Růžička.

Extraliga teď jede na plné obrátky. Po reprezentační pauze je program velice zhuštěný. Znojemští orli odehrají v sedmi dnech čtyři zápasy. Po víkendovém programu pojedou v úterý obhajovat svou dobrou formu na led Slavie, ve čtvrtek se představí před kamerami ČT v důležitém utkání s třineckými Oceláři. Poslední zápasy hráli Orli většinu času na tři útoky, toho se ale asistent trenéra Václav Baďouček nebojí: "Nemyslím si, že by nám měly chybět síly. V přestávce jsme hodně potrénovali, doléčili jsme všechny šrámy, všichni hráči jsou v pořádku a připraveni. Samozřejmě, kdyby to bylo v jiné fázi sezóny a těch zápasů bylo ještě víc, tak by to možná byl problém. Teď ne!"