Z orlí perspektivy: 31. kolo ZNO – LIB

PO 5. 12. 2005
Z n o j m o - Už v úterý se znovu zalidní ochozy znojemské Hostan arény a fanoušci budou moci od 17.30 hod. sledovat napínavý souboj Znojemských orlů a libereckých Bílých Tygrů, kteří budou zápasit o mikulášskou bodovou nadílku. Domácí celek, který po nedělním kole opět poskočil na šesté místo, by body potřeboval jako sůl, aby unikl dotírajícím soupeřům z nižších pater tabulky a snížil ztrátu na první čtyři mužstva. A Liberec je právě jedním z nich.

HC Bílí Tygři Liberec

Severočeši vyhráli na domácím hřišti minulý zápas se Zlínem 3:1 a dosáhli tak šedesátibodové mety. Znojmu v této sezóně nejprve podlehli 2:3 v prodloužení, doma se však o body nenechali připravit a zvítězili 4:1. Ve své nové Tipsport aréně ještě nenašli přemožitele a skvělé výsledky, které jsou v poslední době jen ojediněle narušeny prohrou, je vynesly do vrchních pater tabulky, kde se o první příčku přetahují se Slavií. Tým, který působí v extralize teprve od ročníku 2002-03, již v loňském roce překvapoval svými výkony a i letos se zdá být – ač Bílým Tygrem – černým koněm soutěže. Do liberecké brány už by se zřejmě měla postavit brankářská jednička Hnilička, který měl potíže s třísly, nejistý start mají Derner, Vampola a Pajič, které sklátila viróza.

Změny v kádru:

Přišli:
Martin Hlavačka (Sparta Praha)

Odešli:
Angel Nikolov (Sparta Praha), Ctirad Ovčačík (Beroun – stř. starty)
Václav Novák (Omsk, RUS – host.)

Zranění, nemoci: Hlavačka – záda, Holub – vazy v rameni, Derner, Vampola, Pajič – všichni viróza

Předpokládaná sestava: Hnilička (Falta) - J. Moravec, Jiruš, Krstev, Rýgl, Jiří Hanzlík, M. Richter, Ovčačík - Vaic, Podkonický, Šachl - Čermák, Rataj, Tomajko – P. Rozsíval, Pabiška, S. Procházka - Klimenta, Plodek, Víšek

Trenéři: Josef Paleček, Karel Dvořák, Miroslav Kapoun

HC Znojemští orli

Orli se po třech porážkách v řadě opět dočkali vítězství, když se ve Vítkovicích dokázali střelecky prosadit. K vítězství přispěl dvěma góly obránce Bičánek a zároveň zaznamenal očekávaný tisící gól Znojemských orlů v nejvyšší české soutěži. K zápasu nenastoupil znojemský matador Haman, k dispozici stále ještě nebude obránce Chvátal.

Změny v kádru:

Přišli:
Jan Švrček (Prostějov / Přerov – stř. starty)
Jakub Kraus (Karlovy Vary – host.), Andrej Petrakov (Třinec – zk.)

Odešli:
Pavel Selingr (Karlovy Vary – host.), Tomáš Chlubna (Bratislava, SVK)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) - Bičánek, Němeček, Heš, Čakajík, Mojžíš, Šmach, Jareš, Švrček - Ondřej, Pucher, Petrakov - Erat, Dopita, Ludvík - Beroun, Uram, Plášek - Mikulík, Kraus

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

Porovnání obou soupeřů

Statistiky hráčů

Znojmo vs. Liberec ZNOJMO LIBEREC
jméno zápasy G+A jméno zápasy G+A
TM TM
Nejproduktivnější hráč Pucher 28 9+9 Vaic 30 14+14
Nejlepší střelec Pucher 28 9+9 Vaic 30 14+14
Nejlepší nahrávač Uram 29 4+10 Vaic 30 14+14