Z orlí perspektivy: 33. kolo ZNO – TRI

SO 10. 12. 2005
Z n o j m o - Znojemští dokázali v pátek v Litvínově uhrát pouze bod, když Chemikům podlehli 1:2 v prodloužení. V neděli očekávají příjezd třineckých Ocelářů, kteří jsou na koni díky vítězství 6:1, jímž zneškodnili Spartu, a předtím vyhráli 4:1 na Kladně. V tabulce šestí Jihomoravané se budou snažit své výše postavené sousedy bodově dohnat a napravit své nevýrazné výkony z uplynulých dvou utkání. Poslední souboj před reprezentační přestávkou začíná v Hostan aréně v 17.30 hod.

HC Oceláři Třinec

Třinci se začalo dařit pod vedením trenéra Juříka, který v rozjeté sezóně nahradil kolegu Nelibu. Díky zlepšení herního projevu se mužstvo vyšplhalo až na současnou pátou pozici, na níž má se 47 body tříbodový náskok na Orly. S těmi letos nejprve prohrálo 2:4, ve druhé čtvrtině extraligy uhrálo remízu 2:2. Nejčerstvější změnou v kádru Ocelářů je odchod útočníka Pletky do Ruska, v předních řadách by ho měl nahradit Slovák Fabuš. Tým je kompletní a má ve svém středu střelecky disponovaného Kudrnu a jeho vrchního nahrávače Peterka.

Změny v kádru:

Přišli:
Lukáš Chmelíř (Vítkovice / Vsetín – host.)
Martin Paroulek (Plzeň), Ľubomír Pištek (Vítkovice / Zlín), Peter Fabuš (Mora, SWE)

Odešli:
Michael Vyhlídal (Mladá Boleslav), David Kudělka (Bratislava, SVK), David Všetečka (Mladá Boleslav)
Zdeněk Pavelek (Karlovy Vary), Andrej Petrakov (Znojmo), Josef Vítek (Prostějov – host.), Marcin Kolusz (Nowy Targ, POL), Václav Pletka (Dynamo Moskva, RUS)

Zranění, nemoci: Hašek - zranění ?

Předpokládaná sestava: Biegl (Vojtek) - Tesařík, Výtisk, Hunkes, Pácal, Kroupa, Chmelíř, Frolo, Hegegy - Paroulek, Skořepa, Fabuš - Jar. Kudrna, Peterek, Martynek - Huna, Polanský, Tomas - Pištek, Bordowski, Zbořil

Trenéři: Jiří Juřík, Jan Daneček, Aleš Mach

HC Znojemští orli

Proti Chemopetrolu se do sestavy Znojma po překonání problémů s třísly vrátil centr Haman a hned se postaral o jediný gól svého celku. Jinak Orli příliš pohlednou hru nepředváděli. Stále se potýkají s nízkou střeleckou produktivitou, kvůli které prohrávají zápasy a ztrácejí body. Podaří se jim před svými příznivci vyšachovat třineckou obranu a najít recept na soupeřova brankáře? Zřejmě se o to i tentokrát budou pokoušet bez útočníka Erata.